https://kolorline.hu/Energiahatékony és esztétikus – megújul a Rózsa úti rendelő

Energiahatékony és esztétikus – megújul a Rózsa úti rendelő

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Végéhez közeledik a Rózsa úti rendelő felújítása. A beruházás révén hamarosan megújult környezet várja az 5. számú háziorvosi körzethez tartozókat. Az energiahatékonyságot szolgálja majd a napelem, az újfajta fűtési és hűtési rendszer, a következő körben pedig új bútorok és eszközök segítik a gyógyító munkát. A körzet néhány héten belül visszakapja régi helyét.

A megújulás már az utcafrontról is jól látszik, letisztult színek, megújult tető és homlokzat fogadja a Rózsa úton az arra járókat. Még néhány hét, és befejeződik a kivitelezés.

„Kívülről befelé haladva azt láthatjuk, hogy először is szigetelést kapott az épület, emellett újfajta fűtési-hűtési rendszere lesz — mesélte a Kolorline-nak dr. Perjési Zsolt háziorvos. — Ezt az emberek a saját bőrükön is érzik majd, hiszen a hőszivattyús rendszer révén klimatizálttá válik a váróterem és a kezelő is.”

Megújult a fénytechnika is, emellett hőszigetelt ablakokat kapott az épület, megszépült az udvar, térköveket raktak le, illetve a vízelvezetést is megoldották. Itt kapott helyet a mozgássérült parkoló is.

„A Rózsa úti rendelő felújítása európai uniós forrásból valósul meg, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében, mintegy 90 millió forintos nagyságrendben — nyilatkozta dr. Juhász Hajnalka, a Barcika Projekt Kft. ügyvezetője. — A kivitelezés már a záró szakaszánál tart. Ennek során megújult az udvar teljes területe, az épület tetőszerkezete, illetve energetikai korszerűsítés végrehajtására került sor.”



A  tető déli oldalára napelemeket telepítettek, ennek az elektromos rendszerbe történő bekötését az elkövetkező hetekben végzik majd el a szakemberek, most már csak ezen múlik a visszaköltözés ideje.

„Ennek a rendelőnek a rekonstrukciója után elmondhatjuk, hogy minden háziorvosi rendelő megújult az elmúlt években Kazincbarcikán — hangsúlyozta Klimon István, a város alpolgármestere. — Gyakorlatilag minden feladatellátási hely a 21. századnak megfelelő körülmények között várja a háziorvoshoz forduló betegeket.”

A kivitelezés befejezését követően még egy közbeszerzés van hátra, amelynek köszönhetően megújulnak a rendelő bútorai és az orvosi eszközök. A körzet feladatellátásához kapcsolódóan egy elektromos jármű is segíti majd a betegek ellátását. Ezek a pluszbeszerzések azonban nem befolyásolják a rendelés elindulását a megújult Rózsa úti rendelőben.



 

További híreink

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk