https://kolorline.hu/Jubiláló közösségi nap a Herbolyai-tavaknál

Jubiláló közösségi nap a Herbolyai-tavaknál

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Herbolyai-tavaknál időről időre megtartott közösségi nap jelentős alkalomhoz érkezett október 5-én. Tíz évvel ezelőtt vette át ugyanis Kazincbarcika Város Önkormányzata a tavak üzemeltetését. Többek között ennek örömére is újra összegyűlt a tavak horgászközössége és a közös lakmározáson kívül együtt tartották karban és szépítették tovább a környezetüket.

Klimon István alpolgármester, egyúttal a terület önkormányzati képviselője visszatekintéssel kezdte napindító beszédét. Különleges évfordulót ünnepelhettek október 5-én, hiszen majdnem napra pontosan 10 évvel ezelőtt vette magához az önkormányzat a tavak üzemeltetését. Mint megtudtuk, a gondolat 2012-2013 között született meg és a tavak korábbi állapota is igazolta a döntésüket. Ennek a jubileumnak az öröme is alkalmat biztosított csoportos környezetrendezésre és karbantartásra, valamint a tavi közösség összetartásának fokozására közös vaddisznópörkölttel és koccintással.

„Egy eseménynek mindig az a fokmérője, hogy mennyien vagyunk, az pedig, hogy a rossz idő ellenére is szép számmal jöttünk össze, nagyon dicséretes — mondta az egybegyűlteknek Láda Róbert, hivatásos halőr. — A mai világban nagyon ritka ez az önzetlen tenni akarás, hogy kijönnek az emberek, és hátsó szándék, valamint érdek nélkül tesznek azért, hogy ők és mások is jól érezzék magukat egy adott területen.“



Három feladatcsoportra osztva szépítették-építették a horgászok a tópartot

A résztvevők ezúttal is elvégezték a közösségi napok állandó teendőit, mint a horgászállások megerősítését vagy új, balesetmentes közlekedést biztosító lépcsők kialakítását. Harmadik feladatként a horgászhelyek és a felettük lévő bokros részek karbantartására is sor került. 

Láda Róbert halőr szerint ezt a közösséget már összetartani sem kell, mert mindnyájan magukénak érzik a területet és a városrészt. A résztvevők kijönnek, közös munkát végeznek, egymáshoz jól viszonyulnak, baráti kapcsolatok szövődnek közöttük és remek napot töltenek együtt. Láda Róbert mindnyájuk elégedettségét fejezte ki a tavak fő gondozását végző Barcika Park Nonprofit Kft.-vel kapcsolatban, ahogyan Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester támogatását illetően is. 



Tíz éve már, hogy új korszak kezdődött a Herbolyai-tavaknál

A területért képviselőként is felelős Klimon István beszámolt arról, hogy az alapvetően önkormányzati tulajdonú vízfelületeket hosszú évtizedeken át különböző egyesületek tartották fenn. Mivel ezt nem találták megfelelő színvonalúnak, így 10 éve az önkormányzat működik ebben hathatósan közre.

„Az önkormányzat mint feladatellátó, magában kevés lenne, ezért van szükség szövetségesekre — nyilatkozta Klimon István. — Azokra a szövetségesekre, akik most is a láncfűrészt húzzák vagy rendben- és karbantartják a horgászhelyeket, illetve a filagóriákat. Ők sokszor maguk a horgászok. Mi a közösség erejében hiszünk. Bár a Barcika Park Nonprofit Kft. mindig ellátja a feladatait, horgászok nélkül nem lenne ennyire szép ez a terület.”

Az alpolgármester hisz abban, hogy a következő 10 évben is hasonlóan fenn tudják majd tartani az itteni közösséget és a szép környezetet. Kiemelte, hogy Szitka Péter polgármester szívügyének tartja a zöld felületek rendbetételét, és ez nemcsak a többszöri Virágos Magyarország díjakban látszik meg, hanem az itt élők javát is szolgálja.



 

További híreink

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

Közlekedési baleset az elkerülőn!

Dátum: 2026. jún 25. 16:27

GYORSHÍR! Információink szerint egy kamion és egy személygépkocsi ütközött egymással a 260-as elkerülő úton! A teljes útzár miatt mindenki kerülje a szakaszt!

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk