https://kolorline.hu/Idősek napi rendezvényt tartott a Felsőbarcikáért Alapítvány

Idősek napi rendezvényt tartott a Felsőbarcikáért Alapítvány

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Felsőbarcika erősen aktív kulturális és közösségi szervezete, a Felsőbarcikáért Alapítvány sok-sok hagyományos éves programja egyikeként rendezte meg idén is idősek napi köszöntését és műsorát. Október 19-én, szombaton várták az ünnepelteket a Táncsics Mihály Művelődési Házba vacsorával, ajándékkal, kórusénekkel és késő estig tartó zenével, tánccal.

A 2000-ben alakult Felsőbarcikáért Alapítvány azzal a céllal jött létre, hogy a Táncsics Mihály Művelődési Házban kulturális, hagyományőrző és közösségi programokat rendezzen. A majd’ negyed évszázad alatt sok színvonalas és változatos programot tartott Felsőbarcikán a szervezet Hazag Mihály vezetése alatt. Eseményeikre Kazincbarcika minden lakóját szívesen várják. 

Zenés-táncos idősek napja

Az aktív tagoknak és a példaértékűen összetartó csapatnak hála, a Táncsics Mihály Művelődési Ház többször is megtelik jó hangulatú, igényes, alkalmanként népes rendezvényekkel. Így a farsang, a retró majális, a nőnap, a kolbászpiknik, a lecsóparti, az Erzsébet- és Katalin-bál, a közös ünnepi karácsonyfa-díszítés és a pótszilveszter sorában Felsőbarcika az idősek napját is minden évben megünnepli. Tokai Edit önkormányzati képviselőtől, a testvérszervezet Kazincbarcikai "Teljes Életért" Egyesület elnökétől megtudtuk, hogy ilyenkor mindig vendéglátással és műsorral kedveskednek az ünnepelteknek. Idén sem volt ez másként. Változatos hidegtálakkal terítették az asztalokat, a Miskolci Örömdal-kör pedig műsort adott. A köszöntésen Szitka Péter polgármester is részt vett, majd a jelenlévők megkapták Kazincbarcika Város Önkormányzatának ajándékbatyuját, benne hasznos és esztétikus meglepetésekkel. Tokai Edit úgy véli, egy ilyen program célja, hogy tiszteljük az időseket és figyeljünk rájuk.

„Ősz van a természetben és ősz van az életkorban is — kezdte beszédét a képviselő. — A szépkorúak megvívták az élet kisebb-nagyobb csatáit, felnevelték, majd útjukra engedték gyermekeiket. Most pedig már az unokáik útját egyengetik türelemmel és szeretettel. Időnként ugyan nehezebb számukra a mozgás, hol itt fáj, hol ott fáj, de a szívük nem öregszik. Az idő múlásával minden változik, de ki ne emlékezne jó szívvel a nagyszülők, szülők finom főztjére, történeteire, énekeire, melyeket mindig örömmel hallgattunk? Őrizzük meg ezeket az emlékeket, és töltsünk minél több időt szépkorú/idősebb szeretteinkkel.”



Tokai Edit magát nagyon szerencsésnek vallotta a közönség előtt, hiszen még személyesen hallgathatja 88. életévében járó édesanyja emlékeit. Zárószavaiban azt hagyta meg az egybegyűlteknek, hogy a problémáik ellenére is élvezzék az életük minden egyes pillanatát, mert az élet hatalmas ajándék.

Gazdára talált a második Felsőbarcikáért-díj

Pásztor László, a Felsőbarcikáért Alapítvány kuratóriumi tagja elmondta, hogy a kulturális közösségfejlesztésben végzett kiemelkedő tevékenységért Felsőbarcikáért-díjat adtak át az arra érdemesnek. A kuratórium — dr. Czifra János alapító után — idén Fehér Józsefnek, az első kuratóriumi elnöknek ítélte a kitüntetést. Tokai Edit és Pásztor László mindenkit biztosított arról, hogy a jól sikerült rendezvénysorozat — a közösségi élet tekintetében aktív városrészben — a díjazással együtt továbbfolytatódik.



 

További híreink

Ülésezett a képviselő-testület — változik a helyi adók mértéke januártól

Dátum: 2025. dec 03. 16:00

19 napirendi pont szerepelt Kazincbarcika Város Önkormányzatának november 27-i munkaterv szerinti képviselő-testületi ülésén. A grémium többek között tárgyalt a helyi adók változásáról, a vízi komplexum nyitásáról, önkormányzati rendeletek kötelező felülvizsgálatáról és hivatali beszámolókról is.

Hetven résztvevős ÖKOllekció-foglalkozás Perkupán

Dátum: 2025. dec 03. 12:00

Az ÖKOllekció-turné 6. állomásán, Perkupán, minden rekordot megdöntő létszámmal zajlott a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás szemléletformáló kampánya. Mintegy 70, főleg hatodikos-hetedikes diák vett részt a programon.

Újra önszervezős Gyermekkönyvtári napok Kazincbarcikán

Dátum: 2025. dec 03. 07:00

Már sok éves hagyományt követve idén is egyedi, önálló és gazdag decemberi programhéttel készült a könyvtárba járó vagy könyvtárba várt gyerekeknek a nemrég országos díjat nyert Egressy Béni Városi Könyvtár. A hatnapos eseménybe a rimaszombati Pósa Lajos Társaság nem mindennapi kiállítással kapcsolódott be, de író-olvasó találkozó és fantasykönyves rendhagyó irodalomóra is várható, megszólítva az ovisoktól kezdve egészen a felnőttekig a közönséget.

Advent Kazincbarcikán 2025

Dátum: 2025. dec 02. 20:51

Bár csendesebben, de mégis programokban bővelkedve telik idén az adventi időszak Kazincbarcikán. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb eseményeket.

KolorTV élőben

Programajánló

Találkozz idén Te is a Mikulással!

Mezey István Művészeti Központ

Jótékonysági Mikulás-kocogás 2025

Kazincbarcika

Csetényi Anikó, Presser Gábor: A piros esernyő - zenés mesejáték

Egressy Béni Művelődési Központ

Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk