https://kolorline.hu/23 éves sakkverseny zajlott a 70 éves Kazincbarcikán

23 éves sakkverseny zajlott a 70 éves Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A XXIII. Kovács Aladár — Simon József nemzetközi rapid sakkversenyt tartották októberben a Kazinczy Ferenc Tagiskolában a Kazincbarcika Városi Sakk Club koordinálásával, 13 egyesületből 100 fő részvételével. A szellemi sportrangadó 8 éves kortól 85 éves korig vonzotta a jelentkezőket és nagyon jó hangulatban telt. A szervezők várják a folytatást.

A két csoportba osztott mérkőzésen nők és férfiak, szeniorok is részt vettek. A helyeiktől kezdve egészen az ukrajnai és szlovákiai játékosokig vegyes hátterű versenyzők tartották egymást sakkban. A rendezvény fővédnöke Szitka Péter, Kazincbarcika város polgármestere és Demeter Zoltán országgyűlési képviselő volt. 

Sokan hozzájárultak anyagilag és szakmailag a színvonalas vetélkedőhöz

A szervezők nagyon hálásak a támogatóknak, Kazincbarcika Város Önkormányzatának, további szervezetnek, cégeknek, intézményeknek és magánszemélyeknek a vármegyéből.

„Köszönet mindenkinek a támogatásért, nélkülük a versenyt nem tudtuk volna megrendezni — jelentette ki Szabó László versenyigazgató. — Összességében egy nagyon jó hangulatú esemény volt, mind a szervezés, mind a lebonyolítás tekintetében, amit a sok gratuláció is alátámaszt. Köszönetet kell mondani Galkó Tibornak, a verseny főbírájának és bírói csapatának, akik zökkenőmentesen, hiba nélkül oldották meg a feladatukat.”

Mint megtudtuk, a versenyt főszponzorként megtisztelte Almási Zoltán nagymester, kilencszeres magyar bajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes sakkozó. Almási Zoltán a díjak átadásában is közreműködött. Szabó László versenyigazgató abba is beavatott bennünket, hogy Simon József mesterjelölt, aki a kazincbarcikai csapatnak volt az éljátékosa, 15 fiatalnak tanította meg a sakk szépségét. Közülük ma is többen aktívan sakkoznak.

Összhangban Kazincbarcika 70. városi évével

A versenyigazgató véleménye szerint idén még nagyobb jelentőséget adott a rendezvénynek, hogy azt Kazincbarcika várossá nyilvánításának 70. évfordulóján, egy egész éves ünnepi hangulatban szervezhették meg. Az ajándéktárgyakat külön megköszönték a városnak, és már most előretekintenek, bízva abban, hogy jövőre is megrendezhetik a sakkviadalt, méltón ünnepelve a két nagy tudású játékos emlékét.




 

További híreink

Két tűzoltó munkáját ismerték el a testületi ülésen

Dátum: 2026. máj 29. 20:25

Két tűzoltó munkáját ismerte el Kazincbarcika képviselő-testülete a május 28-i ülésen. Polgármesteri Elismerő Oklevelet kapott Bácsa Tamás tűzoltó őrmester, míg a Kazincbarcika Város Közbiztonságáért kitüntető díjat Begov Zoltán tűzoltó alezredes vehette át.

Több fejlesztésről, intézményi változásról és gazdálkodási kérdésről döntött a testület

Dátum: 2026. máj 29. 20:07

Elfogadta Kazincbarcika 2025. évi zárszámadását, tárgyalta a városi holdingcégek beszámolóit, valamint több oktatási, gyermekvédelmi és városüzemeltetési kérdésben is döntött május 28-i ülésén Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium a város jövőbeni fejlesztéseit érintő előterjesztésekről is határozott, köztük a Csónakázó-tó hídjának felújításáról, a rehabilitációs programok folytatásáról és a Kolorfund vállalkozásfejlesztési pályázat előkészítéséről.

Fejlesztések, szakmai díjak, stratégiai együttműködés erősítése — tájékoztatót tartott a BorsodChem Zrt.

Dátum: 2026. máj 28. 14:51

Tájékoztatót tartott ma a BorsodChem Zrt. a város képviselő-testületének tagjai, az önkormányzati cégek és intézmények vezetői, valamint a polgármesteri hivatal vezető munkatársai számára a vállalat jelenlegi helyzetéről, fejlesztéseiről és jövőbeli terveiről.

Nemzetközi bajnoki díjakat aratott a kazincbarcikai Flash Táncstúdió

Dátum: 2026. máj 27. 18:18

Újabb szintet ugrott — vagyis táncolt — meg a kazincbarcikai Flash Táncstúdió. Az egyesület az idei tanévben csatlakozott a Nemzetközi Táncszövetség magyarországi fiókszervezetéhez, amely kvalifikációs lehetőséget nyitott számukra a nemzetközi versenyeken való részvételhez. A kvalifikáció két díjnyertes magyar állomás után az International Dance Federation világversenyére vezette a csapatot, ahonnan a barcikai Flash-társulat szemvillanás alatt két első és egy második helyezéssel tért haza.

KolorTV élőben

Programajánló

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

A palacsinta vár! 2. — gyermeknap Kazincbarcikán

Csónakázó-tó

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk