https://kolorline.hu/Új két- és négykerekű elektromos járművek Kazincbarcika szolgálatában

Új két- és négykerekű elektromos járművek Kazincbarcika szolgálatában

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Sikeres pályázatoknak köszönhetően november 25-én 10 elektromos kerékpárt és 3 elektromos autót adott át ünnepélyesen a városvezetés a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ intézményeinek, illetve a Rózsa úti háziorvosi rendelőnek.

Kazincbarcika városi járműállományának bővülése – új elektromos közlekedési eszközökkel – több jó ügyet szolgáló intézményeknek jelent pozitív fejleményt. A TOP_PLUSZ-3.3.2-21-BO1-2022-00044 „Helyi egészségügyi és szociális infrastruktúra fejlesztése” elnevezésű projekt részeként beszerzett 10 elektromos kerékpár a Házi Segítségnyújtás munkatársait segíti, míg 2 autó a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ különböző intézményeinek szociális feladatait könnyíti majd. A harmadik elektromos autó a TOP_PLUSZ-3.3.2-21-BO1-2022-00044 „Helyi egészségügyi alapellátás fejlesztése a Rózsa utcai orvosi rendelőnél” elnevezésű pályázat részeként érkezett. A jármű az 5. számú háziorvosi körzethez tartozó betegek ellátását segíti majd.

István Zsolt, a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ igazgatója szerint az elektromos kerékpárok a Házi Segítségnyújtás kollégáinak munkáját teszik hatékonyabbá a gyorsabb közlekedéssel. Ugyanígy a gépjárműveknek is megvan a maga helye a központban. 

„Gyorsabb, gazdaságosabb, hatékonyabb közlekedést biztosít a városban az elektromos autó az érintett intézményegységeink kollégáinak, emellett az egészségre is pozitív hatást gyakorol” – foglalta össze István Zsolt.


Benzingőztől mentes működtetésre törekszik a városvezetés

Klimon István alpolgármester az átadón kiemelte, hogy minden helyben használt gépjárműnél törekednek a minél nagyobb környezettudatosságra.

„Többek között jómagam is plug-in hibrid autóval járok és ehhez jöhet hozzá — a pályázat lehetőségeinek köszönhetően —, hogy a városi intézmények a helybeli feladataikat mostantól elektromos autóval láthatják el” – hangsúlyozta Klimon István. 



Szitka Péter polgármester szerint a környezettudatos magatartásnak nemcsak az emberek mindennapjaiban, hanem az önkormányzat működésében is érvényesülnie kell.

„Tudatosan részt veszünk olyan pályázatokon, amelyekkel a mindennapi használatban tehetünk a környezetvédelemért. Ennek sikerességét láthatjuk az új elektromos járművek formájában is” – foglalta össze a városvezető.

Egészségesebb közlekedéssel az egészségért is

Dr. Perjési Zsolt, a Rózsa utcai rendelő háziorvosa is nagy örömmel fogadta az új zöldtudatú jövevényt, hiszen az elektromos autót a betegek látogatásra és ellátására tudják majd bevetni, környezet- és zajszennyezés-mentesen.



 

További híreink

Új szórakoztató élményelemekkel várja a gyerekeket a Vízi Komplexum

Dátum: 2026. jún 28. 09:25

Június 27-től a Kazincbarcikai Vízi Komplexum még többféle élményt kínáló helyszínné vált a látogató gyerekek számára. Vízi akadálypályával és elektromos vízi dodzsemekkel bővült az igénybe vehető szórakozási formák köre. Ezek a játékok ráadásul egész évben elérhetők.

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk