https://kolorline.hu/A Magyar Vöröskereszt ünnepsége a véradók napja alkalmából

A Magyar Vöröskereszt ünnepsége a véradók napja alkalmából

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezet november 29-én tartotta véradók napi ünnepségét a Mezey István Művészeti Központban. A jeles alkalmon a köszöntőket követően átadták a sokszoros véradók kitüntetéseit, majd ünnepi műsorban és állófogadásban is része volt az egybegyűlteknek, akiket Klimon István alpolgármester is üdvözölt.

A 25-szöröstől egészen a 140-szeres véradóig voltak jelen aktivisták az ünnepeltek között, akik a szervezőkkel együtt újra felhívták a figyelmet, hogy bárki, aki teheti, életeket menthet vérével.

Molnár Marietta, a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei véradásszervező koordinátora szerint a véradásokon is oda kell figyelni a véradókra, de külön öröm számukra minden éves véradó ünnepség Kazincbarcikán.

„Nagyon hálásak vagyunk azoknak, akik minden évben eljönnek ide, ahogyan azért is, hogy év közben is eljárnak a véradásainkra, és önzetlenül a karjukat nyújtják, hogy segítsenek másokon.”




A jelenlévő hivatalosan negyvenötszörös véradó Molnár György elmesélte a Kolorline-nak, hogy ő a Magyar Honvédségnél töltött szolgálati idejében kezdett rendszeresen vért adni, és ez a szokása azóta is kitart: „Azt mondom, hogy akinek csak lehetősége van rá, adjon vért, ezzel mindenkinek segít.”

Klimon István, Kazincbarcika alpolgármestere köszöntőjében bevallotta, hogy számára nagyon fontos ezen az ünnepségen a személyes jelenlét.

„Nagyon jóleső érzés, nemcsak városvezetőként, hanem magánszemélyként is ilyen emberek körében tölteni az időt — emelte ki Klimon István. — Az, amit önök, főleg a sokszoros véradók tesznek, különlegesség. Önök, akik ma itt vannak és díjazásban részesülnek, különleges emberek. Amikor a véradást szervezőkkel találkoznak, biztosan tapasztalják, amit én is (amikor még adhattam vért), hogy csillogó szemekkel, jó ismerősként várták és fogadták önöket, mert a véradásszervezők és a véradók közös család. Engedjék meg, hogy megköszönjem, hogy itt lehetek, és szívből gratuláljak önöknek, hogy egy közösséget, egy családot alkotnak.” 




Molnár Marietta koordinátor hangsúlyozta a közönségnek, hogy véradásról beszélni nem csupán egy szónoklat a jótékonyságról, sokkal inkább egy felhívás arra, hogy mindnyájan tegyünk valami különlegeset. 

„A véradás nem csupán egy önzetlen cselekedet, hanem életet ment, reményt ad és közösséget formál — foglalta össze Molnár Marietta. — Egyedülálló kapcsolat köti össze az adót és a fogadót. Minden csepp véren keresztül új esélyeket adhatunk másoknak, akiknek sürgős segítségre van szükségük. Számos ember tehetetlenséget érez, amikor bajba kerül, a baleset áldozatai, a betegséggel küzdő gyermekek vagy a műtéten átesett felnőttek. A véradás ilyenkor kézzelfogható segítséget jelent, és szó szerint életet menthet. Legyünk mi azok, akik egy csepp vér útján is képesek vagyunk megmenteni egy másik életet.”




 

További híreink

Összefogás a tóparton – ismét eredményes volt a Herbolyai közösségi nap

Dátum: 2026. máj 24. 15:09

A Herbolyai-tó környéke május 23-án ismét megtelt élettel: horgászok és segítők érkeztek, hogy közösen tegyék szebbé és rendezettebbé ezt a kedvelt kazincbarcikai pihenőhelyet. A tóparti munka ezúttal sem csupán feladat volt, hanem valódi közösségi élmény, ahol a tenni akarás és az összetartozás érzése legalább olyan fontos szerepet kapott, mint a környezet rendbetétele.

Esküvők a Mezeyben – népszerű Kazincbarcika új házasságkötő terme a párok körében

Dátum: 2026. máj 24. 11:28

Kazincbarcikán tavaly nyáron a Mezey István Művészeti Központ vált az egyik hivatalos esküvői helyszínné, és az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a párok gyorsan meg is kedvelték az új környezetet. Az újragondolás mögött az a városi törekvés állt, hogy a polgári szertartások modernebb, ünnepélyesebb formát kapjanak, miközben a különböző igényekhez igazodó helyszínek álljanak rendelkezésre.

A városszépítők a jövőért – 40 óvodai magaságyást építettek a gyerekeknek

Dátum: 2026. máj 24. 10:30

Összesen 40 magaságyást alakítottak ki a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményeinek, valamint két egyházi fenntartású óvodának az udvarán a környezettudatosság jegyében a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület tagjai. A szervezet már második évben szerepelt sikeresen a Start a jövőért! című pályázaton. A tavalyi iskolai magaságyás-telepítő mozgalom után idén az óvodák is sorra kerülhettek. A városszépítők a kicsikkel együtt ültettek haszonnövényeket az új ágyásokba, az összesen 300 palánta egy részét pedig a BorsodChem Zrt. támogatásával szerezték be.

Telibe Grease! – Elsöprő musicalélmény a Szalézi diákszínpadának előadásában

Dátum: 2026. máj 23. 17:00

Május 21-én újra üdítő és mozgalmas zenés-táncos show örvendeztette meg a Don Bosco Sportközpont lelátójára sereglett publikumot Kazincbarcikán. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákszínpada a tavalyi Mamma Mia! ovációja után ezúttal az ikonikus Grease-t adta elő — a nyárkezdéshez illően energikusan és mesterien. A diákszínpad rendezője, Vassné Szokircsák Diána tanárnő újra boldogan nyugtázta növendékei hangos közönségsikerét.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk