https://kolorline.hu/Versenybe szállt a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület — magaágyást építene a helyi általános iskolákban

Versenybe szállt a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület — magaágyást építene a helyi általános iskolákban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület elindult a “Start a jövőért” pályázaton. Ha megnyerik, 500.000 forint összegű támogatást kapnak, amelyből magaságyásokat építenének a kazincbarcikai általános iskolák udvarára. A győzelemhez az egyesület a lakosság segítségét kéri, mégpedig zsetonok gyűjtésével.

Szeretné még élhetőbbé tenni Kazincbarcikát a Városszépítő Egyesület. A szervezet az egyik nagyáruházlánc pályázatán indult, hogy segíthessen közelebb hozni a természetet a helyi általános iskolások számára. Ha sikerül nyerniük, akkor „Iskolai magaságyás — kertészkedés nagymamák nyomában” címmel, testi, lelki egészséget támogató programra fordítják a győzelemmel járó 500 ezer Ft-ot. Ennek részeként magaságyásokat építenének 6 kazincbarcikai általános iskola számára, ahol paprikát, paradicsomot, uborkát, salátát, stb. nevelnének és gondoznának közösen a gyerekekkel.

A cél, hogy megtanítsák a diákoknak a növény- és a zöldségtermesztés mibenlétét. A palántákat az egyesület tagjai nevelnék ki magról, amelyeket április végén juttatatnának el az oktatási intézményekbe. A minőségi földet és a komposztot a Zöld Völgy Nonprofit Kft. biztosítaná, míg az ültetési és a gondozási munkákban mindenhol segítenének az egyesület tagjai.

Hogyan lehet segíteni e nemes célt?

Azok, akik szeretnék támogatni a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesületet, segíthetnek, hogy a szervezet megnyerhesse a pályázatot. Ehhez nem kell mást tenni, mint Kazincbarcikán vagy Ózdon a madaras emblémával ellátott szupermarketek pénztáraiban vásárláskor kapott kupont a Városszépítő Egyesület számára kihelyezett gyűjtőedénybe dobni.

Dobj egy zsetont a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesületért! — így hangzik a szervezet szlogenje!



Indexkép: envato.elements.com

További híreink

Hangos lelátó, nagy gólok – élet költözött a medencébe a Delfinek edzőmeccsén

Dátum: 2026. márc 23. 18:42

A lelátó zúgott, a medencében cserére váró gyerekek a vízből szurkoltak, a pályán pedig egymást érték a szép megoldások. Ilyen hangulatban játszott edzőmérkőzést a Delfin Vízisport Klub az Egri Vízilabda Klub csapatával március 19-én a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Játékos feladatok komoly üzenettel – Down-világnap a Csillagfürtben 

Dátum: 2026. márc 23. 16:50

A felemás zoknik nemcsak a lábakon, hanem a falra erősített zsinóron is megjelentek március 20-án a Pollack Mihály Általános Iskola tornatermében. A Csillagfürt EGYMI Kazincbarcikai Tagintézménye játékos vetélkedővel csatlakozott a Down-szindróma világnapjához, ahol több intézmény diákjai és fiataljai együtt vettek részt az érzékenyítő programban.

A magyar nyelv ünnepe volt – két napon át szavaltak a diákok Kazincbarcikán

Dátum: 2026. márc 22. 18:00

A versek, a prózák és a kimondott szó öröme hozta össze a diákokat a Szent György Görögkatolikus Általános Iskolában március 18-án és 19-én. A kétnapos versenyen több mint száz tanuló mutatta meg tehetségét, és azt, mit jelent számára a magyar nyelv.

Közeleg az óvodai beiratkozás Kazincbarcikán – mutatjuk a fontos dátumokat

Dátum: 2026. márc 22. 12:35

Kazincbarcikán április második felében tartják az óvodai beiratkozásokat a 2026/2027-es nevelési évre. A szülők ezekben az időpontokban írathatják be gyermekeiket az önkormányzati és az egyházi fenntartású intézményekbe, ezért fontos a dátumok betartása.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk