https://kolorline.hu/Szalézi Gála a Don Bosco Sportközpontban

Szalézi Gála a Don Bosco Sportközpontban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén is megmutatták tehetségüket a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium diákjai. A Szalézi Gálán az intézmény tanulói és tanárai egy színes rendezvény keretében emlékeztek meg névadójukról, amely szentmisével kezdődött, majd különböző produkciókat adtak elő. A rendezvényt a Don Bosco Sportközpontban tartották meg.

Január 24-én a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium szentmisével és gálaműsorral emlékezett meg az iskola névadójáról. A Don Bosco Sportközpontban tartott program szentmisével kezdődött, ahol Ábrahám Béla leköszönő rendházigazgató Vitális Gábor újonnan kinevezett tartományfőnök kazincbarcikai kötődéséről beszélt.

„Nemrég volt Vitális Gábor beiktatása. Szinte az első nyilvános szereplése van most itt Kazincbarcikán, Szalézi Szent Ferenc napján, aki az iskolának nemcsak névadója, de védőszentje is” — mondta beszédében Ábrahám Béla.




A Szalézi Gála már több éve hagyománynak számít, mivel a gimnázium minden évben megszervezi az eseményt. Az ünnepség egyik célja, hogy különböző területeken a feltörekvő tehetséges gyerekek az iskolai közönség előtt is megmutathassák magukat. Balla Árpád, az intézmény igazgatója a műsor előtt méltatta az új feladatok elé néző Szent József Szalézi Rendház igazgatójának, Ábrahám Bélának az erényeit és a 4,5 év alatt elért eredményeit.

„Ekkora szívű emberrel még nem nagyon találkoztam — hangsúlyozta Balla Árpád. — Nagyon köszönjük ezt a 4,5 évet, azt, hogy segített abban, hogy az iskolavezetés összeálljon, és hogy a tapasztalatlan kezdetekből mára remélhetőleg egy rutinos iskolavezetés lett a hathatós segítségével. Ezenkívül nemcsak az iskolán belül, hanem kívül is segítette Ábrahám Béla a munkánkat. Hiszen tudjuk, mennyi küzdött a menzáért, mennyit küzdött azért, hogy az iskola neve mindenhol fényesen csengjen. Mindez hozzájárult ahhoz, hogy az iskola ma is jó és működőképes” — emelte ki a gimnázium igazgatója.

A Szalézi Gálán az intézmény diákjai és tanárai színesebbnél színesebb produkcióikat, ezzel tehetségüket mutatták meg a közönségnek. A gálán minden műsorszám egyedi és különleges volt: a diákok sportgimnasztikával, tornabemutatóval, énekléssel, szavalattal, valamint modern-, latin- és néptánccal készültek a nézők számára.




 

További híreink

Új klubigazgató a Kolorcity Kazincbarcika SC élén — Simon Miklós érkezett a KBSC-hez

Dátum: 2025. máj 18. 07:45

Komoly változáson ment keresztül ebben a bajnoki szezonban a Kolorcity Kazincbarcika SC. Az NB II-es csapat a feljutásért játszik, és 2 fordulóval a vége előtt reális az esélye a kék-sárgáknak, hogy felkerüljenek Magyarország legmagasabb osztályába, az NB I-be. A KBSC vezetősége május 16-án bemutatta az új klubigazgatót, Simon Miklós személyében.

Újabb éremmel tért haza Pátrovics Géza az albániai masters súlyemelő Európa-bajnokságról

Dátum: 2025. máj 17. 15:06

Az albániai Kavajë városában sikerrel szerepelt Pátrovics Géza (70) május első hetében. A többszörös masters világ- és Európa-bajnok súlyemelő, felnőtt országos bajnok, akit beválasztottak a Hallhatatlanok Klubjába is, ezúttal bronzérmet szerzett saját kategóriájában. Szívből gratulálunk ehhez a fantasztikus teljesítményhez!

Kodályos szalézisek kooperatív kiállítása a a Gimi Galériában

Dátum: 2025. máj 17. 08:04

Iskolák közötti ritka példás együttműködésben, ünnepélyes keretben valósult meg a „Kodályos szalézisek” című kiállításmegnyitó a Gimi Galériában, május 14-én. A Szalézi Szent Ferenc Gimnázium új képzőművészeti tárlatavatását a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola képző-, zene- és táncművészeti ágával közös diákok színesítették zenés, énekes és táncos produkciókkal és egyesített erejű performansszal.

Kazincbarcika elismeri a diákok szorgalmát — jeles érettségiért 50 ezer forint jár

Dátum: 2025. máj 16. 22:29

Akár 50 ezer Ft is lehet a jutalma az érettségit követően azoknak a kazincbarcikai végzős diákoknak, aki jelesre vizsgáznak. Kazincbarcika Város Önkormányzata az év végéhez közeledve folytatja a tanulást ösztönző támogatási programját, amely az általános és középiskolás diákok teljesítményét jutalmazza. A cél a fiatalok motiválása a kitartó tanulásra, hosszú távon segítve őket a sikeres életpálya kialakításában.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok az Egressy Béni Városi Könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Hősök napja Kazincbarcikán

Kolorkölyöktáborok 2025.

Kazincbarcika

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk