https://kolorline.hu/Borsodban elsőként: Az Egressy Béni Városi Könyvtár elnyerte a Könyvtári Minőségi Díjat

Borsodban elsőként: Az Egressy Béni Városi Könyvtár elnyerte a Könyvtári Minőségi Díjat

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A legmagasabb elismerést, a Könyvtári Minőségi Díjat kapta meg az Egressy Béni Városi Könyvtár, amelyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium ítélt oda. Az elismerés azokat a könyvtárakat illeti, amelyek érvényes Minősített Könyvtár címmel rendelkeznek, és innovációik a könyvtárhasználók elégedettségét és a partnerek véleményét is tükrözik. A kitüntetés feltétele, hogy a könyvtár folyamatosan és elismerésre méltóan, az önértékelési eredményekre alapozva alkalmazza a minőségmenedzsment módszereit.

Innováció és elismerés

Molekné Kőrösi Beatrix, az Egressy Béni Városi Könyvtár intézményvezetője kiemelte, hogy ez az elismerés nemcsak a könyvtár, hanem az egész város számára is nagy presztízst jelent. Borsodban elsőként részesültek ebben a díjban, ami még magasabb elvárásokat és elégedettségi méréseket vetít előre az intézmény számára.

„Ez a könyvtáros szakmában a legmagasabb, legrangosabb díj, amit odaítélhet a Kulturális és Innovációs Minisztérium azon könyvtáraknak, akik rendelkeznek a Minősített Könyvtár címmel” — fogalmazott az igazgató.




Az Egressy Béni Városi Könyvtár a Minősített Könyvtár címet 2021-ben nyerte el, amely 5 évig érvényes. Az elismerés megszerzéséhez a könyvtárnak két innovációt kellett bemutatnia az 5 év alatt, amelyek közül a Bölcsis könyvtár és a Mesepárna programok voltak kiemelkedőek.

Egyedülálló programok

A Bölcsis könyvtár kezdeményezés különlegessége, hogy az Egressy Béni Városi Könyvtár az egyetlen az országban, amely szervezetten foglalkozik a 3 év alatti korosztállyal.

A program sikeréről Kiss Cintia Virág segédkönyvtáros így nyilatkozott:

“Hetente látogatjuk a Varázskert és a Mosolysziget Bölcsődét, ahol meseposztós foglalkozásokat vagy bábozást tartunk a kisgyermekek számára. A kicsiknek fontos, hogy a mese során kézzel megfogható figurákkal játszhassanak, valamint, hogy a történetek rövidek, érthetőek legyenek”




A Mesepárna program keretében a könyvtárban tartanak kiscsoportos foglalkozásokat a 3-6 éves korosztály számára, ahol a gyerekek saját mesepárnáikkal és síkbábokkal játszhatják el a történeteket. Fontos, hogy a legfiatalabb korosztály minél korábban ismerkedjen meg a könyvtárakkal és a könyvek használatával, mert így nagyobb az esélye annak, hogy később is szívesen látogatják majd a könyvtárakat és megszeretik az olvasást.

Jövőbeli tervek

A könyvtár továbbra is eltökélt abban, hogy folyamatosan fejlessze szolgáltatásait. Részt vesznek az országos könyvtári kihívásban, amelynek célja az olvasás népszerűsítése és a beiratkozók számának növelése. Január 1-jétől a könyvtári beiratkozás 25 év alatt ingyenessé vált, és a könyvtár célja, hogy a fiatalabb korosztály számára még vonzóbbá tegye a könyvtári szolgáltatásokat.

További híreink

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

Közlekedési baleset az elkerülőn!

Dátum: 2026. jún 25. 16:27

GYORSHÍR! Információink szerint egy kamion és egy személygépkocsi ütközött egymással a 260-as elkerülő úton! A teljes útzár miatt mindenki kerülje a szakaszt!

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk