https://kolorline.hu/Nyílt nap a KSK Delfin Vízisport Klubnál — Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést

Nyílt nap a KSK Delfin Vízisport Klubnál — Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Nyílt napot tartott a KSK Delfin Vízisport Klub hétfőn. Az eseményt egy rendhagyó tréning zárta, ugyanis Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést a gyerekeknek. A városvezetés emlékezetessé tette az olimpikon látogatását, így a sportoló a Színes hírességek sétányán ültetett egyik fa örökbefogadójává vált.

„Egy híres olimpikont köszönthetünk az uszodában, aki polgármester úrral megtekintette az épülő Vízi komplexumot is, amelyet a Delfin Vízisport Klubbal együttműködve létrehozhatunk. Erre méltán lehetünk büszkék!” — ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg Klimon István alpolgármester az uszodában rendezett nyílt napot.

Az esemény telt ház előtt zajlott, ahol Halász Béla, a KSKS Delfin Vízisport Klub elnöke méltatta a játékosokat, de beszélt a klub munkájáról és ambícióiról is.

„Nagyon magas szintig szeretnénk eljuttatni a versenyzőinket, folyamatosan figyeljük a tehetségeket és szeretnénk egyre hasznosabb munkára, egyre nagyobb erőkifejtésre ösztönözni, hogy minél magasabb szintet tudjanak elérni.”




A nyílt nap célja nem csupán az volt, hogy minél több gyermek érdeklődését keltsék fel a vízi sportok iránt, hanem az is, hogy bemutassák a kazincbarcikai csapatot. A gyerekek alapos bemelegítéssel kezdtek, majd izgatottan csobbantak a medencébe, várva az unikális edzést. Szécsi Zoltán határtalan odafigyeléssel tréningélte a vízilabdázókat, akiket jó tanácsokkal is ellátott a jövőre nézve.

„Nagyon sokat eddzenek! Nagyon sok jó dolgot láttam, nagyon sok még nem-kész dolgot is, de jó úton haladnak a gyerekek — összegezte tapasztalatait az olimpikon. — Bízom benne, hogy hosszú távon fantasztikus bázisa fog épülni a vízilabdának és az úszásnak Kazincbarcikán. Egri vezetőként várom majd a jövő tehetségeit, hogy mi is előrébb tudjunk jutni az országos bajnokságon az itteni tehetségek által.”

Szécsi Zoltán a nyílt napon kiemelte, mennyire fontos az utánpótlás szerepe. Az olimpiai bajnok szerint minden gyermeknek meg kell tanulnia úszni, annak alapkészséggé kell válnia. A sportoló mindehhez azt is hozzátette, hogy ezt követően pedig jöhet a versenyúszás vagy a vízilabda a diákok életében. Az eseményen a KSK Delfin Vízisport Klub arra sarkallta a még csak úszni vágyó gyerekeket, hogy csatlakozzanak hozzájuk.




Látogatás a Vízi komplexumban és fa örökbefogadás

Szécsi Zoltán nemcsak a nyílt napon vett részt, hanem ellátogatott az épülő Vízi komplexumba is, ahol Szitka Péter polgármester és Halász Béla, a Delfin elnöke mutatta be neki a már elkészült 1. ütem elemeit, valamint a végső fázisba került 2. ütem még zajló munkálatait. Az olimpiai bajnok vízilabdázó csatlakozott Kazincbarcika faültetési programjához. A városvezetés Szécsi Zoltán számára ajándékozott és ültetett fát a Színes hírességek sétányán. A faültetési programot 2023 tavaszán indították el, amelynek köszönhetően már számos híresség válhatott fa-örökbefogadó szülővé városunkban.

További híreink

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk