https://kolorline.hu/Nyílt nap a KSK Delfin Vízisport Klubnál — Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést

Nyílt nap a KSK Delfin Vízisport Klubnál — Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Nyílt napot tartott a KSK Delfin Vízisport Klub hétfőn. Az eseményt egy rendhagyó tréning zárta, ugyanis Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tartott edzést a gyerekeknek. A városvezetés emlékezetessé tette az olimpikon látogatását, így a sportoló a Színes hírességek sétányán ültetett egyik fa örökbefogadójává vált.

„Egy híres olimpikont köszönthetünk az uszodában, aki polgármester úrral megtekintette az épülő Vízi komplexumot is, amelyet a Delfin Vízisport Klubbal együttműködve létrehozhatunk. Erre méltán lehetünk büszkék!” — ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg Klimon István alpolgármester az uszodában rendezett nyílt napot.

Az esemény telt ház előtt zajlott, ahol Halász Béla, a KSKS Delfin Vízisport Klub elnöke méltatta a játékosokat, de beszélt a klub munkájáról és ambícióiról is.

„Nagyon magas szintig szeretnénk eljuttatni a versenyzőinket, folyamatosan figyeljük a tehetségeket és szeretnénk egyre hasznosabb munkára, egyre nagyobb erőkifejtésre ösztönözni, hogy minél magasabb szintet tudjanak elérni.”




A nyílt nap célja nem csupán az volt, hogy minél több gyermek érdeklődését keltsék fel a vízi sportok iránt, hanem az is, hogy bemutassák a kazincbarcikai csapatot. A gyerekek alapos bemelegítéssel kezdtek, majd izgatottan csobbantak a medencébe, várva az unikális edzést. Szécsi Zoltán határtalan odafigyeléssel tréningélte a vízilabdázókat, akiket jó tanácsokkal is ellátott a jövőre nézve.

„Nagyon sokat eddzenek! Nagyon sok jó dolgot láttam, nagyon sok még nem-kész dolgot is, de jó úton haladnak a gyerekek — összegezte tapasztalatait az olimpikon. — Bízom benne, hogy hosszú távon fantasztikus bázisa fog épülni a vízilabdának és az úszásnak Kazincbarcikán. Egri vezetőként várom majd a jövő tehetségeit, hogy mi is előrébb tudjunk jutni az országos bajnokságon az itteni tehetségek által.”

Szécsi Zoltán a nyílt napon kiemelte, mennyire fontos az utánpótlás szerepe. Az olimpiai bajnok szerint minden gyermeknek meg kell tanulnia úszni, annak alapkészséggé kell válnia. A sportoló mindehhez azt is hozzátette, hogy ezt követően pedig jöhet a versenyúszás vagy a vízilabda a diákok életében. Az eseményen a KSK Delfin Vízisport Klub arra sarkallta a még csak úszni vágyó gyerekeket, hogy csatlakozzanak hozzájuk.




Látogatás a Vízi komplexumban és fa örökbefogadás

Szécsi Zoltán nemcsak a nyílt napon vett részt, hanem ellátogatott az épülő Vízi komplexumba is, ahol Szitka Péter polgármester és Halász Béla, a Delfin elnöke mutatta be neki a már elkészült 1. ütem elemeit, valamint a végső fázisba került 2. ütem még zajló munkálatait. Az olimpiai bajnok vízilabdázó csatlakozott Kazincbarcika faültetési programjához. A városvezetés Szécsi Zoltán számára ajándékozott és ültetett fát a Színes hírességek sétányán. A faültetési programot 2023 tavaszán indították el, amelynek köszönhetően már számos híresség válhatott fa-örökbefogadó szülővé városunkban.

További híreink

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk