https://kolorline.hu/Ezüstéremmel zárta a Magyar Kupát a VRCK

Ezüstéremmel zárta a Magyar Kupát a VRCK

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A 2. helyen végzett a Magyar Kupában a Vegyész a szombaton délután rendezett döntőben a DVTK Arénában. Toronyai Miklós vezetőedző szerint a játékosok mindent megtettek a MÁV Előre SC ellen a pályán, és becsületesen helytálltak. Szitka Péter polgármester a mérkőzés végén 5 millió Ft-ról szóló támogatói táblát adott át a csapatnak méltó anyagi elismerésként Kazincbarcika Város Önkormányzata nevében.

A Székesfehérvár ellen játszotta a végső, mindent eldöntő mérkőzést a GreenPlan-VRCK szombaton Miskolcon. A Magyar Kupában a győzelem volt a tét, ám ezúttal a MÁV Előre volt a jobb, így 1-3 arányban nyerte a döntőt, elhozva a kupagyőzelmet. A Vegyésznek sem lehet oka panaszra, az ezüstérem is gyönyörűen csillog, ráadásul mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a székesfehérváriak dolgát. 

Toronyai Miklós vezetőedző a mérkőzést követően a KolorTV-nek elmondta, hogy a fiúk szépen belementek a mérkőzésbe, nem ismertek elveszett labdát, csúsztak-másztak a pályán, egyszóval a maximumot hozták ki magukból.

„Nagyon büszke vagyok a csapatra, és szerintem Barcika is büszke lehet rájuk — kezdte az értékelést Toronyai Miklós. — Úgy láttam, hogy 1-2 játékos sokkot kapott a DVTK Aréna atmoszférájától, hiszen nincsenek hozzászokva ilyen jellegű miliőhöz, egy ekkora óriási csarnokhoz. Azt gondolom, hogy ilyen játékkal ki lehet kapni, főleg annak fényében, hogy egy nagyon jó csapat ellen játszottunk, közben pedig abszolút nem vallottunk szégyent.”




A mérkőzést követően nemcsak az ezüstérem került a játékosok nyakába. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere meglepte a Vegyészt, és 5 millió Ft-ról szóló táblát adott át a csapatnak, amellyel Kazincbarcika Város Önkormányzata a VRCK játékosait és edzőit támogatja a kiemelkedő teljesítményükért. A városvezető szerint tisztesen helytállt a csapat, amit anyagi elismeréssel kívánt jutalmazni az önkormányzat. 

„Azok a játékosok, akik idáig eljutottak, nagyon sokat dolgoztak — hangsúlyozta a polgármester. — Ennek városunk részéről méltó elismerése az, hogy anyagi támogatásban részesülnek. Tisztes helytállás volt a kazincbarcikaiak részéről, ami azt gondolom, hogy süvegelendő. Egy percig nem lehetünk szomorúak, úgyhogy gratulálok Toronyai Miklós csapatának és stábjának, minden elismerésem az övék.”

A VRCK számára a Magyar Kupa sorozata ugyan véget ért, de az ezüstérem csak egy állomás. A küzdelmek az Extraligában folytatódnak. A Vegyész március 22-én 17:00 órától a Debrecen ellen hazai pályán kezdi meg a játékot a Don Bosco Sportközpontban.





 

További híreink

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk