https://kolorline.hu/Ezüstéremmel zárta a Magyar Kupát a VRCK

Ezüstéremmel zárta a Magyar Kupát a VRCK

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A 2. helyen végzett a Magyar Kupában a Vegyész a szombaton délután rendezett döntőben a DVTK Arénában. Toronyai Miklós vezetőedző szerint a játékosok mindent megtettek a MÁV Előre SC ellen a pályán, és becsületesen helytálltak. Szitka Péter polgármester a mérkőzés végén 5 millió Ft-ról szóló támogatói táblát adott át a csapatnak méltó anyagi elismerésként Kazincbarcika Város Önkormányzata nevében.

A Székesfehérvár ellen játszotta a végső, mindent eldöntő mérkőzést a GreenPlan-VRCK szombaton Miskolcon. A Magyar Kupában a győzelem volt a tét, ám ezúttal a MÁV Előre volt a jobb, így 1-3 arányban nyerte a döntőt, elhozva a kupagyőzelmet. A Vegyésznek sem lehet oka panaszra, az ezüstérem is gyönyörűen csillog, ráadásul mindent megtettek azért, hogy megnehezítsék a székesfehérváriak dolgát. 

Toronyai Miklós vezetőedző a mérkőzést követően a KolorTV-nek elmondta, hogy a fiúk szépen belementek a mérkőzésbe, nem ismertek elveszett labdát, csúsztak-másztak a pályán, egyszóval a maximumot hozták ki magukból.

„Nagyon büszke vagyok a csapatra, és szerintem Barcika is büszke lehet rájuk — kezdte az értékelést Toronyai Miklós. — Úgy láttam, hogy 1-2 játékos sokkot kapott a DVTK Aréna atmoszférájától, hiszen nincsenek hozzászokva ilyen jellegű miliőhöz, egy ekkora óriási csarnokhoz. Azt gondolom, hogy ilyen játékkal ki lehet kapni, főleg annak fényében, hogy egy nagyon jó csapat ellen játszottunk, közben pedig abszolút nem vallottunk szégyent.”




A mérkőzést követően nemcsak az ezüstérem került a játékosok nyakába. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere meglepte a Vegyészt, és 5 millió Ft-ról szóló táblát adott át a csapatnak, amellyel Kazincbarcika Város Önkormányzata a VRCK játékosait és edzőit támogatja a kiemelkedő teljesítményükért. A városvezető szerint tisztesen helytállt a csapat, amit anyagi elismeréssel kívánt jutalmazni az önkormányzat. 

„Azok a játékosok, akik idáig eljutottak, nagyon sokat dolgoztak — hangsúlyozta a polgármester. — Ennek városunk részéről méltó elismerése az, hogy anyagi támogatásban részesülnek. Tisztes helytállás volt a kazincbarcikaiak részéről, ami azt gondolom, hogy süvegelendő. Egy percig nem lehetünk szomorúak, úgyhogy gratulálok Toronyai Miklós csapatának és stábjának, minden elismerésem az övék.”

A VRCK számára a Magyar Kupa sorozata ugyan véget ért, de az ezüstérem csak egy állomás. A küzdelmek az Extraligában folytatódnak. A Vegyész március 22-én 17:00 órától a Debrecen ellen hazai pályán kezdi meg a játékot a Don Bosco Sportközpontban.





 

További híreink

Új szórakoztató élményelemekkel várja a gyerekeket a Vízi Komplexum

Dátum: 2026. jún 28. 09:25

Június 27-től a Kazincbarcikai Vízi Komplexum még többféle élményt kínáló helyszínné vált a látogató gyerekek számára. Vízi akadálypályával és elektromos vízi dodzsemekkel bővült az igénybe vehető szórakozási formák köre. Ezek a játékok ráadásul egész évben elérhetők.

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk