https://kolorline.hu/Tavasszal is csak szabályosan – a barcikai rendészek jelentik

Tavasszal is csak szabályosan – a barcikai rendészek jelentik

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Tavasszal is városunkat szolgálják a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet munkatársai. Szabályozásokkal és szükség esetén bírságokkal lépnek fel többek között és kiemelten a zöldhulladék-égetés, valamint a szabálytalanul, zöldterületre parkolás ellen.

A tavaszi időszak is különösen sok feladatot jelent a rendészeknek, számos szabálysértést kell kezelniük, különösen a zöldhulladék-égetést és a zöld területen parkolást. Vincze Csaba, a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet vezetője elmondta, hogy a vonatkozó kormányrendelet alapján a bírságok mértéke jelentősen emelkedett, és a szabályszegések súlyos következményekkel járhatnak.

Zöldhulladékot égetni több mint égő, nem csekély büntetést vonz

A zöldhulladék égetése gyakorlatilag mindenütt tilos az országban, és teljes tűzgyújtási tilalom van érvényben. Ez vonatkozik a kazincbarcikai kis telkesekre és a családiház-tulajdonosokra is, akiknek szintén tilos telkeiken égetniük a zöldhulladékot, nyesedéket vagy bármely más hulladékot. Vincze Csaba, a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet vezetője kiemelte, hogy a gaz égetésénél két fontos szempontot kell figyelembe venni: a levegőszennyezést és a tűzveszélyt. 

„Nagyon szeretném felhívni kiemelten a hétvégiház-tulajdonosok és a családiház-tulajdonosok figyelmét, hogy a frissen levágott nyesedék, a tavaly levágott nyesedék és bármilyen gaz, hulladék a közterületi ingatlanokon, a magántulajdonú ingatlanokon történő égetésének következménye súlyos bírság lehet” — foglalta össze és hangsúlyozta Vincze Csaba.



Mi lehet a szemétégetés potens alternatívája?

A rendészeti vezető azt javasolja, hogy a zöldhulladékot legcélszerűbb a szemétszállítási szolgáltatások igénybevételével elszállíttatni vagy a hulladékudvarokban elhelyezni azokon a területeken, ahol nincs szervezett hulladékszállítás.

A szabálytalan parkolás problémája sincs még parkolópályán

A másik gyakori gyakorlati probléma városunkban is a zöld területen való parkolás, különösen a temetők környékén. Ehhez tudni kell, hogy Kazincbarcika területein és parkjaiban tilos a zöldterületre gépjárművel ráhajtani, főleg ott parkolni. Mindez szintén bírságot vonhat maga után. 

„Abban az esetben, ha a temető parkolója már megtelt és ott már nem tudnak parkolni, akkor tegyék ezt a Jószerencsét út úttestjének külső forgalmi sávjában. Ezt gyakorlatilag a KRESZ és az önkormányzati rendelet sem tiltja. Így el lehet kerülni a terület tönkretételét, egyúttal a bírságot is.”


Vincze Csaba, a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet vezetője


Magasabb bírságok és nincs mentesülés

„A bírságok mértéke a tavaly év végi új rendszerben jelentősen megemelkedett a különböző szabálysértések esetében. Sokan még mindig nincsenek tisztában ezekkel a változásokkal” — hangsúlyozta a rendészeti vezető, ahogyan azt is, hogy a bírságok nagy része kötelező mértékű helyszíni bírság, amit akár a gépjárművezető jelenlétében, akár távollétében is kiszabhatnak. Az üzemben tartóval szemben kezdeményezik a bírság kiszabását, és nincs mentesítési lehetőség a vonatkozó kormányrendelet alapján.

Érdemes tehát figyelni, akár zöldhulladékról, akár zöldfelületről van szó, ha másért nem, akkor azért, mert a rendészek is figyelnek.

További híreink

Lezárult a Rózsa utcai orvosi rendelő korszerűsítése

Dátum: 2026. márc 16. 16:00

A Széchenyi Terv Plusz program keretén belül 144,02 millió forint 100 százalékban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzata, a TOP_PLUSZ-3.3.2-21-BO1-2022-00043 azonosítószámú, a „Helyi egészségügyi alapellátás fejlesztése a Rózsa utcai orvosi rendelőnél” című támogatási kérelem keretén belül.

„Az ünnep mindig kérdés is” — kerekre konstruált március 15-i műsor Kazincbarcikán

Dátum: 2026. márc 16. 11:51

Lovas huszárokkal, fúvósokkal, diákok ünnepi műsorával, polgármesteri beszéddel és néptánccal emlékezett Kazincbarcika az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulójára. Az ünnepséget fáklyás felvonulás és koszorúzás zárta a Jókai-szobornál.

Befejeződött a Gépész utcai orvosi rendelő korszerűsítése

Dátum: 2026. márc 16. 09:14

Kazincbarcika Város Önkormányzata a Széchenyi Terv Plusz keretén belül 67,83 millió forint 100 százalékban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült a „Helyi egészségügyi alapellátás fejlesztése a Gépész utcai orvosi rendelőnél” tárgyú, és TOP_PLUSZ-3.3.2-21-BO1-2022-00042 azonosítószámú kérelem keretében. A beruházás célja a 7-es számú háziorvosi körzetet ellátó orvosi rendelő korszerűtlen épületének korszerűsítése és felújítása, a gazdaságos és korszerű üzemeltetés érdekében megújuló energia hasznosítása, illetve az épület komplex akadálymentesítése. A fejlesztés további céljai közé tartozik az ellátások biztosításához szükséges orvosi eszközök beszerzése.

Létvágy — Lévai Ádám vizuális és verbális egységének grafikai kiállítása a Mezeyben

Dátum: 2026. márc 15. 09:41

A szó legjobb értelmében régimódi, mégis extravagáns grafikus, Lévai Ádám hozta el válogatott műveit Kazincbarcikára a festői Tatáról. A már önmagában is beszédes nevű Létvágy című tárlaton nem kevesebb mint 53 bravúros alkotás sorakozott fel március 13-án. A Mezey István Művészeti Központban látható, egyszerre figurális és elvont gyűjtemény még legalább egy hónapig lesz lát(ogat)ható az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat keretében.

KolorTV élőben

Programajánló

Foltvarró kiállítás - Ganyu Sándorné tárlata

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk