https://kolorline.hu/Digitális témahét előtti stúdiólátogatáson a Pollack diákjai

Digitális témahét előtti stúdiólátogatáson a Pollack diákjai

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Március 24. és 28. között zajlik a „Digitális témahét” című rendezvénysorozat a Pollack Mihály Általános Iskolában. A megmozdulás célja, hogy a diákok ne csupán használói, hanem tudatos, biztonságos felhasználói legyenek a digitális világ eszközeinek. A programok között mesterséges intelligencia előadások, LEGO-robot bemutatók, internetbiztonsági képzések is szerepelnek majd. A felvezető program a KolorTV stúdiólátogatása volt számukra.

A KolorTV működésének kulisszatitkaiba avatta be a pollackos diákokat a Digitális témahét előtti héten Lázár Ferenc műszaki vezető. A gyerekek lelkesen fedezték fel a stúdió rejtelmeit, a műsorkészítés folyamatát, és sokuk számára különleges élmény volt megismerni a technikai háttérmunkát. A kisebbek számára különösen izgalmasan hatott látni, hogyan készülnek a tévéadás egyes részei, és miként működnek a régi és modern technológiák. A diákok még egy 1986-ban készült, a mai napig működő kamerát is megtekinthettek.

A digitális eszközök világa gyerekszájjal

A visszatérő tanulót, Sándor Olivért másodszorra is lenyűgözték a KolorTV technikai részletei és a műsorkészítés mikéntje. A tágabb téma kapcsán Olivér azt árulta el, hogy ő maga a digitális technológiát a mindennapokban tanulásra és ismeretszerzésre használja.

„Wordwallon tudunk gyakorolni. A feladatok linkjeit a tanárok a Krétába teszik fel és ott rákattintva tudunk velük játszani” – avatott be bennünket a Pollack iskola diákja.




Egy másik látogató, Demeter Mona informatika-szakkörön szerzett élményeiről mesélt, ahol a kódolási gyakorlatok és a páros feladatok különösen tetszettek neki. Mona szerint ezek a foglalkozások fejlesztik a kreativitást és a logikus gondolkodást, ami a mindennapi életben is hasznos lehet. Kiemelte, hogy otthon is szívesen használ digitális eszközöket tanuláshoz, feltöltődéshez, jóllehet erre korlátozott időkeret áll rendelkezésére, szigorúan este 7 és 8 óra között.

A digitális dimenzió lehetőségei pedagógusszemmel

A programsorozat szakmai jelentőségét Sándor-Takács Judit, a Pollack Mihály Általános Iskola tanítója emelte ki, hangsúlyozva, hogy a Digitális témahét célja nemcsak az ismeretterjesztés, hanem a tudatosság és a felelősség erősítése is a digitális eszközök használatában. 

„Bár a legtöbb gyerek a digitális eszközöket többnyire szórakozásra használja, videókat néznek vagy játszanak rajtuk, vannak olyan programok, amelyekkel nagyon jól lehet tanulni. Létezik olyan rendszer, amelyik hatásosan motiválja a gyereket a matematikai feladatok megoldására” – tárta fel a kulisszák mögül Sándor-Takács Judit. 

A pedagógus hozzátette: az eseménysorozat során olyan témákat érintenek, mint a mesterséges intelligencia, az internetbiztonság és a programozható technológiák, amelyek mind-mind segítenek a diákok kreatív fejlődésében.




 

További híreink

KolorApp, együtt tehetünk a városért

Dátum: 2025. ápr 23. 19:33

Évente 1500 bejelentést tesznek a városlakók a KolorAppon keresztül, legyen szó elromlott közvilágításról, úthibáról, szabálytalan parkolásról vagy akár kóbor ebekről. Idén az applikáción keresztül érkezett jelzések, hibák 70 százalékát már megoldották, többségüket 24 órán belül.

Föld napja a Völgy parkban — a város óvodásai játékosan ünnepeltek

Dátum: 2025. ápr 23. 15:10

Április 22. a Föld napja. Ünnepét 175 országban tartják, hazánkban 1990 óta. A Kazincbarcikai Összevont Óvodák tagintézményei idén a Völgy parkba látogattak el, hogy az óvodások különböző ügyességi és tudást igénylő feladatokkal szerezzenek elmélyülő ismereteket Földünkről és annak védelméről.

Dupla ütős kiállításmeghívó április 24-re (csütörtökre) a Mezeybe

Dátum: 2025. ápr 22. 21:10

Húsvét utáni csend helyett egy nap alatt rögtön két tekintetfelkavaró kiállítás megnyitóját ajándékozzuk az érdeklődőknek a Mezey István Művészeti Központban.

Elindult az előjegyzés a kazincbarcikai 2025-ös Futókörök napjára

Dátum: 2025. ápr 21. 15:00

Elindult az előregisztráció az idei Futókörök napjára. Kazincbarcika május 4-én már harmadszor vesz részt a megmérettetésen a Csónakázó-tónál. Még a Nemzet Sportvárosa mozgalmas életében is ez az egyik legtöbbeket összefogó éves közösségi sportesemény. Aki már átélte, biztosan ismételne. Aki eddig kimaradt, annak itt az új esély!

KolorTV élőben

Programajánló

Antal Teréz kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Az érfestéstől az imaginációig - Stark István festő- és grafikusművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Négynapos formabontó majális

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk