https://kolorline.hu/Így borul újra virágba a zöldellő, tavaszi Kolorcity

Így borul újra virágba a zöldellő, tavaszi Kolorcity

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén tavasszal is megkezdődtek a kerti és parkosítási munkálatok Kazincbarcikán. A város főkertészének célja, hogy tovább szépítse a települést, és még élvezhetőbbé tegye azt a lakói számára. A város nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a közterületek rendezettek, zöldek és esztétikusak legyenek, ezzel is hozzájárulva a helyiek minél jobb életminőségéhez.



Kazincbarcika kerti munkálatai egész évben zajlanak, de a látványosabb tavaszi szezon csak nemrég váltotta a csendes télit. A város különböző pontjain történő tevékenységek során új virágágyásokat alakítanak ki, fákat ültetnek, valamint a meglévő parkokat és a zöldterületeket gondozzák. A projektek során figyelembe veszik a fenntarthatósági szempontokat is, így olyan növényeket választanak, amelyek kevés gondozást igényelnek, mégis díszítik a várost.

“Ez egy speciális szegmense az évnek — kezdte gondolatsorát Molnár Péter, Kazincbarcika főkertésze. — Télen sózunk, havat lapátolunk, stb., gyakorlatilag harcolunk, utána pedig jön egy problémás időszak, a tavasz és a nyár. Akkor a természet megelevenedik, és minden intenzíven nőni kezd, ezt kell karbantartani, kapálni, a gyomokat megfékezni. A kettő között van egy nagyon jó időszak, a mostani, amikor gyönyörű idő van, tizenegynéhány fok és napsütés. Ekkor azt csináljuk, amit szeretnénk, az történik, amit elterveztünk, hogy Barcikának profilt adunk" – jelentette ki a főkertész.

Kazincbarcika már korábban is híres volt zöldterületeiről és parkjairól. Az 1950-es évektől kezdve a várostervezés egyik alapvető célja az volt, hogy természetközeli környezetet biztosítson az itt élők számára. Az újabb fejlesztések továbberősítik ezt az irányt, miközben modern elemekkel gazdagítják a város arculatát.




 

További híreink

Erdei Zsolt tartott edzést a Don Bosco iskola diákjainak

Dátum: 2026. jún 10. 15:00

Erdei Zsolt világbajnok ökölvívó tartott edzést június 9-én a Don Bosco iskola udvarán. A diákok közösen mozoghattak a legendás sportolóval, aki a boksz alapjai mellett a kitartásról, a fegyelemről és a sport nevelő erejéről is beszélt.

Nő a létszám, érkeznek az eredmények – eredményes szezont zárt a Delfin Klub

Dátum: 2026. jún 10. 09:37

Az új Vízi Komplexumba költözés óta folyamatosan nő a KSK Delfin Vízisport Klub taglétszáma, miközben az egyesület sportolói egyre eredményesebben szerepelnek a versenyeken. A KolorTV Háttér című műsorában Halász Béla, a klub elnöke az elmúlt szezon tapasztalatairól, a nyári tervekről és a klubot érintő, időközben lezárult vizsgálatról is beszélt.

Kazincbarcikának kell a legnagyobb összeget fizetnie az országban, a város támogatási kérelmet nyújt be

Dátum: 2026. jún 09. 15:54

A Pénzügyminisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely meghatározza a települési önkormányzatok 2025. évi helyi iparűzési adóbevétel-többlete alapján teljesítendő befizetési kötelezettségeket. Kazincbarcikának 787 millió forintot kell befizetnie június 30-ig, amellyel a város első helyen szerepel az országos listán.

Pingvintánc, díjátadó és musicalrészlet Kazincbarcika pedagógusünnepén

Dátum: 2026. jún 09. 12:52

Az Egressy Béni Művelődési Központban köszöntötték június 8-án a pedagógusokat a városi pedagógusnapi ünnepségen. Az eseményen átadták a hagyományos elismeréseket, valamint köszöntötték az Arany- és Gyémánt Díszoklevélben részesülő pedagógusokat. A „Kazincbarcika Város Közneveléséért” kitüntető díjat idén Somogyiné Bukszár Klára vehette át.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk