https://kolorline.hu/Irodalmi megmérettetés — 200 általános iskolás gyermek mutatta meg tehetségét Kazincbarcikán

Irodalmi megmérettetés — 200 általános iskolás gyermek mutatta meg tehetségét Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Két napig minden az irodalomról szólt a Dózsa György Tagiskolában Kazincbarcikán. A Szabó Zoltán szépkiejtési, valamint a Petőfi Sándor vers- és prózamondó versenyre idén is nagyon sok általános iskolás jelentkezett, akik iskoláik legjobbjai közül kerültek ki. Március 25-én az alsósoké, míg másnap a felsősöké volt a főszerep. A 2 versenyre majd’ 200 gyermek készült fel prózai vagy verses alkotással, illetve a 3. és 4. osztályosok olvasás kategóriában is megmutathatták tudásukat és tehetségüket.

Várakozással és nagy izgalommal gyülekeztek a versenyzők és kísérőik március 25-én a nagy hagyományokkal bíró Szabó Zoltán szépkiejtési versenyre a Dózsa György Tagiskolában. Klimon István alpolgármester köszöntőjében úgy vélte: minden versenyző a világ legnagyobb kincsét, a magyar nyelvet és annak szépségét ápolja.

„Legyen akár egy szavalóverseny, egy prózamondó verseny vagy egy szépkiejtési verseny, egy dolog mindannyiótokban közös: nagyon szépen beszélitek a magyar nyelvet — fogalmazott Klimon István. — Miután megtanultatok egy verset, annak strófáit, az különlegessé tesz titeket. A szüleitek pedig már akkor büszkék voltak rátok, amikor még otthon együtt gyakoroltatok, hogy megtanuljátok” — hangsúlyozta az alpolgármester.




A Szabó Zoltán szépkiejtési versenyre 121 alsó tagozatos gyermek jelentkezett, akik 5 kategóriában mérték össze tehetségüket. Az 1. és 2. osztályosok vers és próza szekcióban, míg a 3. és 4.osztályosok ezek mellett olvasás kategóriában is indultak. 

A felső tagozatos diákok március 26-án kápráztatták el a zsűri tagjait a Petőfi Sándor szavalóversenyen. Ezen a napon 4 kategóriában 70 diák szállt versenybe.

„Zsűritársaim nevében is mondhatom, hogy nagyon vártuk ezt a napot — fogalmazott Untenerné Márton Ágnes, a zsűri elnöke, a program szervezője, hozzátéve, hogy szeretnék, ha sokáig megmaradna ez a rendezvény a városban. — A versmondó gyerekeket, prózamondó gyerekeket hallgatni mindig öröm, és az, hogy ilyen szépen mondanak verseket, az a további életpályájukon nagy segítséget fog majd jelenteni számukra a jövőben.”

Kazincbarcikán már az 1970-es évek óta rendeznek irodalmi versenyeket az általános iskolások számára. A kultúra művelésének azonban nem csupán történelme van, de jövője is lesz, hiszen a következő évben hasonlóan magas jelentkezőszámmal várják a jövő tehetségeit.




 

További híreink

A város működik – Kazincbarcikáról indul új városmarketing-könyv

Dátum: 2026. júl 15. 08:01

Újabb hiánypótló könyv kiindulópontja lett Kazincbarcika, ezúttal a gyakorlatias városmarketing témájában. A halásznorbi „A város működik” című kötete a Kolorcity-modellre építve egy új, adaptálható városmarketing-szemléletet mutat be. A nyitott közösségi könyvbemutatót július 29-én 18:00 órától rendezik meg a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Elindult a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán – 44 fiatal kezdte meg a munkát az önkormányzatnál

Dátum: 2026. júl 13. 14:55

Ma reggel megkezdődött a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogram első turnusa Kazincbarcikán. A háromhetes nyári munkában júliusban 44, augusztusban pedig további 50 nappali tagozatos diák szerezhet munkatapasztalatot a város önkormányzatánál, intézményeinél és cégeinél.

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

A KSZSZK táborozói a Vízi Komplexumban is élménydús napot tölthettek

Dátum: 2026. júl 09. 13:53

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja idén nyáron is tartalmas programokkal várja a gyermekeket. Az idei tábor egyik újdonsága volt, hogy a résztvevők ellátogathattak a tavaly decemberben átadott Kazincbarcikai Vízi Komplexumba is, ahol a medencék mellett a legújabb vízi játékokat is kipróbálhatták.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk