https://kolorline.hu/Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Záróesemény keretében tartott sajtótájékoztatón mutatta be a Barcika Projekt Kft. azt a Kazincbarcikán befejeződött beruházást, amelynek keretében tavaly összesen 2,5 km út újult meg.

A projekt az Európai Unió támogatásával, a TOP Plusz operatív program részeként valósult meg. A beruházásra Kazincbarcika Város Önkormányzata sikeres pályázatának köszönhetően került sor — kezdte beszédét Deák Mónika, a Barcika Projekt Kft. projektmenedzsere. 

„Mintegy 199 millió Ft uniós támogatásból valósult meg a fejlesztés, amely egy gyűjtőutat és négy közutat érintett. Ennek köszönhetően majd’ 2,5 km szakasz kapott teljesen új aszfaltburkolatot Kazincbarcika belterületén” — foglalta össze Deák Mónika.

Az első ütemben az újkazinci tereken zajlottak a munkálatok. Ez összetettsége révén érintette a Patak utcát, a Deák Ferenc, a Szemere Bertalan, a Vasvári Pál, a Thököly Imre, a Kazinczy Ferenc és az Eötvös tereket. A régi burkolat marását követően a szakemberek megalapozták az új aszfaltburkolatot, az akfafedlapokat szintbe helyezték és új aszfaltréteg került az úttestre. Ezen túlmenően új napelemes kandelábereket is telepítettek, amelyek jobban megvilágítják az utat. 




A második ütemben a Tóth Árpád út újult meg a Jószerencsét és az Egressy Béni út között, szintén napelemes kandeláber telepítésével, az aknafedlapok szintbe helyezésével és új aszfaltburkolattal.

A harmadik szakaszban az Attila úton zajlottak a munkálatok. Deák Mónika kiemelte, hogy ez a szakasz azért kiemelt jelentőségű, mert gyűjtőútként közvetlenül csatlakozik a 26-os számú főúthoz, nagy forgalmat bonyolítva itt le. Itt az előzőekhez hasonló fejlesztések valósultak meg azzal kiegészítve, hogy két okoszebra kiépítésére is sor került.

„Ez abszolút újdonság a városban, illetve a környéken. Funkcióját tekintve az okoszebra úgy működik, hogyha gyalogos halad át rajta, akkor a zebra mentén elhelyezett eszközök villogni kezdenek, ezzel is plusz jelzést adva a gépjárművezetőknek, hogy még elővigyázatosabban haladjanak át a gyalogátkelőn” — emelte ki a projektmenedzser.

A negyedik szakaszban a Derkovits Gyula tér és a Paál László utca melletti út megújítása valósult meg. Ez a helyszín is sokak számára jelent megoldást a biztonságos közlekedéshez, tekintve, hogy a közelben általános iskola, óvoda is működik, a kertvárosi városrészből érkezők miatt pedig jelentős forgalmat bonyolít.

A 2,5 km útszakasz megújításának célja az volt, hogy az utak minősége javuljon, a közlekedők komfortérzete növekedjen. Amint azt megtudtuk: az önkormányzat fejlesztési tervei között szerepel a lehetőségekhez képest további okoszebrák telepítése, és a városi fenntartásban lévő utak fejlesztése.



 

További híreink

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk