https://kolorline.hu/Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Záróesemény keretében tartott sajtótájékoztatón mutatta be a Barcika Projekt Kft. azt a Kazincbarcikán befejeződött beruházást, amelynek keretében tavaly összesen 2,5 km út újult meg.

A projekt az Európai Unió támogatásával, a TOP Plusz operatív program részeként valósult meg. A beruházásra Kazincbarcika Város Önkormányzata sikeres pályázatának köszönhetően került sor — kezdte beszédét Deák Mónika, a Barcika Projekt Kft. projektmenedzsere. 

„Mintegy 199 millió Ft uniós támogatásból valósult meg a fejlesztés, amely egy gyűjtőutat és négy közutat érintett. Ennek köszönhetően majd’ 2,5 km szakasz kapott teljesen új aszfaltburkolatot Kazincbarcika belterületén” — foglalta össze Deák Mónika.

Az első ütemben az újkazinci tereken zajlottak a munkálatok. Ez összetettsége révén érintette a Patak utcát, a Deák Ferenc, a Szemere Bertalan, a Vasvári Pál, a Thököly Imre, a Kazinczy Ferenc és az Eötvös tereket. A régi burkolat marását követően a szakemberek megalapozták az új aszfaltburkolatot, az akfafedlapokat szintbe helyezték és új aszfaltréteg került az úttestre. Ezen túlmenően új napelemes kandelábereket is telepítettek, amelyek jobban megvilágítják az utat. 




A második ütemben a Tóth Árpád út újult meg a Jószerencsét és az Egressy Béni út között, szintén napelemes kandeláber telepítésével, az aknafedlapok szintbe helyezésével és új aszfaltburkolattal.

A harmadik szakaszban az Attila úton zajlottak a munkálatok. Deák Mónika kiemelte, hogy ez a szakasz azért kiemelt jelentőségű, mert gyűjtőútként közvetlenül csatlakozik a 26-os számú főúthoz, nagy forgalmat bonyolítva itt le. Itt az előzőekhez hasonló fejlesztések valósultak meg azzal kiegészítve, hogy két okoszebra kiépítésére is sor került.

„Ez abszolút újdonság a városban, illetve a környéken. Funkcióját tekintve az okoszebra úgy működik, hogyha gyalogos halad át rajta, akkor a zebra mentén elhelyezett eszközök villogni kezdenek, ezzel is plusz jelzést adva a gépjárművezetőknek, hogy még elővigyázatosabban haladjanak át a gyalogátkelőn” — emelte ki a projektmenedzser.

A negyedik szakaszban a Derkovits Gyula tér és a Paál László utca melletti út megújítása valósult meg. Ez a helyszín is sokak számára jelent megoldást a biztonságos közlekedéshez, tekintve, hogy a közelben általános iskola, óvoda is működik, a kertvárosi városrészből érkezők miatt pedig jelentős forgalmat bonyolít.

A 2,5 km útszakasz megújításának célja az volt, hogy az utak minősége javuljon, a közlekedők komfortérzete növekedjen. Amint azt megtudtuk: az önkormányzat fejlesztési tervei között szerepel a lehetőségekhez képest további okoszebrák telepítése, és a városi fenntartásban lévő utak fejlesztése.



 

További híreink

Új szórakoztató élményelemekkel várja a gyerekeket a Vízi Komplexum

Dátum: 2026. jún 28. 09:25

Június 27-től a Kazincbarcikai Vízi Komplexum még többféle élményt kínáló helyszínné vált a látogató gyerekek számára. Vízi akadálypályával és elektromos vízi dodzsemekkel bővült az igénybe vehető szórakozási formák köre. Ezek a játékok ráadásul egész évben elérhetők.

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk