https://kolorline.hu/Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Lezárult a belterületi közutak fejlesztése Kazincbarcikán című pályázati projekt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Záróesemény keretében tartott sajtótájékoztatón mutatta be a Barcika Projekt Kft. azt a Kazincbarcikán befejeződött beruházást, amelynek keretében tavaly összesen 2,5 km út újult meg.

A projekt az Európai Unió támogatásával, a TOP Plusz operatív program részeként valósult meg. A beruházásra Kazincbarcika Város Önkormányzata sikeres pályázatának köszönhetően került sor — kezdte beszédét Deák Mónika, a Barcika Projekt Kft. projektmenedzsere. 

„Mintegy 199 millió Ft uniós támogatásból valósult meg a fejlesztés, amely egy gyűjtőutat és négy közutat érintett. Ennek köszönhetően majd’ 2,5 km szakasz kapott teljesen új aszfaltburkolatot Kazincbarcika belterületén” — foglalta össze Deák Mónika.

Az első ütemben az újkazinci tereken zajlottak a munkálatok. Ez összetettsége révén érintette a Patak utcát, a Deák Ferenc, a Szemere Bertalan, a Vasvári Pál, a Thököly Imre, a Kazinczy Ferenc és az Eötvös tereket. A régi burkolat marását követően a szakemberek megalapozták az új aszfaltburkolatot, az akfafedlapokat szintbe helyezték és új aszfaltréteg került az úttestre. Ezen túlmenően új napelemes kandelábereket is telepítettek, amelyek jobban megvilágítják az utat. 




A második ütemben a Tóth Árpád út újult meg a Jószerencsét és az Egressy Béni út között, szintén napelemes kandeláber telepítésével, az aknafedlapok szintbe helyezésével és új aszfaltburkolattal.

A harmadik szakaszban az Attila úton zajlottak a munkálatok. Deák Mónika kiemelte, hogy ez a szakasz azért kiemelt jelentőségű, mert gyűjtőútként közvetlenül csatlakozik a 26-os számú főúthoz, nagy forgalmat bonyolítva itt le. Itt az előzőekhez hasonló fejlesztések valósultak meg azzal kiegészítve, hogy két okoszebra kiépítésére is sor került.

„Ez abszolút újdonság a városban, illetve a környéken. Funkcióját tekintve az okoszebra úgy működik, hogyha gyalogos halad át rajta, akkor a zebra mentén elhelyezett eszközök villogni kezdenek, ezzel is plusz jelzést adva a gépjárművezetőknek, hogy még elővigyázatosabban haladjanak át a gyalogátkelőn” — emelte ki a projektmenedzser.

A negyedik szakaszban a Derkovits Gyula tér és a Paál László utca melletti út megújítása valósult meg. Ez a helyszín is sokak számára jelent megoldást a biztonságos közlekedéshez, tekintve, hogy a közelben általános iskola, óvoda is működik, a kertvárosi városrészből érkezők miatt pedig jelentős forgalmat bonyolít.

A 2,5 km útszakasz megújításának célja az volt, hogy az utak minősége javuljon, a közlekedők komfortérzete növekedjen. Amint azt megtudtuk: az önkormányzat fejlesztési tervei között szerepel a lehetőségekhez képest további okoszebrák telepítése, és a városi fenntartásban lévő utak fejlesztése.



 

További híreink

A Kolorfesztivál után megkezdődik a Csónakázó-tó hídjának felújítása

Dátum: 2026. aug 06. 18:08

A Kolorfesztivál lezárását követően indul a Csónakázó-tó ikonikus hídjának felújítása. A város egyik legismertebb jelképe több mint négy évtizede köti össze a tó két partját, az évek során azonban a fémszerkezet korrodálódott, a faburkolat pedig elöregedett. A rekonstrukcióra a képviselő-testület idén biztosított forrást.

Könnyített online ügyintézés számos ügytípusban Kazincbarcikán

Dátum: 2026. aug 06. 12:06

Adóügyek, hagyatéki ügyek, szociális kérelmek, vállalkozással kapcsolatos bejelentések, valamint általános igazgatási ügyek is intézhetők már elektronikusan Kazincbarcikán. Az önkormányzat egyre több ügytípusnál biztosít online ügyintézési lehetőséget, így számos adminisztratív teendő személyes jelenlét nélkül, kényelmesen elintézhető.

Több tíz hektáron ég a növényzet Dédestapolcsánynál

Dátum: 2026. aug 05. 16:17

Több tíz hektáron ég a száraz növényzet és az erdő aljnövényzete Dédestapolcsány közelében, a 2506-os út térségében. A tűz több helyen a fák lombkoronájára is átterjedt, az oltás jelenleg is tart.

Folytatódik a diákmunkaprogram Kazincbarcikán 

Dátum: 2026. aug 04. 20:00

Augusztusban 47 fiatal dolgozhat a Polgármesteri Hivatalban, valamint az önkormányzat intézményeiben és cégeiben, ahol napi négy órában foglalkoztatják őket. Azok, akiket a város intézményeiben nem tudtak alkalmazni, a Kolorfesztiválon kapnak munkalehetőséget. 

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk