https://kolorline.hu/Föld napja a Völgy parkban — a város óvodásai játékosan ünnepeltek

Föld napja a Völgy parkban — a város óvodásai játékosan ünnepeltek

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Április 22. a Föld napja. Ünnepét 175 országban tartják, hazánkban 1990 óta. A Kazincbarcikai Összevont Óvodák tagintézményei idén a Völgy parkba látogattak el, hogy az óvodások különböző ügyességi és tudást igénylő feladatokkal szerezzenek elmélyülő ismereteket Földünkről és annak védelméről.

Még a madarak is a Völgy park fölé sereglettek április 16-án, amikor is a Kazincbarcikai Összevont Óvodák a Föld napját ünnepelték. Tarné Venczel Ágnes, a környezet munkaközösség vezetője köszöntötte a Kazincbarcikai Összevont Óvodák 8 tagintézményének mintegy 150 gyermekét. Ezen a napon a kicsik azt a tudást mélyítették, hogyan tudják Földünket óvni a levegő tisztaságának és az állatoknak a védelmével, valamint többek között azzal, hogy nem szemetelnek.

A játékos feladatok egyike az volt, hogy az óvodások a virágból a virágmézet összeszedték a méhecskékkel. Ezen túl a komposztról is tanultak a gyerekek. Megtudták többek között azt, hogy hogyan és miből készül a tápanyagban gazdag talajjavító anyag, ami segíti a növények egészséges növekedését.




A Föld napjának programjához csatlakozott a Zöld Völgy Nonprofit Kft. is. A hulladékgazdálkodási társaság munkatársai a hulladékgyűjtő edényeken keresztül mutatták meg a gyerekeknek, miért fontos a szelektív hulladékgyűjtés a jövő szempontjából.

A Kazincbarcikai Összevont Óvodák minden esztendőben megszervezi a Föld napi rendezvényt, élettel töltve meg a program aktuális helyszínét. A Völgy park ezúttal gyerekzsivajtól volt hangos, és minden bolygónk védelméről szól.

„Ezeken a játékokon keresztül, amiket a gyerekek megtapasztalnak, szeretnénk a szülők szemléletformálását is segíteni, erősíteni. Ezt a gyerekek is hazaviszik, és reméljük, hogy majd otthon is ezt fogják követni” — emelte ki Tarné Venczel Ágnes, a KÖÓ környezet munkaközösségének vezetője.

A játékos programot minden tagóvodában egy kéthetes felkészülés előzte meg. Ekkor a gyerekek már a csoportokban játékosan ismerkedtek a Föld, valamint az állatok védelmével és a levegő tisztaságának fontosságával.




 

További híreink

Megkezdődtek az írásbeli érettségik – túl vannak az első vizsganapokon a végzősök

Dátum: 2026. máj 06. 20:00

Hétfőn, május 4-én országszerte megkezdődött az idei érettségi időszak. Az első héten a végzős középiskolások a legfontosabb közismereti tantárgyakból írásbeliztek: hétfőn magyar nyelv és irodalomból, kedden matematikából, szerdán történelemből adtak számot tudásukról, csütörtökön pedig az idegen nyelvi vizsgák következnek.

Anyák napi műsorral köszöntötték a szépkorúakat a Muskátli Nyugdíjasházban

Dátum: 2026. máj 06. 17:57

Anyák napja alkalmából a Nefelejcs Tagóvoda óvodásai látogattak el a Muskátli Nyugdíjasházba, ahol versekkel, dalokkal és saját készítésű ajándékokkal kedveskedtek az intézmény lakóinak. A gyerekek műsora sok mosolyt és szeretetteljes pillanatot hozott a szépkorúak számára.

Újabb rollerbalesetek Kazincbarcikán – gyermekek sérültek meg

Dátum: 2026. máj 05. 10:24

Egy héten belül három rolleres baleset is történt Kazincbarcikán, és mindhárom esetben gyermekek sérültek meg. A rendőrség szerint a nagyteljesítményű elektromos rollerek komoly kockázatot jelentenek, különösen akkor, ha fiatalok használják azokat megfelelő tapasztalat és védőfelszerelés nélkül.

Sporthorgászverseny a Kazinczyban – új irányt vett a sportiskola

Dátum: 2026. máj 05. 09:42

Olyan eseményt szervezett a Kazinczy Ferenc Tagiskola, amilyenre korábban nem volt példa: sporthorgászversenyt rendezett tanulóinak a Csónakázó-tónál. Az újszerű programon április 29-én mintegy negyvenen vettek részt, gyerekek és szülők egyaránt. Az intézmény célja kettős volt: egyrészt bővíteni a sportkínálatot, másrészt a természetben töltött idő növelésére ösztönözni a diákokat.

KolorTV élőben

Programajánló

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk