https://kolorline.hu/KolorApp, együtt tehetünk a városért

KolorApp, együtt tehetünk a városért

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Évente 1500 bejelentést tesznek a városlakók a KolorAppon keresztül, legyen szó elromlott közvilágításról, úthibáról, szabálytalan parkolásról vagy akár kóbor ebekről. A legtöbben a közvilágítás problémája, nem világító lámpatestek miatt ragadnak telefont, majd lefényképezik a bejelentésre váró dolgot, kijelölik a probléma tárgyát, és megadják a pontos helyet. Ezután kezdődik az a csapatmunka, amelyben a szakemberek igyekeznek a legrövidebb idő alatt orvosolni a problémát. Idén az appon keresztül érkezett jelzések, hibák 70 százalékát már megoldották, többségüket 24 órán belül.

A bejelentés az appon nem bonyolult. Az alkalmazás felső sorából ki kell választani a bejelentést és hozzáadni egy újat. A beazonosítást segíti, ha minden ablakot kitölt a bejelentő, vagyis leírja röviden a problémát, kiválasztja a típusát, megjelöli a helyszínt akár a jelenlegi pozíciója megadásával, akár a térképen való kikeresésével. Ha még fotót is csatol vagy az alkalmazás kameráját használva mutatja meg a hibát, az egyértelműen megkönnyíti a beazonosítást és az orvoslást.

A Kolorapp egy olyan információbázis, amelyben a város közérdekű információi is megjelennek, legyen szó helyi egészségügyi ellátásról, programajánlatról vagy várostörténetről. Ugyanakkor a városlakók véleményére és segítőkészségére is számítanak.

Klimon István alpolgármester kiemelte, hogy Kazincbarcikán a városüzemeltetéssel kapcsolatos problémák bejelentésére egy külön menüt lehet használni és alkalmazni.

„Bárki bejelentheti a KolorAppon keresztül a problémát, legyen az egy rossz lépcső, egy kátyú az úton, egy közvilágítási hiba vagy egy nem megfelelő KRESZ-tábla. De az applikáció bejelentés menüpontjában fejlesztési javaslatot is meg lehet fogalmazni” — foglalta össze Klimon István.



A KolorAppon bejelentetett problémák az észrevételtől függően kapnak ügyintézőt a Polgármesteri Hivatal Beruházási és Üzemeltetési Osztályán. 

„A KolorAppon egy helyen látjuk és tudjuk kezelni azokat a problémákat, amik ide beérkeznek. Ha egyéb felületekről kellene begyűjtenünk, akkor az sokkal több időt venne igénybe — hangsúlyozta dr. Juhász Hajnalka aljegyző, a Beruházási és Üzemeltetési Osztály vezetője. — A bejelentésekre jellemzően már másnap reagálunk, hiszen a hivatal munkaidejében minden nap 2 alkalommal nézzük a beérkezett bejelentéseket, és küldjük a megfelelő szerveknek, akár mondjuk egy közvilágítási karbantartással foglalkozó gazdasági társaságnak vagy akár a Barcika Park Kft.-nek.”

A legtöbben — a bejelentők csaknem negyede — közvilágítási problémákat jeleznek az alkalmazáson keresztül. A kimutatásból az is kiderül, hogy majd’ 70 százaléka az észrevételeknek már megoldódott, illetve megjavították azokat a hibákat, amelyeket a városlakók jeleztek az önkormányzat felé. 

További híreink

Elhunyt Untener János, Kazincbarcika korábbi önkormányzati képviselője és iskolaigazgatója

Dátum: 2026. ápr 17. 19:02

Mély megrendüléssel értesültünk róla, hogy elhunyt Untener János, Kazincbarcika korábbi önkormányzati képviselője, az Irinyi János Szakközépiskola és Kollégium egykori igazgatója. A nyugalmazott pedagógus 1952-ben született, halála pótolhatatlan veszteség a város közössége számára.

Tavaszi haltelepítés a városi tavakon – átmenetileg szünetel a horgászat

Dátum: 2026. ápr 17. 14:50

A Barcika Park Nonprofit Kft. április 23-án (csütörtök) tavaszi haltelepítést végez Kazincbarcika horgászvizein. A Csónakázó-tóba és a Herbolya I–II. tavakba összesen 1700 kilogramm háromnyaras ponty kerül, a munkálatok ideje alatt pedig átmenetileg a horgászat is szünetel.

Érmekkel tértek haza a KVSE karatékái Miskolcról

Dátum: 2026. ápr 16. 11:26

A KVSE karatékái a hétvégén a miskolci Shito Karate Magyar Bajnokságon mérettették meg magukat, ahonnan több dobogós helyezéssel tértek haza.

Közmeghallgatás lesz május 7-én

Dátum: 2026. ápr 15. 11:54

Kazincbarcika Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 2026. május 7-én (csütörtökön) közmeghallgatást tart. Kérdéseket és javaslatokat előzetesen lehet benyújtani a cikkben megjelölt módokon.

KolorTV élőben

Programajánló

53. Jókai Mór Emléktúra

Tardona

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk