https://kolorline.hu/Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Európai uniós támogatással, 325 millió forint pályázati forrásból energetikailag megújult az Egressy Béni Művelődési Központ Kazincbarcikán.

A Széchenyi Terv Plusz program keretén belül, az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése elnevezésű, TOP Plusz 2.1.1-21 számú pályázati felhívás keretében 324,99 millió forint, 100%-ban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzata, a TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BO1-2022-00044 azonosító számú, „Energetikai korszerűsítés a kazincbarcikai Egressy Béni Művelődési Központ épületében” című támogatási kérelem vonatkozásában. 

A beruházás célja az Egressy Béni Művelődési Központ — egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonban álló középület – energetikai korszerűsítése, hőveszteségének csökkentése, ezáltal az energiafelhasználás csökkenésével a kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentése. A projektmegvalósítás eredményeként az épület működése, fenntartása költséghatékonyabbá vált.

A projekt részeként megvalósult az Egressy Béni Művelési Központ (3700 Kazincbarcika, Fő tér 5. szám alatti épületének) homlokzati hőszigetelése, a födém, a padló szigetelése, az épület árnyékolása, valamint a homlokzati nyílászárók cseréje fokozottan hőszigetelt paraméterekkel rendelkezőkre. A távfűtési rendszerek korszerűsítéseként a radiátorok cseréjére és a termosztatikus szelepek beépítésére került sor.

Az épületre napelem került. A külső hőszigetelés mellett a meglévő korszerűtlen és korrodált villámvédelmi rendszert cseréje is megtörtént, a meglévő helyett új villámvédelmi rendszer épült ki. Új, akadálymentes mosdó létesült a főbejárat mellett és megvalósult a helyiség világításának kiépítése is. Az épület főbejárata közelében az 5 db díszítési céllal elhelyezett vasbeton oszlopok két oldalára sugárzó, 10 db LED fényforrású lámpatest került elhelyezésre.

Az épület energiafogyasztásának csökkentése révén az épület működőképességének és fenntarthatóságának biztosítása, élettartamának és értékének növelése valósult meg.

Kazincbarcika Város Önkormányzatának hosszú távú célja a közintézmények fenntartási, üzemeltetési költségeinek csökkentése. Az Egressy Béni Művelési Központ épületének energetikai korszerűsítése egyrészt csökkenti a fenntartási és üzemeltetési költségeket, továbbá javítja a lakosság életkörülményeit és a település népességmegtartó erejét. Másrészt az épület használói és látogatói energiatakarékosságra való nevelése is megvalósul, ezáltal az itt élő családokhoz is eljut a környezetvédelem és a hatékony energiafelhasználás fontossága és szerepe.

A projekt fizikai befejezésére 2025. május 31-én kerül sor.

További híreink

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

Kéményseprőket keres a katasztrófavédelem – végzettség nélkül is lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 24. 12:03

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központja kéményseprő mesterek, szakmunkások és betanított munkások jelentkezését várja. A szervezet a lakossági kéményseprő-ipari feladatok ellátására keres új munkatársakat.

Harmadfokú hőségriasztás jön – Kazincbarcikán vízosztással és párásítással készülnek

Dátum: 2026. jún 24. 11:16

Június 27-étől (szombattól) harmadfokú hőségriasztás lép életbe Magyarország teljes területén. A Barcika Park Nonprofit Kft. ivóvízosztással, a Vízijáték párásító funkciója pedig hűsítő lehetőséggel segíti a lakosokat a várható kánikulában, miközben a város több pontján közkutak is rendelkezésre állnak.

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk