https://kolorline.hu/Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Európai uniós támogatással, 325 millió forint pályázati forrásból energetikailag megújult az Egressy Béni Művelődési Központ Kazincbarcikán.

A Széchenyi Terv Plusz program keretén belül, az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése elnevezésű, TOP Plusz 2.1.1-21 számú pályázati felhívás keretében 324,99 millió forint, 100%-ban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzata, a TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BO1-2022-00044 azonosító számú, „Energetikai korszerűsítés a kazincbarcikai Egressy Béni Művelődési Központ épületében” című támogatási kérelem vonatkozásában. 

A beruházás célja az Egressy Béni Művelődési Központ — egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonban álló középület – energetikai korszerűsítése, hőveszteségének csökkentése, ezáltal az energiafelhasználás csökkenésével a kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentése. A projektmegvalósítás eredményeként az épület működése, fenntartása költséghatékonyabbá vált.

A projekt részeként megvalósult az Egressy Béni Művelési Központ (3700 Kazincbarcika, Fő tér 5. szám alatti épületének) homlokzati hőszigetelése, a födém, a padló szigetelése, az épület árnyékolása, valamint a homlokzati nyílászárók cseréje fokozottan hőszigetelt paraméterekkel rendelkezőkre. A távfűtési rendszerek korszerűsítéseként a radiátorok cseréjére és a termosztatikus szelepek beépítésére került sor.

Az épületre napelem került. A külső hőszigetelés mellett a meglévő korszerűtlen és korrodált villámvédelmi rendszert cseréje is megtörtént, a meglévő helyett új villámvédelmi rendszer épült ki. Új, akadálymentes mosdó létesült a főbejárat mellett és megvalósult a helyiség világításának kiépítése is. Az épület főbejárata közelében az 5 db díszítési céllal elhelyezett vasbeton oszlopok két oldalára sugárzó, 10 db LED fényforrású lámpatest került elhelyezésre.

Az épület energiafogyasztásának csökkentése révén az épület működőképességének és fenntarthatóságának biztosítása, élettartamának és értékének növelése valósult meg.

Kazincbarcika Város Önkormányzatának hosszú távú célja a közintézmények fenntartási, üzemeltetési költségeinek csökkentése. Az Egressy Béni Művelési Központ épületének energetikai korszerűsítése egyrészt csökkenti a fenntartási és üzemeltetési költségeket, továbbá javítja a lakosság életkörülményeit és a település népességmegtartó erejét. Másrészt az épület használói és látogatói energiatakarékosságra való nevelése is megvalósul, ezáltal az itt élő családokhoz is eljut a környezetvédelem és a hatékony energiafelhasználás fontossága és szerepe.

A projekt fizikai befejezésére 2025. május 31-én kerül sor.

További híreink

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk