https://kolorline.hu/Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Európai uniós támogatással, 325 millió forint pályázati forrásból energetikailag megújult az Egressy Béni Művelődési Központ Kazincbarcikán.

A Széchenyi Terv Plusz program keretén belül, az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése elnevezésű, TOP Plusz 2.1.1-21 számú pályázati felhívás keretében 324,99 millió forint, 100%-ban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzata, a TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BO1-2022-00044 azonosító számú, „Energetikai korszerűsítés a kazincbarcikai Egressy Béni Művelődési Központ épületében” című támogatási kérelem vonatkozásában. 

A beruházás célja az Egressy Béni Művelődési Központ — egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonban álló középület – energetikai korszerűsítése, hőveszteségének csökkentése, ezáltal az energiafelhasználás csökkenésével a kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentése. A projektmegvalósítás eredményeként az épület működése, fenntartása költséghatékonyabbá vált.

A projekt részeként megvalósult az Egressy Béni Művelési Központ (3700 Kazincbarcika, Fő tér 5. szám alatti épületének) homlokzati hőszigetelése, a födém, a padló szigetelése, az épület árnyékolása, valamint a homlokzati nyílászárók cseréje fokozottan hőszigetelt paraméterekkel rendelkezőkre. A távfűtési rendszerek korszerűsítéseként a radiátorok cseréjére és a termosztatikus szelepek beépítésére került sor.

Az épületre napelem került. A külső hőszigetelés mellett a meglévő korszerűtlen és korrodált villámvédelmi rendszert cseréje is megtörtént, a meglévő helyett új villámvédelmi rendszer épült ki. Új, akadálymentes mosdó létesült a főbejárat mellett és megvalósult a helyiség világításának kiépítése is. Az épület főbejárata közelében az 5 db díszítési céllal elhelyezett vasbeton oszlopok két oldalára sugárzó, 10 db LED fényforrású lámpatest került elhelyezésre.

Az épület energiafogyasztásának csökkentése révén az épület működőképességének és fenntarthatóságának biztosítása, élettartamának és értékének növelése valósult meg.

Kazincbarcika Város Önkormányzatának hosszú távú célja a közintézmények fenntartási, üzemeltetési költségeinek csökkentése. Az Egressy Béni Művelési Központ épületének energetikai korszerűsítése egyrészt csökkenti a fenntartási és üzemeltetési költségeket, továbbá javítja a lakosság életkörülményeit és a település népességmegtartó erejét. Másrészt az épület használói és látogatói energiatakarékosságra való nevelése is megvalósul, ezáltal az itt élő családokhoz is eljut a környezetvédelem és a hatékony energiafelhasználás fontossága és szerepe.

A projekt fizikai befejezésére 2025. május 31-én kerül sor.

További híreink

Új szórakoztató élményelemekkel várja a gyerekeket a Vízi Komplexum

Dátum: 2026. jún 28. 09:25

Június 27-től a Kazincbarcikai Vízi Komplexum még többféle élményt kínáló helyszínné vált a látogató gyerekek számára. Vízi akadálypályával és elektromos vízi dodzsemekkel bővült az igénybe vehető szórakozási formák köre. Ezek a játékok ráadásul egész évben elérhetők.

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk