https://kolorline.hu/Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Befejeződött az Egressy Béni Művelődési Központ energetikai korszerűsítése

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Európai uniós támogatással, 325 millió forint pályázati forrásból energetikailag megújult az Egressy Béni Művelődési Központ Kazincbarcikán.

A Széchenyi Terv Plusz program keretén belül, az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése elnevezésű, TOP Plusz 2.1.1-21 számú pályázati felhívás keretében 324,99 millió forint, 100%-ban vissza nem térítendő európai uniós támogatásban részesült Kazincbarcika Város Önkormányzata, a TOP_PLUSZ-2.1.1-21-BO1-2022-00044 azonosító számú, „Energetikai korszerűsítés a kazincbarcikai Egressy Béni Művelődési Központ épületében” című támogatási kérelem vonatkozásában. 

A beruházás célja az Egressy Béni Művelődési Központ — egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonban álló középület – energetikai korszerűsítése, hőveszteségének csökkentése, ezáltal az energiafelhasználás csökkenésével a kibocsátott üvegházhatású gázok mennyiségének csökkentése. A projektmegvalósítás eredményeként az épület működése, fenntartása költséghatékonyabbá vált.

A projekt részeként megvalósult az Egressy Béni Művelési Központ (3700 Kazincbarcika, Fő tér 5. szám alatti épületének) homlokzati hőszigetelése, a födém, a padló szigetelése, az épület árnyékolása, valamint a homlokzati nyílászárók cseréje fokozottan hőszigetelt paraméterekkel rendelkezőkre. A távfűtési rendszerek korszerűsítéseként a radiátorok cseréjére és a termosztatikus szelepek beépítésére került sor.

Az épületre napelem került. A külső hőszigetelés mellett a meglévő korszerűtlen és korrodált villámvédelmi rendszert cseréje is megtörtént, a meglévő helyett új villámvédelmi rendszer épült ki. Új, akadálymentes mosdó létesült a főbejárat mellett és megvalósult a helyiség világításának kiépítése is. Az épület főbejárata közelében az 5 db díszítési céllal elhelyezett vasbeton oszlopok két oldalára sugárzó, 10 db LED fényforrású lámpatest került elhelyezésre.

Az épület energiafogyasztásának csökkentése révén az épület működőképességének és fenntarthatóságának biztosítása, élettartamának és értékének növelése valósult meg.

Kazincbarcika Város Önkormányzatának hosszú távú célja a közintézmények fenntartási, üzemeltetési költségeinek csökkentése. Az Egressy Béni Művelési Központ épületének energetikai korszerűsítése egyrészt csökkenti a fenntartási és üzemeltetési költségeket, továbbá javítja a lakosság életkörülményeit és a település népességmegtartó erejét. Másrészt az épület használói és látogatói energiatakarékosságra való nevelése is megvalósul, ezáltal az itt élő családokhoz is eljut a környezetvédelem és a hatékony energiafelhasználás fontossága és szerepe.

A projekt fizikai befejezésére 2025. május 31-én kerül sor.

További híreink

Halálos tűzeset az Izbonyó dűlőben

Dátum: 2026. jan 18. 08:57

Emberéletet követelt az a tűz, ami egy hétvégi házban keletkezett január 17-én éjszaka. Az ott élő férfi életét vesztette.

Csökkenő bűnesetek – rendőrségi évértékelő és előretekintő

Dátum: 2026. jan 17. 14:00

Nagy Gábor, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság vezetője volt a KolorTV Rendőrjárat című műsorának vendége. A rendőrkapitány a műsorban összefoglalta az elmúlt év eredményeit, főbb eseményeit és tanulságait. Kitért az érezhető pozitív tendenciákra, a kábítószeres-ellenes küzdelemre, a sárkánygyújtogatásra és az elmúlt évek legnagyobb hóhelyzetének kihívásaira, majd előrevetítette 2026 várható intézkedéseit és rendezvényeit is.

A tűz az újjászületést is jelentheti a Kínai sárkány szobor alkotója szerint

Dátum: 2026. jan 16. 16:53

A nagy lánggal induló 2026-os újév legtöbb kormot kavaró témájához sokan kapcsolódnak. A köztéri szoborrongálás az alkotót, Szőke Gábor Miklós képzőművészt sem hagyja érintetlenül, sőt – borítékolható – tétlenül sem. A koncepció még egyeztetés alatt áll, a szobrász azonban megosztotta gondolatait a Kolorline-nal a lobbanékony téma kapcsán.

Fióktalanok

Dátum: 2026. jan 15. 08:27

Ma a közéletben mintha csak két fiók létezne. Ha egyikbe sem férsz bele, gyanússá válsz. Ha kérdezel, már támadsz. Ha árnyaltan gondolkodsz, hallgatsz. Vannak azonban olyanok, akik nem találnak maguknak fiókot – és nem is akarnak. Akik hisznek abban, hogy a véleménykülönbség nem ellenség, hanem lehetőség.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk