https://kolorline.hu/Kihívás napja 2025 — Kazincbarcika a 4. helyen zárt

Kihívás napja 2025 — Kazincbarcika a 4. helyen zárt

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika idén is csatlakozott a Kihívás napja országos felhíváshoz. A Magyar Szabadidősport Szövetség szervezésében megvalósuló kampány célja, hogy minél több települést, tanintézményt, munkahelyet, közösséget vagy nyugdíjas szervezetet legalább 15 perc mozgásra bírjanak. Kazincbarcika városa idén a települések 5. kategóriájában az előkelő 4. helyet szerezte meg.

Idén Kazincbarcika ismét úgy döntött, hogy elfogadja a Magyar Szabadidősport Szövetség felhívását, és minél többeket bevon egy legalább 15 perces mozgásba.

Többek között a Pollack Mihály Általános Iskola és tagintézményei, az IJROK Tompa Mihály Általános Iskolája és a város középiskolái vettek részt a programban, így több ezer helyi gyermek járult hozzá Kazincbarcika sikeres szerepléséhez.

A Kazinczy Ferenc Tagiskola a város sportiskolájaként nem elégedett meg a 15 perces mozgással. A programot követően az intézmény diákjai egy saját versenyen is részt vettek. Természetesen játékosan. Ilyen volt például a furikhajtás, a bottartás, a krumpliültetés, a rönklökés és a sepregetés.




De Kazincbarcika perceit gyarapította a Kazincbarcikai Összevont Óvodák Fitt Ovi programja, a sportegyesületek edzései és a szintén népszerű Fitt Barcika órái is. Zwillinger Fanni, a Barcika Art Nonprofit Kft. sportmenedzsere elmondta: az országos verseny során minimum 15 perces mozgás számít egy aktivitásnak egy fő részére. 

„Idén minden iskolába ellátogattunk, hogy megmozgassuk a gyerekeket. Ehhez két edző segítségét kértük: Kolobiskó Rita zumbával, Sipter Imre pedig Kick Box-szal érkezett” — ismertette a sportmenedzser.

Az országos Kihívás napja 2025-ben is sikerrel zárult Kazincbarcika számára. Városunk a települések 5. kategóriájában 12 másik hasonló méretű várossal versenyezve az előkelő 4. helyen zárta a megmérettetést.



 

További híreink

Európai szinten is egyedülálló, csúcstechnológiás új üzemet épít Kazincbarcikán a BorsodChem

Dátum: 2025. szept 10. 10:35

Európában is úttörőnek számító, modern, biztonságos és a környezetvédelmi elvárásoknak hosszú távon is mindenben megfelelő LFP (lítium-vas-foszfát) katódalapanyag-gyártó üzemet hoz létre kazincbarcikai telephelyén a BorsodChem. A tavaly 75 éves vegyipari óriáscég beruházásának köszönhetően egy világszinten is élenjáró technológiának helyet adva stratégiailag fontos, új funkciót kap a kazincbarcikai telephely egyik ikonikus épülete, a korábbi pétisóraktár. A több mint 50 új munkahelyet teremtő üzem egységes környezethasználati engedélykérelmét a napokban nyújtotta be a kormányhivatalhoz a vállalat.

Közterület-felügyelők tanították a diákokat a helyes közlekedésre

Dátum: 2025. szept 09. 08:00

Felkérést kapott szeptember első hetében a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet, hogy játékos formában segítsék megtanítani a gyerekeknek, hogyan kell biztonságosan közlekedni és átkelni a zebrán. A közterület-felügyelők természetesen igent mondtak, és valós szituációt szimulálva mutatták meg, mekkora veszélyforrás az úttest és a gyalogátkelőhely.

Delhusa Gjon Kazincbarcikán — városunk volt az egyik állomása a Szerencsekoncerteknek

Dátum: 2025. szept 08. 16:57

Összesen 80 megállóval kínál szórakoztató zenés kikapcsolódást az adott települések lakóinak a Szerencsekoncertek szeptember 4. és október 19. között. Kazincbarcikára szeptember 7-én érkezett a program, és a Mezey István Művészeti Központban először a Duász Akusztik, majd Delhusa Gjon koncertje szórakoztatta a közönséget.

Befejeződött a Vízi komplexum építése — a hivatalos nyitáshoz már csak az engedélyek szükségesek

Dátum: 2025. szept 07. 18:00

Hamarosan megnyitja kapuit a Vízi komplexum. Befejeződött a fizikai kivitelezése a létesítménynek, amely már csak az engedélyezési folyamat lezárására, illetve a végső hivatalos nyitásra vár. A Csónakázó-tó mellett egy több mint 8 ezer négyzetméteres területen, 2 ütemben indult el az építkezés. Az első ütem 2024-ben fejeződött be, ekkor készült el az 50 méteres versenymedence, az öltözők, a gépészet, a szükséges kiszolgáló helyiségek, valamint az épület korpusza. A második ütemben – amely 2024 tavaszán indult és egy év alatt valósult meg – a kültéri és a tanmedencék burkolata, az audiovizuális rendszer, a kiegészítő elemek, illetve a wellness- és rekreációs rész kialakítása történt meg.

KolorTV élőben

Programajánló

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk