https://kolorline.hu/Elindult az idei első Kolor Kölyöktábor a kézművesség jegyében

Elindult az idei első Kolor Kölyöktábor a kézművesség jegyében

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Gyermekek Háza-Kézművesház mindig nagy sikerű Kolor Kölyöktáborai idén is villámgyorsan megteltek. A Kézművestábor I. és II., illetve az Élménytábor hosszan tartó emlékek soráról gondoskodik majd a legélelmesebb jelentkezők számára. A nyárindító tábor már javában zajlik.

Ursutzné Blága Krisztina, a Gyermekek Háza-Kézművesház vezetője, a táborok felelőse elégedett és büszke, hogy mindhárom megkínált nyári gyermeki programsorozatuk a jelentkezési időszak legelején betelt. Az első, a Kézműves tábor I. június 23-a és 27-e között 5 napon át várta a 6 és 12 évi közötti gyerekeket. Szám szerint 46 fővel nyitottak a város összes iskolájából, sőt nemcsak Kazincbarcikáról, hanem a környékről is. A főszervező elárulta, hogy a csapat fele visszatérő. Az érdeklődők készíthetnek nemezelt tarsolyt, szárazvirág-dekorációt, kreatív ceruzatartót, festhetnek akril élményképet, de “varrhatnak” fából nyakláncot is.



„Mindennap kézműveskednünk, de van napi vetélkedő és lazulásnak szabadidős program is — foglalta össze Ursutzné Blága Krisztina — Az első napot kvízzel dobtuk fel, a másodikon játékos kémia foglalkozást tartottak a BorsodChem szakemberei a háztartásban is fellelhető elemekkel. A gyerekek aktív résztvevői voltak a kísérletnek, kesztyűt is húztak. Még ebbe is sikerült belecsempészni a kézművességet. Szerdán egy sportvetélkedő a soros, csütörtökön “Ki mit tud?”. Akadt, aki már hétfőn gyakorolt, de várjuk, hogy még többen aktivizálják magukat. A pénteki zárás mozizás lesz rágcsával és innivalóval, mint az igazi moziban.”

Azt is megtudtuk, hogy nagyon jó a csapat. A nagyobbak segítik a kicsiket, hiszen akár hat év is lehet a korkülönbség a táborozók között, ami nagy előny. A legszebb elhangzó példa az volt, hogy a kviznél még az ellenfelek is súgtak a kisebbeknek.



A napi munkát a Gyermekek Háza négyfős törzsállománya mellett még négy kézműves támogatja. A Kolor Kölyöktáborok július végén az Élménytáborral, augusztus végén a Kézműves tábor II-vel folytatódnak.


 

További híreink

Két külön ügy: mit épít a BorsodChem, és mire készül az önkormányzat?

Dátum: 2026. aug 24. 16:09

Az elmúlt időszakban egyre több, félreértésre okot adó információ jelent meg a közösségi médiában a BorsodChem kazincbarcikai beruházásáról és az önkormányzat által előkészített új ipari területről. A két folyamat több helyen összemosódik, holott jelenlegi állás szerint két külön ügyről van szó. Az egyik a BorsodChem saját gyártelepén megvalósuló LFP-katódanyag-gyártó beruházása, a másik Kazincbarcika ipari parkjának területi fejlesztése. Összegyűjtöttük, mit lehet jelenleg biztosan tudni a két projektről.

Deniz és T. Danny koncertjével búcsúzott a XII. Kolorfesztivál

Dátum: 2026. aug 24. 15:05

Hat összetett és tartalmas nap után 2026. augusztus 22-én, szombaton éjjel elköszönt a XII. Kolorfesztivál. Az utolsó felvonás a mindennapos és visszatérő kedvencek, például a csónakázás, a vidámpark és az arcfestés mellett különösen változatos autókiállítást, valamint Deniz és T. Danny nagyot szóló koncertjét tartogatta a fesztiválozóknak.

Jön és megy a 800 millió – megszületett a miniszteri döntés

Dátum: 2026. aug 22. 18:34

Kazincbarcika 787 606 565 forint vissza nem térítendő rendkívüli önkormányzati támogatást kap. Ezzel lezárulhat az a hónapok óta húzódó ügy, amely jelentős bizonytalanságot okozott a város költségvetésében. A döntést Szitka Péter polgármester a Facebook oldalán jelentette be.

A XII. Kolorfesztivál 5. napja: programsokféleség több korosztálynak

Dátum: 2026. aug 22. 18:15

Lett élet az augusztus 20-a után is a XII. Kolorfesztiválon. Az ünnepi csúcspont még nem jelentette a finálét. A hosszú hétvége péntekje újra sokféle programmal szólította meg az ovisokat, a nosztalgiázó középkorosztályt és az idősebbeket is. A nap egyszerre tartogatott egészségpontot és városi kultúr-kocsmatúrát. A sport színeiben pedig a KBSC felnőtt férfi focicsapata is kitelepült, hogy találkozzon a közönségével.

KolorTV élőben

Programajánló

BorsodChem Kolorfutás Night 2026

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk