https://kolorline.hu/Telt házas nyári színdarab Kolorcity szabadtéri színpadán

Telt házas nyári színdarab Kolorcity szabadtéri színpadán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A „Férjek a slamasztikában, avagy ártatlanok” című francia vígjáték az összes rendelkezésre álló, több mint 700 széket megtöltötte nézőkkel augusztus első harmadánál a Mezey udvarán. A vérpezsdítő darab simulékonyan beillett könnyed nyári szórakozásnak, üdvrivalgással fogadott és vastapssal búcsúztatott jól ismert színészek szereplésével.

A Mezey István Művészeti Központ udvarán augusztus 10-én fogadta Kazincbarcika közönsége Borbáth Ottíliát, Nyertes Zsuzsát, Cseke Katinkát, Gubik Ágit, Várkonyi Andrást, Zsiga Lászlót és Szőke Zoltánt. Az ő szereplésükkel elevenedett meg — kreatívan a magyar kollektív humorhoz is szabva — a különösen pikáns francia vígjáték.




Három fivér közös nőügye 

A Mezey pop-up „amfiteátrumában” egy porondon tripla házastársi feszültség volt szinte tapintható, szüntelenül lebilincselő és féktelenül szórakoztató formában. A népszerű darab története szerint a három házas fivér egyike házavatót tart. Az egyik feleség a partira azonban meghívja férje csinos, fiatal titkárnőjét. A férjek pánikba esnek, mert mindannyian a házastársi ideológiáknál jobban „ismerik” az érintett hölgyet, aki megérkezése után mesélésbe kezd. 

Az egy helyszínnel is nagyon mozgalmas darab, az egyszerre hiteles és mégis karikatúrába hajló karakterformázások sok nevetésre, ismerős aha-élményre, azonosulásra vagy éppen hálás távolságtartásra adtak apropót a nézőtéren. Kazincbarcikán a huszonévesektől a hetvenesekig sokan megtalálták a magukét az ember- és testközeli témaválasztásban.




„Nyár elején nem szabad Shakespeare-t játszani”

„Én választottam, mert úgy láttam, hogy szellemes és kiállítható — vallotta Várkonyi András rendező, egyúttal a hét főszereplő egyike. — A közönség visszaigazolta, hogy szeretik ezt a fajta pikáns nyelvezetet. Alappikantéria, hogy a három fivér közös kalandja a hölgy, akit mindegyik titokban fűzöget, és ez kirobban egy házavatón. Ez millió komikai helyzetet eredményez, amit nagyon szeretnek a nézők. Tudtuk, hogy nyár elején nem szabad Shakespeare-t játszani. Ilyenkor az emberek felüdülni, szórakozni és nevetni akarnak, és erre igen alkalmas ez a darab.” 

Nyertes Zsuzsa, az egyik feleség megformálója azt emelte ki, hogy míg a legtöbb darabban általában egy-két ismert színész játszik, itt most hétből hét: "Ez többek között a kereskedelmi televízióknak köszönhető. Az emberek nagyon kíváncsiak azokra a szereplőkre, akiket a TV-ben is látnak. Egy isteni darab, mi nagyon szeretjük játszani, és a közönség is nagyon élvezi” — foglalta össze Nyertes Zsuzsa.



 

További híreink

Elhunyt Majercsik János, Kazincbarcika festőművésze

Dátum: 2026. júl 16. 09:28

Életének 91. évében elhunyt Majercsik János Barcikart- és Pro Urbe-díjas festőművész. A város egyik legismertebb alkotója volt, aki évtizedeken át nemcsak festményeivel, hanem közösségépítő munkájával is meghatározó szerepet töltött be Kazincbarcika kulturális életében.

A város működik – Kazincbarcikáról indul új városmarketing-könyv

Dátum: 2026. júl 15. 08:01

Újabb hiánypótló könyv kiindulópontja lett Kazincbarcika, ezúttal a gyakorlatias városmarketing témájában. A halásznorbi „A város működik” című kötete a Kolorcity-modellre építve egy új, adaptálható városmarketing-szemléletet mutat be. A nyitott közösségi könyvbemutatót július 29-én 18:00 órától rendezik meg a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Elindult a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán – 44 fiatal kezdte meg a munkát az önkormányzatnál

Dátum: 2026. júl 13. 14:55

Ma reggel megkezdődött a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogram első turnusa Kazincbarcikán. A háromhetes nyári munkában júliusban 44, augusztusban pedig további 50 nappali tagozatos diák szerezhet munkatapasztalatot a város önkormányzatánál, intézményeinél és cégeinél.

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk