https://kolorline.hu/Vidám önkormányzati tanszerosztás Kazincbarcika 7 általános iskolájában

Vidám önkormányzati tanszerosztás Kazincbarcika 7 általános iskolájában

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A már hagyományos, anyagi terheket könnyítő tanszerosztó rituálét Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester idén is személyesen (tan)eszközölték városunk általános iskoláiban. A jó hangulatban telt tanévindító programon, szeptember 2-án a városvezetők 7 iskola tanóráin vendégeskedtek és adtak át kétféleképpen is hasznos csomagot, korosztályokra szabva.

A következő általános iskolák mind sorra kerültek az önkormányzat tradicionális taneszközcsomag-osztó kampányának idén szeptemberi fordulójában:

⇒ Ádám Jenő Tagiskola
⇒ Árpád Fejedelem Tagiskola 
⇒ Csillagfürt  EGYMI Kazincbarcikai Tagintézménye
⇒ Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola
⇒ Kazinczy Ferenc Tagiskola 
⇒ Szent György Görögkatolikus Általános Iskola
⇒ Irinyi János Református Oktatási Központ Tompa Mihály Általános Iskolája



Segítség, tudatosság, egyenlőség

„A tanszercsomag nagy segítség, az pedig, hogy személyesen adták át polgármester úrék, hatalmas élmény a gyerekeknek — jelentette ki Viszoczky Sándor, a Kazinczy Ferenc Tagiskola igazgatója. — A szülők nagyon örülnek a támogatásnak, a visszajelzések is ezt bizonyítják. Sok praktikus, a mindennapi tanulás során használható tárgy, eszköz, füzet van benne, amely tényleg nagyon szükséges a gyerekeknek az iskolai élethez. Ez jó kezdő löket az induláshoz. Nagyon örülünk és köszönjük szépen a városnak.”

A városvezetés a csomagokat korábbi igényfelmérések alapján megfontoltan és tudatosan állította össze, három különböző típusra bontva. Egy csomag szólt az 1. és 2. évfolyamosoknak, egy másik a harmadikosoknak és negyedikeseknek, és az 5-8. osztályos diákok is szintén külön, rájuk szabott válogatást vehettek át.

Viszoczky Sándor a tanszerosztás jó hangulata mellett azt is előnyként emelte ki, hogy egy-egy évfolyamon minden gyerek egységesen ugyanazt a csomagot kapja és nincsenek megkülönböztetve.



Egy egész délelőtt a jó kedélyű tanszerosztás jegyében

A személyes, feldobott hangulatú, játékos tanszerosztás még oldotta az osztálytermekben a nyári szünet utáni iskolakezdés gyermeki traumáját. A polgármester és az alpolgármester elidőzött a 7 iskola osztályainál, melynek során személyes kapcsolatot építettek és viccelődtek is a diákokkal.

Időközben új gazdákra leltek a csomagok, bennük korosztálytól függően zsírkréták, színes ceruzák, filctollak, hegyező, radír, gyurma, ragasztó, vonalzó, hőmérő, órarend, stb.

„Már több esztendeje, évről évre hangsúlyt fektetünk arra, hogy személyesen látogassunk el minden iskolába és mi vigyük be egy-egy tanterembe, majd adjuk oda a gyerekeknek a csomagokat — összegezte Szitka Péter polgármester. — Nagyon jó visszacsatolás a pedagógusok és a gyerekek részéről is, ahogyan ezt fogadják. Ez csak erősít bennünket abban, hogy erre mindig odafigyeljünk.”



A városvezető azt is elárulta, hogy a visszajelzéseket arról, hogy mi legyen a csomagban, vagy mi az adott évfolyamhoz szükséges specialitás, korrekcióként vagy finomításként iktatják be az évenkénti fejlesztésbe.

„Nagy boldogsággal fogadják ezt a gyerekek, ez a legnagyobb öröm nekünk és az önkormányzatunknak is. Folytatni fogjuk azt a programot — emelte ki ki Szitka Péter. – Az a színesség, amit a városunk, Kolorcity áraszt magából, ebben a csomagban is visszatükröződik. A sok színes ceruza, gyurma és minden egyéb ehhez is hozzáad, persze anyagi segítség is iskolakezdéskor egy ilyen indítócsomagot. Ez az önkormányzat terhét jelenti, de annál nagyobb boldogság az iskolának, a szülőknek, a gyerekeknek és a pedagógusoknak is.”



A végzősök sem maradhattak ki az ajándékozásból

Az utolsó évfolyamos általános iskolásokból persze már nehezebb hasonló gyermeki örömöt fakasztani a tanszercsomaggal, mint az alsósokból, de az ajándékért járó zabolátlan ovációt pótolhatja egy spontán helyszíni városvezetői neoncsőjavítás után járó tapsvihar. Merthogy Kazincbarcikán az idei eseményen ez is megtörtént!

Az új Szent György Görögkatolikus Általános Iskola nyolcadikos tanulója, Rónaföldi Nándor az osztálytermen kívül persze bevallotta, hogy örül a csomagban a sok különféle eszköznek, amelyek rengeteg módon fogják tanulását segíteni. Állítása szerint van olyan tanszer, amelyből ő évek óta ugyanazt használja és nem árt az utánpótlása. A végzős diák egyébként a Szalézi gimibe készül továbbtanulni: „Ott több barátom és ismerősöm is van, és a családunkhoz is közel áll ez az intézmény. Fura volt a nyári szünetből visszatérni, de ez az utolsó évünk itt, ezt kell megnyomni, most már a továbbtanulásra koncentrálunk” – nyilatkozta Rónaföldi Nándor.



Hasznosság ide, vicces pillanatok oda, a színes ceruza és a zsírkréta lett a nap sztárja

A megújult Szent György Görögkatolikus Általános Iskola egyik tanítónője, Tóth Csilla elmesélte, hogy nagy izgalommal készültek a tanévre, és a nagy felújítások után a gyerekek számára zökkenőmentesen indulhatott a tanítás. A pedagógus azt is hozzátette, hogy a gyerekek és a szülők is örülnek, hogy az önkormányzat hozzájárul minden gyerek iskolakezdéséhez.

"Minden gyerek szeret ajándékot kapni – mondta Tóth Csilla. – A polgármester úr közvetlen, játékos kapcsolatteremtését pedig imádják. Szerintem ez nagy élmény a gyerekeknek, biztos vagyok benne, hogy otthon elmesélik. A csomagba pedig belenéztük, és úgy látjuk, hogy minden benne lévő tanszert jól fel fogunk tudni használni a tanítás során."

A összesített „gyermekzsűrinél” a ceruza és a zsírkréta mindent vitt, de azért a füzet és a ragasztó is szerzett népszerűségi pontokat.

További híreink

Így alakulnak az ünnepnapok 2026-ban

Dátum: 2025. dec 30. 15:43

Az új év is tartogat hosszú hétvégéket az ünnepnapokhoz kapcsolódóan, és számíthatunk néhány szombati munkanapra is. A jövő esztendőben összesen 7 hosszú hétvégével lehet tervezni. Aki előrelátó, már most tervezhet a 3 és 4 napos pihenőkre egy-egy kikapcsolódást, feltöltődést kínáló programot.

Sikeres a gyermeknapközi a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2025. dec 29. 14:45

A karácsonyi és a szilveszteri időszak könnyítése a célja a gyermeknapközinek, amely a szülők válláról leveszi a téli szünet terheit, a gyerekeknek pedig feledhetetlen élményeket kínál a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban. A létesítmény vezetése szerint a program sikerét a telt házas napközik bizonyítják. A gyermeknapközi január 2-ig vehető igénybe.

Molekné Kőrösi Beatrix a karácsonyról mesélt ünnepi portréjában

Dátum: 2025. dec 28. 18:44

Az év legszebb ünnepe, a karácsony mindenki számára más emlékeket és érzéseket idéz. Molekné Kőrösi Beatrix, az Egressy Béni Városi Könyvtár intézményvezetője a KolorTV-nek mesélt gyermekkori ünnepeiről, a könyvtár karácsonyi időszakáról, és arról is, hogy mit jelent számára ma ez az ünnep.

Egyházak karácsonya — Ünnepi gondolatok Tóth Péter szalézi szerzetesnövendéktől

Dátum: 2025. dec 27. 18:55

Tóth Péter szalézi szerzetesnövendék, iskolalelkész a KolorTV ünnepi műsorában felidézi a gyermekkori karácsonyok hangulatát, a szerzetesi hivatás tapasztalatait és a közösségben megélt ünnep örömét.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk