
Hogyan lehetsz jegyző vagy polgármester? – Rendhagyó óra a Városházán
Rendhagyó állampolgári ismeretek órán vettek részt a kazincbarcikai Kazinczy Ferenc Tagiskola 8. b osztályának tanulói. Nemcsak arról hallhattak első kézből, hogy hogyan működik egy város közigazgatása, hanem saját kérdéseiket is feltehették a helyszínen az illetékeseknek.
kapcsolódó galéria

Rendezvény dátuma: 2025. szeptember 25.
Állampolgári ismeretek különóra – Polgármesteri Hivatal
„Az osztályfőnök, Pálné Szendi Nóra nemrégiben célként tűzte ki, hogy az osztályának minél több rendhagyó órát szervez a kollégák bevonásával” – nyilatkozta Jaskó Dorina, az osztály történelem és állampolgári ismeretek tanára. A téma az önkormányzat működése volt, ezzel ismerkedhettek meg a gyerekek a Polgármesteri Hivatalban. Kovács Lászlótól a város sportfeladatairól kaptak tájékoztatást, Juhász-Nagy Balázs főépítésszel a városrendezés kérdéseit vitathatták meg, dr. Szuromi Krisztina jegyzőtől és kollégáitól a város jogi működéséről hallhattak a gyerekek, míg Szitka Péter polgármestert a várost átfogó döntésekről, feladatokról kérdezhették a nyolcadikosok.
„Ugyanakkor pályaorientációs céllal is érkeztünk az önkormányzathoz, hogyha valaki esetleg képviselő, tisztviselő, jogász, építész vagy jegyző szeretne lenni, akkor tudja, hogy milyen úton lehet elindulni — emelte ki Jaskó Dorina. — Öt csoportra osztottuk a gyerekeket, sokan előre megfogalmaztak kérdéseket, Szitka Péter polgármesterrel pedig például egy videós interjút is készítettek a gyerekek.”
A diákok a következő órára beszámolót vagy prezentációt készítenek arról, hogy mi mindent tanultak a rendhagyó órán Kazincbarcika város működéséről.