https://kolorline.hu/Idősek napi ünnepségek a KSZSZK intézményeiben

Idősek napi ünnepségek a KSZSZK intézményeiben

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Egész októberben ünneplik a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ bentlakásos intézményei és az I. számú Idősek Klubja is az idősek napját. Az utóbbiban október 3-án tartottak összetett köszöntést.

Egy szép őszi péntek délután a legifjabbak sétáltak díszbe öltözve a szépkorúak közé és dobták fel az résztvevők napját. Miután a KSZSZK részéről Vladárné Zupkó Rita verssel üdvözölte az idősek napi ünnepségen megjelenteket, a kazincbarcikai Székhelyóvoda lányai és fiai táncos, énekes és szavalós műsorral örvendeztették meg őket. Ezt követően István Zsolt, a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ igazgatója köszöntötte a szépkorúakat, és kívánt nekik jó egészséget. 

„Az idősek világnapja alkalmából — a városi rendezvényekhez hasonlóan — a Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központban nemcsak egy nap, hanem egy egész hónap az idősekről szól — avatta be a Kolorline-t István Zsolt. — A bentlakásos idősellátó intézményeinkben, illetve az Idősek Klubjában folyamatosak a tiszteletükre tartott események: számos óvodai előadás, kiállítás, a megszokottól picit eltérő rendezvény. Bárcsak minden hónap ilyen lenne. Mindig törekszünk arra, hogy az idősek a középpontban legyenek, de ez a hónap kifejezetten róluk szól.”



A köszöntésen megjelent egyik vendég, Koterlán Györgyné elárulta, hogy 5 éve jár a klubba, azóta ismeri az itteni embereket és programokat. 

„Igyekszem minden alkalmon részt venni. Az idősek hónapjának rendezvényein is legtöbbször ott vagyok, ha az egészségem engedi. Mindig nagyon jól érzem magamat. Tegnapelőtt betegre csapkodtam a tenyeremet, annyira tetszett Cseke Katinkáék műsora – mesélte Koterlán Györgyné. – Itt benn, a klubban, az aktuális hónap esedékes ünnepségeit is megszoktuk ünnepelni néhány szóval, megbeszéljük, hogy mi történt régebben akkor. Egyéb foglalkozásokat is tartunk közösen. Kitalálunk különböző játékokat, tornázunk együtt, amennyire még bírunk, az egészségi állapotunknak megfelelően.”

A lelkes hölgy tüneményesnek találta a megjelent, „ügyes” óvodásokat, mondván, hogy a nagymamáknak egyébként is az unokák, a gyerekek a szívük csücske. Éppen ezért nagy öröm számukra, hogy minden évben eljönnek a kicsik, és megható műsorokat adnak nekik.

Az idősek napi rendezvények a KSZSZK körein belül tovább folytatódnak októberben, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák más csoportjainak, sőt iskolásoknak a közreműködésével is.



 

További híreink

Visszavonják a zöldadót, megszűnik a lakossági temetői behajtási díj is

Dátum: 2026. jún 15. 20:08

Június 18-án tartja soron következő ülését Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium több, a lakosságot és a helyi vállalkozásokat közvetlenül érintő előterjesztésről tárgyal, köztük a zöldadó megszüntetéséről, a köztemetőbe történő lakossági gépjárműbehajtás díjmentessé tételéről, valamint a KolorFUND program folytatásáról. A városvezetés tájékoztatása szerint amennyiben a Kazincbarcikát érintő, mintegy 787 millió forintos befizetési kötelezettség kompenzációja megtörténik, a későbbiekben a kommunális adó felülvizsgálata is napirendre kerülhet.

Hullámrajt Kazincbarcikán – több mint százan vágtak neki az első vízi-futó kihívásnak

Dátum: 2026. jún 14. 17:38

Izgalmas nyári sporteseménynek adott otthont június 13-án a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. A város első alkalommal rendezte meg a Hullámrajt elnevezésű úszó-futó kétpróbát, amelyen a legkisebbektől a senior korosztályig több mint százan álltak rajthoz. A résztvevők előbb a medencében, majd a Csónakázó-tó környékén mérték össze erejüket. A verseny egyben a 2026-os Mozgásév első állomása is volt.

Négy napig szünetel a használati melegvíz-szolgáltatás

Dátum: 2026. jún 14. 07:00

A fűtési szezon lezárását követően idén is elvégzi a távhőszolgáltatást érintő éves karbantartási munkákat a Barcika Szolg Kft. Korábban ez a folyamat hosszabb időt vett igénybe, az érintett távfűtéses lakásokban élőknek azonban most előreláthatóan négy napig kell számolniuk a használati melegvíz-szolgáltatás szünetelésével.

Aki színekkel érzékelteti a tereket — Gonda Zoltán kiállítása a Mezeyben

Dátum: 2026. jún 13. 17:20

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című tárlatsorozat újra Kolorcityvel rímelően színpompás festményekkel telítette be a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermét. Gonda Zoltán június 9-én nyílt kiállítása várhatóan a hónap végéig lesz látható. A túlnyomóan intuitív és szürreális alkotások elütően más-más élményt nyújtanak közelről és távolról megtekintve. A 32 darabos műgyűjtemény hatása ezzel a praktikával szinte megduplázódik a látogatók számára.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk