https://kolorline.hu/Kazincbarcika tovább küzd a 3 milliárd forintért — 30 napos jogvédelmet kért a város

Kazincbarcika tovább küzd a 3 milliárd forintért — 30 napos jogvédelmet kért a város

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

„Kazincbarcika tovább küzd azért a 3 milliárd Ft-ért, amit a kormány egy jogszabály-alkotási figyelmetlenség miatt tervez elvonni Kazincbarcikától" — ezt a közösségi médiában, saját oldalán jelentette be Szitka Péter polgármester. A városvezető február óta küzd a szaktárcával, és mostanáig minden követ megmozgatott azért, hogy egy adminisztrációs hiba miatt — amely nem az önkormányzat hibája — nehogy ellehetetlenüljön a város. Ahogyan arról felületeinken is folyamatosan beszámoltunk: a Versenyképes Járások Program a szolidaritási adón túl kíván milliárdokat elvonni Kazincbarcikától, hogy más településeken valósulhassanak meg fejlesztések.

Az elvonás mértéke már megjelent a Magyar Közlönyben is, amelyből kiderül, hogy a felsorolt 855 település közül Kazincbarcikának a legmagasabb a kiírt fizetési kötelezettsége, majd’ 3 milliárd Ft. Kazincbarcika város vezetése február óta egyeztet folyamatosan a döntéshozókkal, hiszen a Versenyképes Járások Programban — egy adminisztrációs hiba és egy törvénymódosítás miatt – nem jogos az elvonás, ami nemcsak ellehetetlenítheti, hanem működésképtelenné is teheti a várost.

Amint arról többször is hírt adtunk, az október 29-i rendkívüli testületi ülésen Demeter Zoltán, a térség országgyűlési képviselője is megjelent, felszólalásában pedig garanciát adott a városnak, hogy egy ilyen adminisztrációs számolás miatt az önkormányzat nem mehet csődbe. Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere saját közösségi oldalán jelent meg egy videós üzenettel.

„Tovább küzdünk azért a 3 milliárd forintért, amit a kormány egy jogszabály-alkotási fegyelmezetlenség miatt tervez elvonni Kazincbarcikától – hangsúlyozta Szitka Péter közösségi oldalán közzétett videójában. — Több mint 9 hónapja egyeztettünk folyamatosan minisztériumokkal ebben a témában, Demeter Zoltán országgyűlési képviselő és a Területfejlesztési Minisztérium államtitkárai ígéretet tettek arra, hogy nem engedik, hogy városunk fizetésképtelenné váljon úgy, hogy közben gazdálkodásuk racionális és pontos” – hangsúlyozta Kazincbarcika polgármestere.

A megoldás a pénzelvonás kiegyenlítésére két, már lezárult pályázat lehet, amelyek beadási határideje október 31. és november 14. volt, és amelyeken 2,9 milliárd forintot kaphat Kazincbarcika, hogy ezt az adminisztrációs hibából fakadó összeget az állam egy másik forrásból fedezze. A pályázat eredménye még nem ismert, így a város vezetői most versenyt futnak az idővel. Ehhez biztonsági garanciákat is igénybe vesznek.

„Reményeim szerint az ígéretnek hamarosan pozitív eredménye lesz, de addig is biztonság kedvéért 30 napos jogvédelmet kértünk, ami azt jelenti, hogy a Magyar Államkincstár 30 napig nem inkasszálja a város számláját” – emelte ki Szitka Péter videójában.

Az ígéretek szerint beérkező összegből Kazincbarcika teljes egészében rendezhetné a 2,9 milliárdos, adminisztrációs anomália miatt keletkezett tételt, amely eddig Damoklész kardjaként lebegett Kazincbarcika felett. Ha ez megtörténik, a város gazdálkodása is újra tervezhetővé válik, hiszen ez a tétel az éves költségvetés mintegy harmadát jelenti.

 

További híreink

Kazincbarcikának kell a legnagyobb összeget fizetnie az országban, a város támogatási kérelmet nyújt be

Dátum: 2026. jún 09. 15:54

A Pénzügyminisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely meghatározza a települési önkormányzatok 2025. évi helyi iparűzési adóbevétel-többlete alapján teljesítendő befizetési kötelezettségeket. Kazincbarcikának 787 millió forintot kell befizetnie június 30-ig, amellyel a város első helyen szerepel az országos listán.

Pingvintánc, díjátadó és musicalrészlet Kazincbarcika pedagógusünnepén

Dátum: 2026. jún 09. 12:52

Az Egressy Béni Művelődési Központban köszöntötték június 8-án a pedagógusokat a városi pedagógusnapi ünnepségen. Az eseményen átadták a hagyományos elismeréseket, valamint köszöntötték az Arany- és Gyémánt Díszoklevélben részesülő pedagógusokat. A „Kazincbarcika Város Közneveléséért” kitüntető díjat idén Somogyiné Bukszár Klára vehette át.

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányságon kezdte pályafutását, most az ORFK vezetésével bízták meg Mecser Tamást

Dátum: 2026. jún 08. 12:29

Június 8-i hatállyal dr. Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízta meg az Országos Rendőr-főkapitányság vezetésével a miniszterelnök – közölte hétfőn a Belügyminisztérium.

A Vegyész Röplabda Akadémia adott otthont az U17-es országos döntőnek

Dátum: 2026. jún 07. 21:23

Június 5. és 7. között Kazincbarcikán rendezték meg az U17-es fiú röplabda I. osztályú országos döntőjét. A Vegyész Röplabda Club akadémiájának csarnokában a korosztály hat legjobb magyar csapata lépett pályára, köztük a házigazda VRCK együttese is.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk