https://kolorline.hu/Újraindult a városban a távfűtés

Újraindult a városban a távfűtés

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

FRISSÍTVE!!! Csütörtöktől már a Nefelejcs Tagóvoda is várja a gyerekeket.

18:24
Csütörtökön újranyit a Nefelejcs Tagóvoda is.

Mindenhol beindult a távhőszolgáltatás Kazincbarcikán. Ma kora délutánig már csak a Nefelejcs Tagóvodában voltak hidegek a radiátorok. A probléma megoldását követően január 22-től az intézmény újra fogadja az oda járó gyerekeket. Köszönet mindenkinek, aki munkával, segítséggel vagy támogatással hozzájárult ahhoz, hogy a helyzet megoldásra kerüljön!


10:21
Rég nem látott összefogással sikerült újraindítani a távhőszolgáltatást

Szitka Péter polgármester saját közösségi oldalán köszönte meg a lakosságnak a megértést, a türelmet, a biztató és köszönő szavakat, a hibaelhárításban dolgozó kollégák felé nyújtott kedves gesztusokat: a finom kávét, teát, melegételt a hideg időben.

Külön köszönetet mondott:

⇒ a Barcika Szolg Kft. munkatársainak
⇒ a BorsodTech Kft. dolgozóinak
⇒ az ALTEO-Therm fűtőerőmű munkatársainak
⇒ az ÉRV Zrt.-nek
⇒ a Borsodchem Zrt.-nek
⇒a B.-A.-Z. Vármegyei Védelmi Bizottságnak a főispán vezetésével
⇒ a katasztrófavédelemnek
⇒ a tűzoltóságnak
⇒ a rendőrségnek
⇒ a rendészetnek
⇒ a Barcika Holding Vállalatcsoport cégeinek
⇒ a társasházi közös képviselőknek
⇒ a helyi vállalkozóknak, akik szállást, ételt, italt, fűtőberendezéseket ajánlottak fel
⇒ a nevelés és oktatási intézményeknek
⇒ a szociális intézményeknek
⇒ az önkénteseknek
⇒ a kazincbarcikai lakosságnak
⇒ mindenkinek, aki velük együtt dolgozott, hogy a problémát a szakemberek elhárítsák.

Az Egressy Béni Művelődési Központ, mint krízisközpont egész éjszaka rendelkezésre állt, de senki nem vette igénybe, mint ahogyan a krízistelefonszámra sem érkezett hívás.

A városban a távfűtés és melegvíz-szolgáltatás a Nefelejcs Tagóvoda kivételével mindenhol elindult. A radiátorok folyamatosan melegednek, több órára van szükség még ahhoz, hogy mindenhol a megszokott hőmérséklet visszaálljon.


22:35
Az Újkazinci városrészben is érezhető már a fűtés

Melegedhetnek a radiátorok az Újkazinci városrészen, feltárták a hibát a Csokonai utcában.

Lassan, de halad a távhővezetékek visszatöltése az Újkazinci városrészen. A melegvizet már több helyen érezhetik a csapban, a radiátorok azonban lassabban melegedhetnek vissza. Több esetben előfordulhat, hogy légtelenítésre lesz szükség.

A Csokonai utcában feltárták a hibás vezetékszakaszt, és gőzerővel zajlik a javítása.

Kedden délután Szitka Péter polgármester és dr. Alakszai Zoltán, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye főispánja közösen tartottak sajtótájékoztatót, amelyet a KolorTV is műsorára tűzött.


19:19
Helyreállt az áramszolgáltatás

Információink szerint nem sokkal 19:00 óra után a Csokonai utcában helyreállt az áramszolgáltatás. 


18:12
Az Egressy ma éjszaka is melegedő

Az Újkazinci városrészen és a Borsodchem lakótelepen még mindig zajlik a fűtési rendszer visszatöltése. A Barcika Szolg Kft. tájékoztatása szerint, amennyiben további probléma nem merül fel, a késő esti órákban várható, hogy a radiátorok melegedni fognak. Az Egressy Béni Művelődési Központ egész éjszaka nyitva tart, hogy melegedőként fogadja a kritikus területeken élőket. Szükség esetén további intézményeket is megnyitunk.

A helyzetre való tekintettel krízisközpont jött létre, ahol a rendvédelmi szervek és az önkormányzat munkatársai jelen vannak. A krízisközpont helyszíne az Egressy Béni Művelődési Központ, Fő tér 5.

Csak abban az esetben keresse a krízisközpontot, ha

⇒ ön beteg és nem tud gondoskodni magáról
⇒ ha tudomása van arról, hogy a környezetében él olyan, aki nem tud gondoskodni magáról.

A krízisközpont telefonszáma: +36 20 297 2853 (csak a fent megjelölt esetekben hívja ezt a számot)!

Amennyiben közvetlen életveszély vagy baleset áll fenn, akkor hívja a 112-t!


17:48
Töltik a távhőrendszert vízzel

A Barcika Szolg tájékoztatása szerint a távhőrendszer feltöltése jelenleg is TELJES KAPACITÁSSAL történik, azonban a vezeték-hálózatban olyan mértékű vízveszteség következett be, hogy ez a folyamat a hálózat nagysága miatt lassan zajlik.

Mivel a folyamatot gyorsítani nem lehet, a Barcika Szolg Kft. türelemet kér a fűtés helyreállásáig.


10:22
A lakások jó részében már langyosak a radiátorok, újraindult a fűtőmű

A Csokonai és a Mikszáth utcákban azonban még további szünet várható a szolgáltatásban.

A távhő rendszerében keletkezett hiba miatt január 19-én leállt a távfűtés Kazincbarcikán. A Barcika Szolg Kft. munkatársai délutánra megtalálták azt a területet, ahol a távhővezeték lyukadása történt. A Csokonai utca 2-28. szám (páros) és a Mikszáth Kálmán utca 1-17. szám (páratlan) alatti lépcsőházakat tartósan érinti a probléma, így ott előreláthatólag hosszabb időn keresztül nem lesz fűtés és melegvíz-szolgáltatás.

A szakemberek a terület kiszakaszolását elvégezték, a vezeték meghibásodásának javítását megkezdték, de konkrét időpontot sem a Barcika Szolg Kft., sem a Katasztrófavédelem nem tud mondani, amikorra a fűtés és a melegvíz-szolgáltatás biztosan elindul.

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ, a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság, a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet munkatársai és a társasházi közös képviselők személyesen vagy telefonon keresik meg az ott lakókat, hogy tájékozódjanak arról, kinek áll rendelkezésére az otthonában alternatív fűtés (pl. klíma, hősugárzó), laknak-e az érintett területen idősek, betegek, magukról gondoskodni nem tudó emberek. Kérjük, segítsék a munkájukat! Akinek tudomása van arról, hogy a szomszédban, lépcsőházban rászoruló él, legyen szíves a megkereséskor erről tájékoztatást adni!

Azok számára, akik nem tudnak rokonoknál, barátoknál, ismerősöknél ideiglenesen szállást találni maguknak, Kazincbarcika Város Önkormányzata megnyitotta az Egressy Béni Művelődési Központot melegedőként.

A város többi részén a szolgáltatás folyamatosan áll helyre, ahogyan a rendszer a melegvízzel újra töltődik.

⇒ Mindenhol megoldott a gyerekfelügyelet. Az óvodákban és a bölcsődékben folyamatosan töltődik újra a rendszer, elektromos fűtőtestekkel, hősugárzókkal biztosítják a melegebb hőmérsékletet a gyermekeknek. A csoportok összevonása megtörtént, ahol szükség volt rá.

⇒ Az általános iskolákban tanítási szünetet rendeltek el, de a gyermekek felügyeletét szükség esetén biztosítják.

⇒ A bentlakásos idősellátó helyeken szintén elektromos fűtőtesteket használnak.

⇒ Az egészségügyi ellátás zavartalanul üzemel.

⇒ A Kazincbarcikai Vízi Komplexum a mai napon zárva tart.


07: 30
Mindenhol megoldható a gyerekfelügyelet!

Az óvodákban és a bölcsődékben sincs távfűtés, ezért elektromos fűtőtestekkel, hősugárzókkal biztosítják ezekben az intézményekben a melegebb hőmérsékletet a gyermekeknek.
Amennyiben szükséges, csoportok összevonására is sor kerülhet.
Az általános iskolákban tanítási szünetet rendeltek el, de a gyermekek felügyeletét szükség esetén biztosítják.
A bentlakásos idősellátó helyeken szintén elektromos fűtőtestekkel oldják meg a fűtést.

A Kazincbarcikai Vízi Komplexum MA ZÁRVA tart!


07:28
Helyzetjelentés

A Barcika Szolg Kft. munkatársai egész éjszaka dolgoztak a távhővezeték-meghibásodás javításán. Hatalmas mennyiségű vizet vesztett a rendszer, ezért sokkal lassabban indul vissza a fűtés a városban. Mivel a vártnál lassabban töltődik fel a távhővezeték-hálózat, ezért a szakemberek délelőttre prognosztizálják a rendszer indulását, így a radiátorok sem lesznek melegek kora délutánnál hamarabb.

A Csokonai u. 2-28. és Mikszáth u. 1-17., valamint a Székhelyóvodánál lévő szakaszt kizárták. Ezeken a helyszíneken a helyreállítást akkor tudják megkezdeni, ha a teljes fűtési rendszer újraindult a városban. 


18:10
Sikerült lokalizálni a lyukadás helyét

A távhő rendszerében keletkezett hiba miatt január 19-én dél körül leállt a távfűtés Kazincbarcikán. A Barcika Szolg Kft. munkatársai délutánra megtalálták azt a területet, ahol a távhővezeték lyukadása történt. A Csokonai és a Mikszáth utcák egyes épületeit tartósan érinti a probléma, így ott előreláthatólag 24 órán keresztül nem lesz fűtés és melegvíz-szolgáltatás.

Szitka Péter polgármester saját közösségi oldalán jelentette be, hogy a szakemberek már végzik a terület kiszakaszolását. Ha ez megtörtént, akkor feltöltik a rendszert melegvízzel és visszaindítják a távfűtést a városban. Balla Zoltán, a Barcika Szolg Kft. energetikai igazgatójának tájékoztatása szerint ez időbe telik, így értékelhető fűtésre várhatóan valamikor az éjszaka folyamán számíthatnak a kiszakaszolt területen kívül élő távhőfelhasználók.

A távhőszakadás miatt több mint 500 háztartásban nem lesz fűtés- és melegvíz-szolgáltatás előreláthatólag még 24 órán keresztül a következő helyszíneken:

➢ Csokonai utca 2-28. szám
➢ Mikszáth Kálmán utca 1-17. szám 
➢ Székhelyóvoda.

Akik nem tudják megoldani otthonukban az alternatív fűtést vagy nem tudnak rokonoknál, barátoknál, ismerősöknél ideiglenesen szállást találni maguknak, azoknak megnyitják az Egressy Béni Művelődési Központot melegedőként. Ide várnak mindenkit azokból a lakásokból, ahol nem sikerül éjszakára a távfűtést biztosítani.

A holnapi óvodai ellátásról az intézmény ad tájékoztatást a szülőknek. 



 

További híreink

Modern, nagykapacitású vízszállító érkezik a barcikai tűzoltókhoz

Dátum: 2026. febr 12. 07:00

Kazincbarcika is kedvezményezettje annak az országos fejlesztési programnak, amelynek keretében a következő években nagykapacitású, tízezer liter víz szállítására alkalmas vízszállító tűzoltójárművek állnak rendszerbe.

Kazincbarcikáról az Operába – százan láthatták Donizetti A csengő című darabját

Dátum: 2026. febr 11. 20:07

Különleges kulturális élményben lehetett része február 11-én száz kazincbarcikainak: a Petőfi Kulturális Program keretében 50 középiskolás és 50 szépkorú utazott el Budapestre, hogy a Magyar Állami Operaház előadását megtekinthesse.

Személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt a Kertvárosban

Dátum: 2026. febr 10. 18:18

Két személygépkocsi ütközött össze február 10-én délután Kazincbarcikán, a Kertvárosban. Egy súlyosabb és három könnyebb sérültet szállítottak a Mentők kórházba, de életveszélyes sérülést senki nem szenvedett. A helyszínelés idejére a forgalmat lezárták.

Március 15-től elérhetők a bevallástervezetek – május 20-ig kell benyújtani a NAV-hoz

Dátum: 2026. febr 10. 16:00

Március 15-től elérhetők a NAV által elkészített, 2025-ös évre vonatkozó személyijövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén. A legtöbb adózó számára ez gyors és egyszerű ügyintézést jelent, ugyanakkor fontos az adatok ellenőrzése, mivel bizonyos jövedelmek és kedvezmények csak az adózó által egészíthetők ki. A bevallásokat legkésőbb május 20-ig kell benyújtani, a változatlan tervezeteket a NAV a határidő napján automatikusan elfogadja.

KolorTV élőben

Programajánló

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk