https://kolorline.hu/Civil és sportpályázatok Kazincbarcikán – 10–10 millió forintból erősíti az önkormányzat a helyi közösségeket

Civil és sportpályázatok Kazincbarcikán – 10–10 millió forintból erősíti az önkormányzat a helyi közösségeket

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Összesen 29 civil szervezet és 11 sportegyesület adott be pályázatot az idei támogatási körben Kazincbarcikán. Az önkormányzat mindkét területre külön-külön 10 millió forintos keretet biztosít, amelyből olyan helyi programokat és működést segítenek, amelyek a gyerekektől a szépkorúakig minden korosztályt megszólítanak.

10–10 millió forint a közösségekért

Kazincbarcika Város Önkormányzata évek óta stabil, kiszámítható pályázati rendszerben támogatja a helyi közösségeket. Idén is külön 10 millió forint jut a civil szervezeteknek és külön 10 millió forint a sportszervezeteknek, amelyet működésre és programokra egyaránt felhasználhatnak.  

„A kerete mind a civil szervezeti, mind a sportszervezeti támogatási rendszernek 10–10 millió forint, ami elegendő kiindulási alapot ad — hangsúlyozta Szitka Péter. — Ha pedig olyan programok jelennek meg, amelyek különösen értékesek vagy a várost is erősítik, azokat egyedi döntés alapján további támogatással is segítheti az önkormányzat” — fogalmazott a polgármester.

A városvezetés célja nemcsak a működés biztosítása, hanem az is, hogy minél több, valódi közösségi értéket teremtő kezdeményezés valósuljon meg.



Sokszínű programok minden korosztálynak

A pályázatok idei köre kifejezetten sokrétű lett. A beadott tervek a legkisebbektől a szépkorúakig minden korosztályt megszólítanak.

A sportprogramok között szerepel:

➢ akadályfutó és sziklamászó verseny
➢ kerékpáros megmérettetések
➢ lövész kupa és hagyományos sportesemények.

A civil szervezetek pedig többek között:

➢ közösségépítő rendezvényekkel
➢ kiállításokkal
➢ városszépítő kezdeményezésekkel
➢ szépkorúaknak szóló programsorozatokkal készülnek.

A pályázatokról a Társadalompolitikai és Városfejlesztési Bizottság döntött szakmai javaslatok alapján.

Nemcsak programokra, működésre is fordítható

Dr. Makkai Orsolya polgármesteri kabinetvezető kiemelte: a támogatási rendszer egyik legfontosabb eleme, hogy a szervezetek rugalmasan használhatják fel a forrást.

„Úgy állítottuk össze a pályázatot, hogy a szervezetek működési és programköltségekre is fel tudják használni a támogatást. Fejlesztési célokra ez a keret nem minden esetben elegendő, de egyedi kérelemmel ilyen esetekben is fordulhatnak az önkormányzathoz” — emelte ki dr. Makkai Orsolya.

Hozzátette: Kazincbarcikán továbbra is alapelv, hogy minden olyan kezdeményezést támogatnak, amely közösségi értéket teremt.



Erősödő civil és sportélet

A városvezetés szerint a pályázatok színvonala évről évre emelkedik, ami jól mutatja a helyi közösségek fejlődését.

A támogatások révén olyan programok valósulhatnak meg, mint például:

➢ játszótéri vetélkedők
➢ kulturális kiállítások
➢ ünnepi rendezvények
➢ sportesemények és közösségi programok.

Ezek nemcsak az egyesületek működését segítik, hanem a város egészének életét is gazdagítják.

Hamarosan szerződéskötés

A támogatási szerződéseket április 27-én (hétfőn) írják alá a Kazincbarcikai Vízi Komplexum rendezvénytermében, ahol a szervezetek a jövőbeni tervekről is egyeztetnek majd.

További híreink

A város működik – Kazincbarcikáról indul új városmarketing-könyv

Dátum: 2026. júl 15. 08:01

Újabb hiánypótló könyv kiindulópontja lett Kazincbarcika, ezúttal a gyakorlatias városmarketing témájában. A halásznorbi „A város működik” című kötete a Kolorcity-modellre építve egy új, adaptálható városmarketing-szemléletet mutat be. A nyitott közösségi könyvbemutatót július 29-én 18:00 órától rendezik meg a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Elindult a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán – 44 fiatal kezdte meg a munkát az önkormányzatnál

Dátum: 2026. júl 13. 14:55

Ma reggel megkezdődött a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogram első turnusa Kazincbarcikán. A háromhetes nyári munkában júliusban 44, augusztusban pedig további 50 nappali tagozatos diák szerezhet munkatapasztalatot a város önkormányzatánál, intézményeinél és cégeinél.

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

A KSZSZK táborozói a Vízi Komplexumban is élménydús napot tölthettek

Dátum: 2026. júl 09. 13:53

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja idén nyáron is tartalmas programokkal várja a gyermekeket. Az idei tábor egyik újdonsága volt, hogy a résztvevők ellátogathattak a tavaly decemberben átadott Kazincbarcikai Vízi Komplexumba is, ahol a medencék mellett a legújabb vízi játékokat is kipróbálhatták.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk