https://kolorline.hu/Folyamatos a kátyúzás Kazincbarcikán

Folyamatos a kátyúzás Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Április elején, az aszfaltkeverő telepek megnyitását követően megkezdődtek a tavaszi út- és járdakarbantartási munkálatok Kazincbarcikán. A szakemberek nemcsak a kátyúkat szüntetik meg, hanem a kopott útburkolati jeleket is pótolják.




Az idei tél különösen megviselte az úthálózatot: a gyakori fagyás–olvadás miatt jelentősen nőtt a burkolathibák száma, ami országos jelenség. A téli időszakban ideiglenes, hidegaszfaltos javítások történtek, a tartós helyreállításra azonban csak tavasszal nyílt lehetőség.

A munkálatok az Egressy úton — az Unikornis körforgalom és a 26-os főút közötti szakaszon — indultak, majd a főbb közlekedési útvonalakon folytatódtak. A Jószerencsét út felújítása már befejeződött, jelenleg a Mátyás király úton, az Építők útján, a Tardonai és a Herbolyai úton dolgoznak. A szakemberek ezt követően a mellékutakon folytatják a kátyúzást.

A munkálatok tervezetten május végéig tartanak. A kivitelezők hétköznap, nappali időszakban dolgoznak, az aktuális munkaterület zárásával, így jelentősebb forgalomkorlátozásra nem kell számítani. 

Mint ismert: 2024-ben a város négy részében, az Újkazincon, a Tóth Árpád és az Attila úton, valamint a Paál László utcában és a Derkovits téren mintegy 2,5 kilométernyi útszakasz kapott teljesen új aszfaltburkolatot. A mostani karbantartás a meglévő úthálózat állapotának javítását szolgálja.





 

További híreink

Belső vizsgálatot indított a KSK Delfin Vízisport Klub

Dátum: 2026. máj 20. 20:55

Közleményt adott ki a KSK Delfin Vízisport Klub, miután több szülő is feljelentést tett az egyik úszásoktató oktatási módszereit kifogásolva. A klub közleményét változtatás nélkül közöljük.

Újabb három évre lett Kiváló Tehetségpont az Ádám Jenő Tagiskola

Dátum: 2026. máj 20. 16:00

Ismét elnyerte az Akkreditált Kiváló Tehetségpont minősítést a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Ádám Jenő Tagiskolája. Az intézmény korábban már 2016-ban és 2020-ban is megkapta az elismerést, amelyet most újabb három évre nyert el.

Települési értékké váltak a városszépítők — virágbörzét tartott az egyesület

Dátum: 2026. máj 20. 12:00

Esővel is dacoló, vidám csereberére hívta ismét a növénybarátokat a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület. A május 16-i virágbörze ezúttal az időjárás miatt az Ambrózia Étterem fedett teraszára szorult, a hangulat azonban így is egy nyüzsgő olasz piacot idézett: virágok, hajtások, gumók és palánták százai cseréltek gazdát, miközben a közösség újra megmutatta, milyen ereje van a városért végzett csendes, kitartó munkának.

Apa és lánya közös estje — könyvbemutató és fotókiállítás nyílt a Mezeyben

Dátum: 2026. máj 20. 09:51

Különleges alkotói találkozásnak adott otthont május 15-én a Mezey István Művészeti Központ emeleti kiállítóterme, ahol bemutatták dr. Czifra János Fészbukságaim 3.14 című kötetét, és megnyílt lánya, Székely-Czifra Anett Csendmaradványok című fotókiállítása is.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk