https://kolorline.hu/Kazincbarcikán találkoztak a B4-ek polgármesterei

Kazincbarcikán találkoztak a B4-ek polgármesterei

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Május 11-én Kazincbarcikán tartotta idei találkozóját a B4-ek társasága, vagyis Encs, Kazincbarcika, Ózd és Tiszaújváros polgármesterei. A négy település vezetői 2020 óta rendszeresen egyeztetnek egymással az önkormányzatokat érintő kihívásokról, fejlesztésekről és tapasztalatokról.

Az idei találkozó helyszíne a Kazincbarcikai Vízi Komplexum volt, ahol a vendégeket Szitka Péter polgármester fogadta. A résztvevők részletes bemutatót kaptak a létesítmény működéséről, bejárták az uszodateret, a tanmedencés részt, a wellnessrészleget, a kültéri medencéket és a gépészeti területeket is. A szakmai körbevezetést Halász Béla, a KSK Delfin Vízisport Klub elnöke tartotta.



A Vízi Komplexum adta a találkozó apropóját

Szitka Péter szerint természetes volt, hogy a mostani találkozót Kazincbarcikán szervezzék meg, hiszen a város egyik legnagyobb fejlesztését szerette volna megmutatni kollégáinak.

A polgármester felidézte: a többi városvezető már korábban is hallott a komplexumról szakmai körökből és más fürdőüzemeltető településektől, ezért szerette volna személyesen is bemutatni nekik az új létesítményt.

Dr. Fülöp György, Tiszaújváros polgármestere úgy fogalmazott: a kazincbarcikai fejlesztés „szenzációs komplexum”. Kiemelte ugyanakkor azt is, hogy egy ilyen létesítmény működtetése ugyan komoly feladat, de társadalmi szempontból rendkívül hasznos beruházás.

Janiczak Dávidot, Ózd polgármesterét különösen a komplexum gépészeti része érdekelte. Mint mondta, a wellnessrészleg teljesen lenyűgözte, és gratulált Kazincbarcikának a fejlesztéshez.

Mikola Gergely, Encs polgármestere arról beszélt: már korábban is sok jót hallott a Vízi Komplexumról, különösen a szaunaszeánszokról, amelyek miatt sok encsi és abaúji látogat Kazincbarcikára. Hozzátette: a látott tapasztalatokat saját településén is szeretné hasznosítani.



Hat éve segítik egymást a települések vezetői

A B4-ek együttműködése 2020-ban indult. Szitka Péter szerint az akkori időszakban az önkormányzatokat érintő forráselvonások és gazdasági nehézségek miatt különösen fontossá vált, hogy a települések vezetői megosszák egymással tapasztalataikat.

Mint fogalmazott: az elmúlt években több olyan döntést, jó gyakorlatot és stratégiai megoldást is átvettek egymástól, amelyek segítették a városok működését.

A kazincbarcikai polgármester szerint a költségvetések összeállításánál is sokat jelentett, hogy a települések más-más szemlélettel közelítették meg a problémákat, ezek összevetése pedig minden résztvevő számára hasznos volt.



Közös problémák, eltérő helyzetek

A találkozón több önkormányzati kihívás is szóba került, köztük a Versenyképes Járások Program és az önkormányzati finanszírozás kérdése.

Dr. Fülöp György arról beszélt: minden település más problémákkal szembesül, ugyanakkor a tapasztalatcsere sok esetben konkrét segítséget jelent a mindennapi munkában is. Példaként említette, hogy Tiszaújváros és Kazincbarcika hasonló adóügyi problémákkal találkozott a Versenyképes Járások Program kapcsán, ezért szakmai egyeztetéseket is folytattak.

Janiczak Dávid szerint az együttműködés azért is fontos, mert a városok sok esetben hasonló nehézségekkel küzdenek, még akkor is, ha méretük és anyagi lehetőségeik jelentősen eltérnek egymástól.

Ózd polgármestere arról is beszélt: a jelenlegi önkormányzati finanszírozási rendszer sok esetben nem veszi figyelembe az egyes települések speciális helyzetét, ezért szerinte nagyobb rugalmasságra lenne szükség.

Mikola Gergely úgy fogalmazott: a B4-ek találkozói számára különösen fontosak voltak az elmúlt években, hiszen fiatal polgármesterként sok olyan tapasztalatot és tudást szerzett a társaságban, amelyet később Encsen is hasznosítani tudott.



„A településeink szeretete mindenekelőtt”

A négy polgármester szerint a B4-ek együttműködésének legfontosabb alapja az, hogy valamennyien saját településük érdekeit kívánják képviselni.

Szitka Péter úgy fogalmazott: a városok közötti kapcsolódási pontok és a közös fellépés sokkal nagyobb erőt jelent, mint azt elsőre gondolnák.

Mikola Gergely szerint a találkozók legfontosabb üzenete az, hogy a városvezetők valóban szeretik településeiket, és minden körülmények között igyekeznek a lehető legtöbbet tenni értük.

A B4-ek polgármesterei abban is egyetértettek: a jövőben is folytatni szeretnék az együttműködést és a rendszeres tapasztalatcserét.



 

További híreink

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

Közlekedési baleset az elkerülőn!

Dátum: 2026. jún 25. 16:27

GYORSHÍR! Információink szerint egy kamion és egy személygépkocsi ütközött egymással a 260-as elkerülő úton! A teljes útzár miatt mindenki kerülje a szakaszt!

Saját vízbázist kereshet a Vízi Komplexum számára az önkormányzat

Dátum: 2026. jún 24. 18:05

A Vízi Komplexum és a jövőben tervezett strand vízellátását segítő vízbázis lehetőségét vizsgálja Kazincbarcika. A város megbízásából június 22. és 26. között geofizikai felmérést végez egy lengyel szakvállalat, amely a terület felszín alatti adottságait kutatja.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk