https://kolorline.hu/A város konyhája ismét kitárta kapuit – Nyílt nap a Barcika Prímánál

A város konyhája ismét kitárta kapuit – Nyílt nap a Barcika Prímánál

Szerző:

Cziffra Andrea

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Szent György Görögkatolikus Általános Iskola és a Berentei Általános Iskola után ezúttal a Tompa Mihály Református Általános Iskola pedagógusait és szülőit látta vendégül nyílt napján a Barcika Príma Kft. 

A városi közétkeztetésért felelős cég június 2-án rendezett interaktív bejárásán a Tompa Mihály Református Általános Iskola pedagógusai és szülői nézhették meg, hogyan készülnek a gyerekek mindennapi ételei. A résztvevők a raktártól a főzőkonyhán át egészen az iskolai tálalásig követték végig a közétkeztetés folyamatát, a program pedig közös ebéddel zárult.



Kiemelt figyelemmel az élelmiszerbiztonságra

A bejárás elején Visnyovszky Gyula Zsolt, a Barcika Príma Kft. ügyvezetője köszöntötte a résztvevőket, akiket Varga Zsolt közétkeztetési vezetővel közösen vezetett végig ezután a főzőkonyha teljes útvonalán

A szakemberek elmagyarázták, hogyan különítik el az egyes élelmiszereket, és milyen szabályok garantálják, hogy minden alapanyag a megfelelő helyre kerüljön. Külön figyelmet kapott a diétás étkeztetés: a speciális alapanyagokat elkülönítve, feliratozva, zárt dobozokban szállítják a diétás konyhába, ahol névre szólóan készülnek el az ételek. A hűtőkamrákban szintén szigorú szabályok szerint tárolják az alapanyagokat, a gyors áruforgás miatt pedig szinte semmi nem marad bent hosszabb ideig.



Összehangolt munka

A Barcika Príma Kft. főzőkonyháján négyezer fő részére készítenek melegételt a hét minden napján, amelyet aztán 24 helyi intézménybe juttatnak el. A munka már kora hajnalban elkezdődik, a főzés öt órakor indul. Reggel hattól teljes kapacitással működik az üzem, hogy fél 12-re minden intézmény megkapja az ebédet. A nyílt nap a Tompa Mihály iskola menzáján ért véget, ahol a résztvevők maguk is elfogyasztották az aznapi menüt. 



Hasznosak a visszajelzések

Az interaktív bejárást a szülők hasznosnak találták. Polónyi-Andó Viktória elmondta, kíváncsi volt rá, milyen körülmények között készítik az iskolai ebédet, ezért döntött úgy, hogy részt vesz a nyílt napon. 

„Soha nem jártam korábban ezen a főzőkonyhán, ezért nagyon érdekesnek találtam a bejárást. Pozitívnak találtam a tisztaságot és a rendezettséget” – mondta. „Az én gyermekem szinte mindig megeszi az itt kapott ételt, ő kifejezetten pozitív véleménnyel van, sokszor még repetázik is” – tette hozzá. 



Somogyiné Bukszár Klára, az IJROK Tompa Mihály Általános Iskola igazgatója szerint a diákok részéről pozitívak a visszajelzések az ételek minőségével kapcsolatban. 

„Tudjuk, hogy a gyerekek sokszor válogatósak, de legtöbben azt mondják, hogy ízlik nekik az itteni étel. Az általános tapasztalatunk az, hogy évről évre javul a minőség, a mennyiség. A kritikánkat elfogadja a közétkeztetést biztosító cég, és ha szükséges, változtatnak a visszajelzéseink alapján” – fogalmazott az intézményvezető. 



Fontos a személyes tapasztalat

Visnyovszky Gyula Zsolt, a Barcika Príma ügyvezetője hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy a szülők és pedagógusok személyesen is láthassák a közétkeztetés működését és közvetlenül is feltehessék kérdéseiket.

„Úgy gondoljuk, a személyes tapasztalat által nagyobb bizalommal vannak a cégünk iránt. Az üzemlátogatás során az érdeklődő szülők és pedagógusok a valóságot látják, a saját szemükkel láthatják, milyen körülmények között és hogyan készülnek az ételek a konyhánkon” – mondta Visnyovszky Gyula Zsolt. 



Az ügyvezető hozzátette, mindent megtesznek azért, hogy a lehető legegészségesebb és legváltozatosabb ételeket készítsék a gyerekeknek. Mint mondta, a visszajelzéseket folyamatosan beépítik a munkába, és törekednek arra, hogy még tovább javítsák a szolgáltatás minőségét.
 

További híreink

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk