https://kolorline.hu/Ismét szúnyoggyérítés

Ismét szúnyoggyérítés

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Közérdekű

Több mint fél tucat alkalommal történt már Kazincbarcikán szúnyoggyérítés idén. Miután a légi szúnyogirtásra 2020 óta nincs lehetősége a városnak, így újabb földi beavatkozásra kerül sor, ahogyan arra néhány nappal ezelőtt a városvezetés is ígéretet tett.

Valóban hatalmas szúnyoginvázió keseríti az idei esztendőben az itt élők napjait. Ennek egyszerű oka a kedvező időjárási viszonyok: a nagy meleg és a sok-sok csapadék. A küzdelem nehézkes, hiszen a jogszabályok betartása kötelező.

A szakemberek a megelőző években légi kezeléseket is alkalmaztak, azonban a légi kijuttatásra engedélyezett szúnyogirtó készítmények engedélye lejárt, így a továbbiakban ezt a technológiát csak járványügyi veszélyhelyzet esetén, az országos tisztifőorvos egyedi hozzájárulásával lehet használni. A központi szúnyoggyérítési program azokra a területekre terjed ki, ahol a szúnyoginvázió a legnagyobb méreteket ölti.  Természetesen a központi szúnyoggyérítés mellett minden önkormányzatnak lehetősége van saját költségvetése terhére szúnyoggyérítést végeztetni a településen. Így tett időn már több alkalommal is Kazincbarcika Város Önkormányzata, és most újabb szúnyoggyérítés következik.

Klimon István alpolgármester a Kolorline kérdésére hangsúlyozta: egyeztetve a szakemberekkel, a korábbi kéthetes időintervallumtól eltérve, a következő két gyérítés Szitka Péter polgármester úr kezdeményezésére 10 naponként történik majd.

Legutóbb a külterületi városrészeken is megtörtént a szúnyoggyérítés, ide értve a várost szegélyező dűlő utakat is. A hétfői védekezés újra a belterületi, elsősorban a lakóövezeteket érinti, viszont augusztus elején újra sorra kerülnek a külterületi városrészek is — ismertette az alpolgármester.

A földi-kémiai szúnyoggyérítés időpontja:

2023. július 24. (hétfő) 18:00 és 05:00 óra között
(Rossz idő esetén július 25-én vagy július 26-án.)

A felhasznált vegyszer emberre és melegvérű állatokra veszélytelen, a méhekre viszont veszélyes.

 

A földi-biológiai szúnyoglárva-irtás időpontja:

2023. július 24. (hétfő) 18:00 és 05:00 óra között
(Rossz idő esetén július 25-én vagy július 26-án.)

A felhasznált vegyszer emberre és melegvérű állatokra veszélytelen.


 

További híreink

A kültéri medence első napja a Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. máj 24. 18:00

Tudatosan a pünkösdi hosszú hétvégére időzítette a kültéri medence nyitását a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. Május 23-tól már a szabad ég alatt is élvezhetik az úszást a városlakók. Az első hétvége nemcsak egy új szolgáltatás indulását jelentette, hanem sokak számára annak az érzését is, hogy hosszú idő után ismét van szabadtéri vizes élet Kazincbarcikán.

Összefogás a tóparton – ismét eredményes volt a Herbolyai közösségi nap

Dátum: 2026. máj 24. 15:09

A Herbolyai-tó környéke május 23-án ismét megtelt élettel: horgászok és segítők érkeztek, hogy közösen tegyék szebbé és rendezettebbé ezt a kedvelt kazincbarcikai pihenőhelyet. A tóparti munka ezúttal sem csupán feladat volt, hanem valódi közösségi élmény, ahol a tenni akarás és az összetartozás érzése legalább olyan fontos szerepet kapott, mint a környezet rendbetétele.

Esküvők a Mezeyben – népszerű Kazincbarcika új házasságkötő terme a párok körében

Dátum: 2026. máj 24. 11:28

Kazincbarcikán tavaly nyáron a Mezey István Művészeti Központ vált az egyik hivatalos esküvői helyszínné, és az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a párok gyorsan meg is kedvelték az új környezetet. Az újragondolás mögött az a városi törekvés állt, hogy a polgári szertartások modernebb, ünnepélyesebb formát kapjanak, miközben a különböző igényekhez igazodó helyszínek álljanak rendelkezésre.

A városszépítők a jövőért – 40 óvodai magaságyást építettek a gyerekeknek

Dátum: 2026. máj 24. 10:30

Összesen 40 magaságyást alakítottak ki a Kazincbarcikai Összevont Óvodák intézményeinek, valamint két egyházi fenntartású óvodának az udvarán a környezettudatosság jegyében a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület tagjai. A szervezet már második évben szerepelt sikeresen a Start a jövőért! című pályázaton. A tavalyi iskolai magaságyás-telepítő mozgalom után idén az óvodák is sorra kerülhettek. A városszépítők a kicsikkel együtt ültettek haszonnövényeket az új ágyásokba, az összesen 300 palánta egy részét pedig a BorsodChem Zrt. támogatásával szerezték be.

KolorTV élőben

Programajánló

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk