https://kolorline.hu/A kisfeszültségű vezetékek mellett gallyazás kezdődik Kazincbarcikán

A kisfeszültségű vezetékek mellett gallyazás kezdődik Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Közérdekű

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. a zavartalan villamosenergia-szolgáltatás biztosítása érdekében rendszeres karbantartást végez hálózatának biztonsági övezetében, ami magában foglalja a gallyazásokat is. A munkálatokat a cég alvállalkozója szakemberek segítségével kezdi meg március 11-től, hétfőtől Kazincbarcikán.

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. alvállalkozója a következő hetekben Kazincbarcika területén gallyazást végez azon fák esetében, amelyek megközelítették ágaikkal a vezetékrendszert vagy már belenőttek abba. Sok esetben ez a gallyazás kevésbé esztétikus megoldásokat eredményez, mintha azt egy kertész végezné. Az áramszolgáltató alvállalkozójának azonban figyelembe kell vennie, hogy a fa-vezeték távolságtartásra milyen előírások vonatkoznak, hogy ne történjen üzemzavar. Ha például a szélmozgás miatt a hajladozó gallyak összecsapják a két vezetékszálat, az zárlathoz, így áramszünethez vezethet, de szintén zárlatot okozhat, ha a kötegelt kábelvezeték burkolatát kidörzsöli a fa kérge.

Az áramszolgáltató közleménye szerint egy-egy portán (vagy akár az ingatlan előtt) sokan ültetnek fákat védőtávolságon belül, és elmulasztják a fa visszavágását.  Amennyiben az a vezeték felé közelít, akkor a szakemberek kénytelenek közbeavatkozni. Néhány esetben ez az áramszolgáltatás lekapcsolásával is jár, mivel a balesetvédelem nagyon fontos szempont a 400 voltos hálózat esetében, aminek óvatlan megközelítése akár halálos áramütést is okozhat .

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. a lakosság megértését és türelmét kéri a munkálatok ideje alatt, amely március 11-én kezdődik Kazincbarcikán.

További híreink

Óvodások köszöntötték az időseket a Muskátli Nyugdíjasházban

Dátum: 2025. nov 03. 18:04

Az idősek hónapja keretében a Muskátli Nyugdíjasházban a Nefelejcs Tagóvoda óvodásai adtak műsort, táncos produkcióval kedveskedve a szépkorúaknak. A műsort követően Tokai Edit önkormányzati képviselő ajándékkal köszöntötte a bentlakókat.

Búcsúzunk — találkozzunk jövőre!

Dátum: 2025. nov 02. 20:18

Elérkezett ez a nap is, idén elköszönt szerető közönségétől a Fő téri Vízijáték-show. Mi ezzel a néhány fotóval búcsúzunk Kolorcity egyik legnépszerűbb látványosságától. Jövőre, veletek ugyanitt!

Csökkent a regisztrált álláskeresők száma – ugyanakkor munkaerőhiány van a cégeknél

Dátum: 2025. nov 02. 12:05

A munkáltatók többsége munkaerőhiánnyal szembesül, amely helyenként korlátozza a vállalkozások gazdasági fejlődését, miközben a regisztrált álláskeresők száma 1 év alatt 304 fővel csökkent – állapítja meg az a jelentés, amelyet a Kazincbarcikai Járási Hivatal készített, és amelyről szó esett a képviselő-testület szeptember végi ülésén is. Foglalkoztatási szempontból a legnehezebb helyzetben a vonzáskörnyéki települések vannak, ahol sok esetben szinte az önkormányzat az egyetlen munkáltató.

Mire figyeljünk a forgalomban és a temetőben mindenszentek idején?

Dátum: 2025. okt 31. 10:16

Mindenszentek és halottak napja idején mint minden évben, sokan keresik fel szeretteik síremlékeit Kazincbarcikán és térségében is. A megnövekedett temetőlátogatói forgalomra a hatóságok és a Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai is felkészültek. A városban fokozott rendőri jelenlétre, parkolási korlátozásokra és időszakos forgalomirányításra is számítani lehet.

KolorTV élőben

Programajánló

Tisztelgés - az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

IV. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk