https://kolorline.hu/Változás az MVM számlázásban

Változás az MVM számlázásban

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Közérdekű

Január elsejétől az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. elindította számlázási rendszereinek összevonását. A legrégebbi felhasználók egy köre átkerül a jövőbeni egyetlen, korszerű áramügyintézési rendszerbe – tájékoztatta a társaság az MTI-t.

Az átállás legfontosabb eleme, hogy az érintett ügyfelek azonosítói megváltoznak, ezek a januári felhasználásról szóló számlán jelennek meg először. A számlákon a megszokott konnektor helyett villanykapcsoló szerepel majd, az ügyintézés során ezt kell választani.

2024. december 31-ei dátummal elszámolószámla készül az átállásban érintetteknek, ebben naparányosan, minden elszámolt napra jár rezsicsökkentett áron elszámolt energiamennyiségre a kedvezmény.

Az átállás nem érinti a korábbi regisztrációt az MVM Next online ügyfélszolgálaton vagy mobilapplikációban, ezek továbbra is aktívak és érvényesek, a korábbi és új számlák, mérőállások egymástól elkülönítve jelennek majd meg.

Az MVM Next felhívja a Díjnet rendszerében fizető ügyfelei figyelmét, hogy a 2025. január 1-je utáni dátummal kiállított villanyszámlákat már nem lehet a Díjnet rendszerében megtekinteni és befizetni. A 2024. december 31-ei elszámolószámlák még az elektronikus számlabefizetési szolgáltató platformján érkeznek az érintetteknek, de azt követően az MVM Next átmenetileg papírszámlát tud csak küldeni.

Február második felétől lehet regisztrálni az mvmnext.hu/ugyfelszolgalat oldalon vagy az MVM Next applikációjában az elektronikus számlaküldés visszaállítására.

Az MVM Nextnél kötött biztosításokkal az ügyfeleknek nincs teendőjük, a biztosítás díja változatlanul megjelenik a villanyszámlákban. A változás nem érinti a biztosítás érvényességét, még akkor sem, ha a biztosítási díjat tartalmazó számla esetleg később érkezik a megszokottnál.

A társaság minden érintetteknek részletes tájékoztatást küld a változásokról.

További híreink

A Gyermekek Háza-Kézművesház Mikulásváró családi játszóháza

Dátum: 2025. dec 11. 23:00

Évek hagyománya után ismét Mikulásváró családi játszóház várta a gyerekeket a Mezey István Művészeti Központ emeletén működő Gyermekek Háza-Kézművesházban. Idén december 5-én készültek a kicsik a nagyszakállú eljövetelére kezük minden ügyességével, szellemük minden kreativitásával.

Üzemben a vízi komplexum

Dátum: 2025. dec 11. 20:10

Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere adta át az újonnan nyílt vízi komplexum első látogatói belépőjét a közönségi nyitónapon, december 10-én. A városvezető elsőként Kazincbarcika „szenior” törzsúszó brigádját köszönthette, akik elégedettséggel „lakták” és „úszták be” a FINA-szabványoknak is megfelelő új versenymedencét.

A magyar ipar és a műegyetemi tudás találkozása: stratégiai innovációs megállapodást kötött a BME és a BorsodChem

Dátum: 2025. dec 11. 19:09

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a BorsodChem hosszú távú innovációs és képzési együttműködést indít, amelyben kutatók és ipari szakemberek közösen dolgoznak a gyártást hatékonyabbá tevő technológiai fejlesztéseken, miközben a hallgatók gyakorlatorientált képzési lehetőségekhez jutnak.

Véradók napja Kazincbarcikán - méltó köszönet a hétköznapi hősöknek

Dátum: 2025. dec 10. 23:45

A többszörös véradókat köszöntötte a Magyar Vöröskereszt Észak-Borsodi Területi Szervezete a véradók napja alkalmából december 3-án. Az ünnepélyes rendezvénynek a Mezey István Művészeti Központ adott otthont, ahol méltó keretek között mondtak köszönetet mindazoknak, akik önzetlen véradásukkal életeket mentenek és erősítik a közösségi összefogás jelentőségét.

KolorTV élőben

Programajánló

Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

VI. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk