
Földi szúnyoggyérítés Kazincbarcikán
Kazincbarcikán augusztus 11-én földi úton történő szúnyoggyérítésre kerül sor. A földi-kémiai védekezés napnyugta utáni időszakban történik, tartaléknapok: augusztus 12-13.
Az országos program részeként augusztus 11-én (hétfőn) a Katasztrófavédelem térségünkben folytat szúnyoggyérítést. A kezelés a csípőszúnyogok fejlődéséhez igazodik, az szakmai alapon és ütemezetten kerül végrehajtásra.
Az alkalmazott készítmény: Deltasect Plus 1,2 ULV szúnyogirtó szer, vagy Deltasect Plus 20 ULV szúnyogirtó koncentrátum.
A készítmény kizárólag az érzékenyebb rovarokat pusztítja el, melegvérű állatokra, emberre nem veszélyes, hatóanyaga néhány óra alatt lebomlik.
A lakosság részére javasolt intézkedések
A szabadban, fedetlenül tárolt vízgyűjtő edényekben, a különböző tárgyakban megülő esővízben akár egy hét alatt is kifejlődhetnek a szúnyoglárvák. A szúnyogirtó kezelés kiegészítéseként ajánlott, hogy az ingatlantulajdonosok szüntessék meg, rendszeresen ürítsék vagy takarják le az épületek körüli kisebb, pangó vízgyülemeket.