Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok
2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.
Az érintetteknek érdemes időben gondoskodniuk az okmány cseréjéről. A hivatal tájékoztatása szerint fekvőbetegek esetében kormányablakbusz kitelepítésével arra is van lehetőség, hogy az új személyazonosító igazolvány kiállítása a kormányablak személyes felkeresése nélkül történjen meg.
Az új okmány elkészítéséhez szükség van az érintett születési anyakönyvi kivonatára, házasok esetében pedig a házassági anyakönyvi kivonatra is.
A kormányablakbusz igénylésével kapcsolatban a kormanyablak.kazincbarcika@borsod.gov.hu e-mail-címen vagy a 48/795-222-es telefonszámon kérhető további tájékoztatás.
Indexkép: kormányhivatalok.hu











