https://kolorline.hu/Hetven résztvevős ÖKOllekció-foglalkozás Perkupán

Hetven résztvevős ÖKOllekció-foglalkozás Perkupán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

ÖKOllekció-turné

Az ÖKOllekció-turné 6. állomásán, Perkupán, minden rekordot megdöntő létszámmal zajlott a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás szemléletformáló kampánya. Mintegy 70, főleg hatodikos-hetedikes diák vett részt a programon.

Hatodik településként Perkupát érte el a divatszakma ökológiai lábnyomával szembemenő, gyakorlatban nevelő diákfoglalkozás, a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás és az újrahasznosított divattal foglalkozó miskolci Redesign Divatsuli vezényletével. 

A kiemelkedő számú résztvevővel még hatásosabb volt az az élmény, amikor a gyerekek megtapsolták Kiskrapek, a szemétre dobott, de megmentett „zsákbakutya” filmes meséjét. Ennél meghatóbb már csak az volt, hogy kutyaeledelt is hoztak ajándékba a tanulók. A 11 éves Mező Johanna Csermely szerette volna, hogy a menhelyi kutyák is élvezhessék az olyan finom jutalomfalatokat, amiket az ő otthoni kedvence megkaphat.



Egy helyszín, 70 gyermek, 70-nél több elkészült kulcstartó

A létszám először sokkolóan is hatott, hiszen a 70 gyermek legalább 70 használtfarmer-kulcstartó megvarrását jelentette. Ráadásul néhány résztvevő több darabot is készített.

„Azt hittük, hogy fel sem állunk, de a legjobb érzés volt, hogy ennyien érdeklődtek. Jó kis zsizsegős csapat volt, akik több településről érkeztek” – mondta a Redesign Divatsuli vezetője, Molnár Ágnes.

„Nagyon sokat tanultam az előadásból, nagyon tetszett a farmer-újrahasznosítás” – foglalta össze a frissen készült kulcstartójával büszkélkedő Puskás Hanna.




Perkupa: egy újabb település a rendért és a tisztaságért

Molnár Zoltán polgármester fontosnak tartja a községben a rendet és a tisztaságot: „Nagyon haragszom a szemétre, és abból sajnos van bőven a környezetünkben is. Véleményem szerint már kiskorban be kell vezetni az újrahasznosítás fontosságát, és ez a program jó alkalom arra, hogy a gyerekeken keresztül próbáljunk tenni a jövőnkért.”

A községvezető büszkén jelentette ki, hogy náluk nincs komoly baj az illegális hulladéklerakással. Bár ő személyesen az egy-egy eldobott szemet is illegális hulladéknak tekinti a településen és annak határában, de nagy felhalmozódás nem jellemző Perkupán. 

Molnár Zoltán figyelmes országjáróként a társulás munkáját is kiemelte, úgy tapasztalva, hogy a térség élenjáró a hulladékgazdálkodás, -szállítás és -kezelés kérdéskörében. Éppen ezért ő minden — az ÖKOllekció-turnéhoz hasonló — kezdeményezésben igyekszik részt venni és partnernek lenni, mert nem szeretné, hogy a szemét felvesse a régiót.

Perkupán újabb emlékezetes állomásra lehet büszke az ÖKOllekció-turné csapata a Barcika Art Nonprofit Kft. szervezésében. Külön helyi kreatív vívmány, hogy az egyik tanuló, Monori Norbert, a kedvenc focicsapatáról készített kulcstartót használt farmerből.




 

További híreink

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk