https://kolorline.hu/Újabb éles kanyarok a Kolorcross Cyclo-cross Országos Bajnokságon Kazincbarcikán

Újabb éles kanyarok a Kolorcross Cyclo-cross Országos Bajnokságon Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Sport

Ismét áramvonalas sporteseménynek adott terepet Kazincbarcika és a Csónakázó-tó. Január 12-én (vasárnap) az egyre kedveltebb cyclo-cross kerékpársport XIII. országos bajnokságára hazánk minden pontjáról érkeztek indulók, köztük kiemelten sok utánpótláskorú versenyzővel.

Mára elmondhatjuk, hogy Kazincbarcika hosszú évek alatt nagyon szépen beilleszkedett az országos versenynaptárba, mint cyclo-cross futamhelyszín sok-sok résztvevővel az ország minden tájáról. Klimon István alpolgármester hálát mondva a színvonalas versenypályáért kiemelte Hacsi Ákos főszervező nevét a Kerékpár Klub Kazincbarcika részéről.

„Fantasztikus munkát végeznek. Ákos már reggel 5:00 órakor itt volt és közben a délutáni versenyen indulást tervezgette — avatott be bennünket Klimon István. — Óriási öröm az, hogy ilyen távolról, a Dunántúlról, sőt a határról is ellátogatnak erre a futamra. Az időjárás kegyes volt, bár kicsit felázott a talaj, de egy ilyen versenyt ez még izgalmasabbá tesz. Így esések azért előfordultak. Azt is nagyon jó volt látni, hogy helyezéstől függetlenül mindenki mosollyal az arcán zárta ezt a napot.”



Kolorcross-sztori Kazincbarcikán: az aggodalmas kezdetektől a megszilárdult hagyományig

Az alpolgármester felidézte a kezdeteket is, amikor Hacsi Ákos először jelentkezett nála, hogy versenyt rendezne. Bevallotta, hogy akkor még kicsit aggódott, hogy hogy fogja mindezt bírni a park. Elmondása szerint végül nagyon jól vizsgázott mind a szervező csapat, mind a zöld növényzet, mert pár héttel a rendezvény után már nem lehetett látni a kerékpárnyomokat. Hasonlót vetített előre ezúttal is, hogy amikor tavasszal igazán birtokba veszik az idelátogató városlakók a parkot, már nem is fogják látni, hogy itt kerékpárverseny zajlott. Klimon István bízik benne, hogy ez a megteremtődött hagyomány hosszú évekig vagy akár évtizedekig tarthat és csak egyre több kazincbarcikai vesz majd részt rajta.

„Amíg Hacsi Ákost a szíve hajtja és viszi, addig ez a verseny biztosan meg lesz szervezve, és az önkormányzat pedig mindig támogatni fogja” — jelentette ki a városvezető.



A győztesek ezúttal is történelmet írtak

A 16 kategóriában több, mint 100 sportolót felvonultató megmérettetés többeknek ért véget bajnoki címmel. A WU11-es mezőny 8-10 éves lányai közül Nagy Míra győzedelmeskedett, aki még a befagyott és göröngyös pálya akadályait is könnyedén vette. Végeredményképpen kimondottan tetszett neki a jó kanyargós útvonal.

A WElit női kategória dobogójának csúcsára lépő Bruchner Reginának kisgyerekkora nagy álma volt magyar bajnoki címet nyerni. 

„A pálya ugyan csúszós lett, de nagyon élveztem, és minden a terv szerint alakult. Alapvetően mountain bike-os vagyok, de a cyclo-cross kezd felnőni mellé nálam, így gőzerővel nyomom mindkettőt, ahogy ebben az az évben is, párhuzamosan és teljes mértékben.”



Az Elit férfikategória él-nyereglovasa, Vas Barnabás csak a legutolsó fél-egy körben érezte, hogy valóban megnyerheti a mezőnyt. 

„Az utolsó körig nem mertem biztos lenni magamban. A következő versenyző nagyjából 10 másodperccel járt mögöttem. Ha egyet hibázok, egyből utolér” — vallotta be a nyertes.

Az eredményorientált Barnabást az útja Kazincbarcikáról nemzetközi kanyarokra viszi tovább, heteken belül Spanyolországban, Belgiumban, majd Hollandiában is világkupaverseny vár rá, ezeket követően pedig, ha minden a terv szerint halad, a világbajnokság Franciaországban.

Egy elégedettségre okot adó versenynap

Hacsi Ákos, a Kolorcross főszervezője kifejezetten örült a felnőtt létszámot is lepipáló utánpótlás mennyiségnek, a második futamon induló látványos 60 főnek és annak, hogy az új pályabetét a visszajelzések alapján nagyon tetszik a versenyzőknek. Vélhetően rajta sem múlik a méltó folytatás.



 

További híreink

A havazás harmadik hulláma ért térségünkbe

Dátum: 2026. jan 13. 10:38

Az elmúlt héten visszatért igazi tél ismét belelendült. Kora reggeltől intenzíven havazik térségünkben. A gépek megfelelően előkészítették az utakat Kazincbarcikán, de mindenhol csak lépésben lehet közlekedni. Mindenkit óvatosságra intünk, az autósokat és a gyalogosokat egyaránt.

A kazincbarcikai hajléktalanellátás reagált a vörös kódra

Dátum: 2026. jan 12. 18:01

Az utóbbi idők leghidegebb téli napjai főleg az otthontalan polgárokat nem hagyják érintetlenül. Nagyobb szükségben még nagyobb a segítség. Kazincbarcikán az Éjjeli Menedékhely - Nappali Melegedő is megnövelt kapacitással fogadja a fedél nélküli embertársainkat. Ugyanakkor munkatársaik felhívják a lakosság figyelmét, hogy jó állapotú meleg ruhára ilyen viszontagságos időkben mindennél jobban szükség van.

Gyógyszertári ügyeleti rend 2026. I. félév

Dátum: 2026. jan 12. 15:21

Kazincbarcikán a gyógyszertárak az alábbi ügyeleti rend szerint tartanak nyitva 2026. I. félévében.

Újévi koncerttel köszöntette Kazincbarcika a 2026-os esztendőt

Dátum: 2026. jan 11. 16:14

Kulturálisan is elindult az új év Kazincbarcikán, hiszen január 10-én kétszeresen is lezajlott az elmaradhatatlan évindító újévi koncert az Egressy Béni Művelődési Központban. Az Auth Csilla sztárfellépővel is kecsegtető gazdag zenei összeállítás fő felelősei és művészei hagyományosan most is a Melódia Kamarazenekar és a Harmónia Kórus voltak. Az eredmény energikusan sodorta lelkesedésbe a közönséget.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk