https://kolorline.hu/A sikerek mellett az utánpótlásra is fókuszálnak a kazincbarcikai Delfinek

A sikerek mellett az utánpótlásra is fókuszálnak a kazincbarcikai Delfinek

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Sport

Szépen emelték városunk gyermekei Kazincbarcika vízilabdasportjának elismertségét az utóbbi időben. A Delfin Vízisport Klub vízilabdázó gyermekei az Észak-Keleti bajnokságban az utóbbi időben két győztes mérkőzést is magukénak tudhattak. A sportklub jelenleg az utánpótláson dolgozik és csatlakozásra sarkallja az úszni vágyó gyerekeket.

A Delfin Vízisport Klub Kazincbarcika az előző szezonban 2 csapattal indult a vízi bajnokságokon, a GYERMEK II-es és a GYERMEK I-es korosztályban. Az alsóházakban 3. illetve 4. helyen végeztek a versenyeken. A Magyar Vízilabda Szövetség idén elegendő csapat hiányában nem tudta elindítani az Északkelet-Magyarországi Serdülő Vízilabda Bajnokságot, így a Delfinek is az utánpótláson dolgoznak, hogy a következő szezonban játéklehetőséghez segíthessék az úszókat.

„A Delfin Vízisport Klub utánpótlásnevelő egyesület. Ahhoz, hogy eredményesen vízilabdázzunk, szükség van arra, hogy a vízben lévő tevékenységekre felkészítsük a gyermekeket — foglalta össze Halász Béla, a Delfin Vízisport Klub Kazincbarcika elnöke. — Ezt végezzük az iskolai úszásoktatások kereteiben, valamint úszásedzéseken belül és kívül is. Amikor már mindenki megfelelő mértékben megtanult úszni, akkor a labdás játékok és edzések következnek.”



KolorPóló — vízi úton az úszástól a vízilabda felé

Halász Béla azt is elárulta, hogy annak érdekében, hogy az úszás és a vízilabda között minél hatékonyabban képezhessenek átmenetet, elindították a KolorPólót. Ennek keretében úszástudással már rendelkező gyermekeket készítenek fel a vízilabdázásra. Az aktuális vízilabdacsapatuk jelenleg is eredményesen versenyez az Észak-keleti Liga Kupában, ahol győzelmet is arattak már, és igyekeznek ezután is minél sikeresebbek maradni.

A GYERMEK I-es csapatot magabiztos létszámban indították az Észak-keleti bajnokságban a Delfinek, amelyben 3 forduló során 2 győztes mérkőzéssel a hátuk mögött várják a bajnokság második felét. A gyerekek minden héten a KolorPóló keretében heti háromszori edzésen és heti egy felkészítő edzésen vesznek részt. 



Az úszó gyerekek is jól szerepelnek

Simon-Kovács Boglárkát, az úszószakosztály vezetőjét is büszkeséggel tölti el, hogy a gyermekeik eredményesen sportolnak.

„Felkerültünk az országos tabellára is, jelenleg öt versenyző gyermekünk van az országos bajnokságon, és bízunk benne, hogy hamarosan ezt a versenyzői gárdát 20 főre tudjuk bővíteni” — fejezte ki bizalmát Simon-Kovács Boglárka.

Mint megtudtuk, az úszóedzéseken a „csemeték” három-négy úszásnemet sajátíthatnak el. A cél egyrészt megszerettetni velük a vizes sportokat, a vízi világot, másrészt a vízilabdát. Az úszóedzéseken résztvevő nagyságrendileg 100-110 gyermek minden közelben rendezett amatőr versenyen részt vesz. A kiemelt 5 fő pedig az országos Magyar Úszó Szövetség versenyein is aktívan szerepel.

Delfinek szemben az árral

Az elmúlt években a vízilabda sportvilágot nagyban megtépázta a COVID és az uszodabezárási hullám. Sajnos nagymértékű a sportszakember-hiány is, de ezzel együtt a Delfin sportklub folyamatosan azon dolgozik, hogy gördülékenyen biztosítsa a náluk sportolók fejlődését, valamint hangulat és sportszellemiség szempontjából is megfelelő környezetet tartsanak fenn.

További híreink

Nemzetközi versenyen szerepeltek a KVSE fiatal birkózói

Dátum: 2026. máj 11. 21:16

A Kazincbarcikai VSE birkózószakosztályának versenyzői május 9-én a szlovákiai Sninában megrendezett VIII. Ján Židzik Nemzetközi Emlékversenyen léptek szőnyegre.

Több városrészben is tervezett áramszünet lesz Kazincbarcikán

Dátum: 2026. máj 10. 13:37

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. tájékoztatása szerint hálózati karbantartási munkák miatt 2026. május 18. (hétfő) és május 22. (péntek) között Kazincbarcika több pontján is áramszünet várható. Az érintett lakókat, intézményeket és vállalkozásokat arra kérik, hogy időben készüljenek fel a szolgáltatás szünetelésére.

Befektetőt keres az önkormányzat a Hámán Kató utcai ingatlanra

Dátum: 2026. máj 10. 07:25

Kazincbarcikán új szakaszába léphet a Hámán Kató utca rehabilitációja. A képviselő-testület márciusban döntött arról, hogy versenytárgyalást ír ki a Hámán Kató utca 10–12. szám alatti önkormányzati ingatlan értékesítésére. A városvezetés olyan befektetőt szeretne találni, aki felújítja az épületet, és hosszú távon is rendezett lakókörnyezetet alakít ki a területen.

Úton a Grund – telt ház előtt játszották Kazincbarcikán a Pál utcai fiúk színpadi feldolgozását

Dátum: 2026. máj 09. 17:01

Kazincbarcikára is megérkezett az Oberon Akadémia országos turnéja, amely Molnár Ferenc klasszikus regényét, A Pál utcai fiúkat dolgozza fel színpadi formában. Az „Úton a Grund” című előadást május 5-én mutatták be az Egressy Béni Művelődési Központ színháztermében, ahol több mint háromszáz diák foglalt helyet a nézőtéren.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk