https://kolorline.hu/Az NB I.-es csapat utánpótlása lehet a bronzérmes Pollack?

Az NB I.-es csapat utánpótlása lehet a bronzérmes Pollack?

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Sport

Nemcsak Kazincbarcika felnőtt labdarúgói jeleskedtek mostanában. Az NB I.-es dicsőségaratással párhuzamosan a Pollack Mihály Általános Iskola IV. korcsoportos fiúcsapata 3. helyezést ért el az országos labdarúgó Diákolimpia gyulai döntőjén. Fényes lehet a barcikai labdarúgás jövője?

„A kazincbarcikai futball jövője biztos alapokon áll, ha az „utánpótlás” ilyen szinten játszik — jelentette ki Zwillinger Fanni, a Barcika Art Nonprofit Kft. sportmenedzsere. — Ők jelenthetik az NB I.-es csapat jövőjét, ha addig sikerül a felnőtteknek bennmaradni.”

A Gyulán sikert és bronzérmet arató csapat nem egyesületi nevelésű, hanem iskolai keretben edzenek, készülnek fel és játszanak, edzők helyett testnevelő tanárokkal: Kalász Gáborral, Máthé Lászlóval és Siskó Bencével. Zwillinger Fanni rámutatott, hogy az eredményes gyerekeknek nagyon sok csapatot kellett maguk mögött hagyniuk, míg fokozatosan eljutottak a vármegyei elődöntőre, majd az országos döntőre, Gyulára. 



Négyszeres labdarúgósiker egyetlen hét alatt Kazincbarcikán

A pollackos lányokat ugyancsak dicséret illeti. Egy héttel a fiúk sikere és a KBSC NB I.-be jutása előtt a labdarúgó Diákolimpia Karcagon rendezett döntőjében, a Pollack Mihály Általános Iskola lánycsapata 6. helyen végzett. Időközben a Kazincbarcikáról indult tanuló, a 16 éves Hanász Vanda, a 2022-es Kazincbarcika Város Jó tanulója — Jó sportolója díj birtokosa pedig magyar bajnok lett a Ferencvárossal.

A pollackos srácok diadalában tevékeny Kalász Gábor testnevelő tanár a közösségi média oldalán gratulált „minden résztvevőnek, testnevelőnek, edzőnek, teamnek, akik ezekhez az elképesztő sikerekhez hozzájárultak!“

A pedagógus nagy köszönetét fejezte ki a szülőknek és szurkolóknak is, mondván, hogy minden siker rajtuk is múlt. Kalász Gábor véleménye szerint a felejthetetlen, egy héten belül realizálódó négyes kazincbarcikai futballsiker alapja a fáradhatatlan munka, és a minden nehézséget legyőző csapategység volt!

Gratulálunk név szerint is a diadalmas ifjú sportolóknak!

A Pollack Mihály Általános Iskola III.-IV. korcsoportos leánycsapata:

Balogh Lara
Labanc Anna Iringó
Klimon Abigél
Kertész Alíz
Klómer Hanna
Klómer Flóra
Mikulecz Viktória
Verebélyi Noa Bella
A IV. korcsoportos bronzérmes fiúk névsora:

Dányi Máté
Klimon Áron
Szitka Nimród
Szitka Kolozs
Lévai Levente Kristóf
Máthé Levente
Ludánszki Zsombor
Takács Zsombor

További hangos sikereket kívánunk!

További híreink

Koncertek, újdonságok és egész napos programok – érkezik a XII. Kolorfesztivál

Dátum: 2026. júl 01. 16:30

Hat napon át ismét fesztiválhangulat tölti meg Kazincbarcikát. Augusztus 17. és 22. között a XII. Kolorfesztivál koncertekkel, színházi előadásokkal, kulturális és családi programokkal, valamint több újdonsággal várja a látogatókat. Az idei fesztivál nemcsak a megszokott esti élményeket kínálja, hanem nappali programokkal, kibővített helyszínekkel és új szolgáltatásokkal is készül.

Hat társasházi ingatlan együttes értékesítésére írt ki versenytárgyalást a Barcika Szolg Kft.

Dátum: 2026. júl 01. 15:33

A Barcika Szolg Kft. nyilvános versenytárgyalást hirdetett a Kazincbarcika belterületi ingatlan-nyilvántartásban 2615/A/1–2615/A/6 helyrajzi szám alatt nyilvántartott, összesen hat társasházi ingatlan együttes értékesítésére. A pályázat célja olyan befektető megtalálása, aki a meglévő funkciók megőrzése mellett hosszú távon is hozzájárul az ingatlanegyüttes megújulásához és hasznosításához. (x)

Nyáron is folyamatosan biztosított a gyermekfelügyelet 

Dátum: 2026. jún 30. 20:46

Kazincbarcikán 2026 nyarán is ütemezetten tartanak zárva a bölcsődék és óvodák, hogy a karbantartási munkák elvégezhetők legyenek, miközben a gyermekfelügyelet a városban folyamatosan biztosított marad. A nyári zárások ideje legfeljebb öt hét lehet, a szülőket már februárban tájékoztatták a pontos rendről.

Holnaptól korábban nyit és tovább tart nyitva a kazincbarcikai temető

Dátum: 2026. jún 30. 20:34

Július 1-jétől a nyári időszakhoz igazodik a kazincbarcikai temető nyitvatartása. A nagy melegre tekintettel augusztus végéig már reggel 6 órától este 9 óráig látogatható a temető.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk