https://kolorline.hu/Októberben indul a röplabdaszezon – A Vegyész RC a selejtezőből érkező ellenféllel játszik majd a nyolcaddöntőben

Októberben indul a röplabdaszezon – A Vegyész RC a selejtezőből érkező ellenféllel játszik majd a nyolcaddöntőben

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Sport

Októberben indul a röplabdaszezon, már megtartották a 2025/26-os idény sorsolását a női és férfi Magyar Kupában. A felkészülés javában tart. A Vegyész RC Kazincbarcika — a 2024-es és a 2025-ös kupadöntő ezüstérmese — a selejtezőből érkező ellenféllel játszik majd a nyolcaddöntőben.

A Vegyész RC Kazincbarcika játékosai közül sokan a válogatott tagjaként nyáron sem pihentek sokat, az itthoni alapozóedzések pedig — összesen heti 10 —, már augusztus elején elkezdődtek. Toronyai Miklós vezetőedző közölte, hogy a csapat már túl van 2 felkészülési mérkőzésen a Debrecen ellen.

„Ezeket a mérkőzéseket azért szerveztük, mert a játékosok a konditeremben fizikálisan 100%-ot teljesítenek, és azt gondoltam, hogy jó ebből kiszakadni. A játék jó volt, semmilyen taktikai utasítást nem adtam a srácoknak. Csak annyi volt a cél, hogy ebből a miliőből kiszakadjanak” — közölte Toronyai Miklós.



A szezon a Vegyész RC Kazincbarcika életében október 20-án indul. A röpisek a 13 csapatos bajnokágban a selejtezőből érkező ellenféllel játszanak majd a nyolcaddöntőben. A nyolcaddöntőket pedig november 19-ig kell lejátszani. Toronyai Miklós szerint nem lesznek könnyű ellenfelek.

„Akik tőlünk gyengébb játékerőt képviselnek, azokkal szemben nekünk mentálisan, fejben kell erősnek lennünk, a papíron erősebb csapatok esetében pedig maximálisan oda kell majd tenni magunkat” — hangsúlyozta a VRCK vezetőedzője.

A dunaújvárosi bajnoki nyitányt követően beindul a tétmérkőzések időszaka, amelyet nemcsak a Magyar Kupa, hanem nemzetközi mérkőzések is színesítenek majd.



 

További híreink

Megkezdődött a felgyújtott kínai sárkányszobor bontása Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 17. 11:50

A Szőke Gábor Miklós szobrászművész által készített alkotás január 1-jén szándékos gyújtogatás következtében súlyosan megrongálódott. A művész munkatársai június 17-én a szobor megmaradt elemeinek szétszerelését kezdték meg, a tervek szerint pedig a következő héten a teljes vázszerkezetet is elszállítják.

Kazincbarcikai dobogósok az Országos Strandkézilabda Diákolimpián

Dátum: 2026. jún 16. 15:00

Két dobogós helyezést és egy top 10-es eredményt értek el a kazincbarcikai diákok az Országos Strandkézilabda Diákolimpia június 6. és 9. között Salgótarjánban rendezett döntőjében. A Pollack Mihály Általános Iskola lánycsapata országos bajnoki címet szerzett, a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola fiúegyüttese bronzérmes lett, míg a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium csapata a 9. helyen zárt.

Elindul a nyár Kazincbarcikán – pénteken újra életre kelnek a szökőkutak és a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 16. 11:10

Június 19-én (pénteken), az utolsó tanítási napon ismét elindulnak Kazincbarcika közkedvelt vizes látványelemei. Délben megnyílnak a város szökőkútjai, este pedig kezdetét veszi a Fő téri vízijáték-show idei szezonja is.

Visszavonják a zöldadót, megszűnik a lakossági temetői behajtási díj is

Dátum: 2026. jún 15. 20:08

Június 18-án tartja soron következő ülését Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium több, a lakosságot és a helyi vállalkozásokat közvetlenül érintő előterjesztésről tárgyal, köztük a zöldadó megszüntetéséről, a köztemetőbe történő lakossági gépjárműbehajtás díjmentessé tételéről, valamint a KolorFUND program folytatásáról. A városvezetés tájékoztatása szerint amennyiben a Kazincbarcikát érintő, mintegy 787 millió forintos befizetési kötelezettség kompenzációja megtörténik, a későbbiekben a kommunális adó felülvizsgálata is napirendre kerülhet.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk