https://kolorline.hu/A FÖLD NAPJA

A FÖLD NAPJA

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Világszerte évről évre különféle eseményekkel hívják fel a figyelmet bolygónk megóvására április 22-én a Föld napja alkalmából, melyet több mint 170 országban tartanak, köztük 1990 óta Magyarországon is.

Az első Föld napján, 1970. április 22-én Denis Hayes amerikai egyetemista kezdeményezésére több millió amerikai emelte fel a szavát a természetért. Ennek okán az USA-ban fontos változások indultak el, s szigorú törvények születtek többek között a levegő és a vizek védelmére.

Ezt követően, 1989-ben megalakult a Föld Napja Nemzetközi Hírközpont, s 1990 óta minden évben erre a napra adja ki a washingtoni Worldwatch Institute éves jelentését a világ környezeti állapotáról „A világ helyzete” címmel. Magyarországon a Föld Napja Alapítványt környezetvédők 1990-ben alapították meg, s egy hírközpontot is létrehoztak az első magyar Föld napja eseményeinek koordinálására. Ezen a napon fát ültetnek, rajzpályázatot hirdetnek, környezeti vetélkedőt, patak- és falutakarítást szerveznek civil szervezetek, helyi önkormányzatok és iskolák.

A fotót Schág Éva, a NASA kutatómérnöke bocsátotta rendelkezé- sünkre. A felvételt az LNO nevezetű űrszonda készí- tette 2015-ben. A képen a Hold felszíne látszik, amint a Föld felkel a háttérben.

További híreink

Közterületi körkép: fejlesztések és lakossági együttműködés a kazincbarcikai rendészetnél

Dátum: 2026. febr 04. 15:00

A Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet számára 2025 több területen is előrelépést hozott. Csökkent a közterületi szeszesital-fogyasztás, hatékonyabbá vált az illegális hulladéklerakások kezelése, a térfigyelő kamerarendszer pedig több ügy felderítésében is segítséget nyújtott. Emellett nőtt a lakossági bejelentések száma is, ami a rendészet szerint azt mutatja: egyre többen bíznak munkájukban.

Hagyomány, amely valódi segítség – ismét tanszercsomagokat kaptak a barcikai diákok

Dátum: 2026. febr 04. 07:23

Évek óta visszatérő hagyomány Kazincbarcikán, hogy a városvezetés minden tanévben kétszer személyesen keresi fel az általános iskolákat, és tanszercsomagokkal ajándékozza meg a diákokat. A második félév kezdetén idén is több mint kétezer gyerek frissíthette fel taneszközeit – a kezdeményezés pedig az örömön túl kézzelfogható segítséget is jelent a családoknak.

Két országos díjat nyert az „Erdő a köbön” – kazincbarcikai kötődésű siker a fenntarthatóság jegyében

Dátum: 2026. febr 03. 20:51

Kettős elismerésben részesült a 2026-os Turizmus Évadnyitó Gálán az „Erdő a köbön” projekt: a kezdeményezés a szakmai zsűri döntése alapján a Fenntarthatósági Díj pályázatának első helyezését érte el, emellett a közönségszavazást is megnyerte. A siker Kazincbarcika számára különösen fontos, hiszen a projekt egyik meghatározó alkotója, Gyulai Évi italdizájner a városban működő GinGin Art Café tulajdonosa, akinek munkássága évek óta a fenntartható, természetközeli vendéglátásra épül.

Tájékoztatás távhővezeték javításról és szolgáltatás szüneteléséről

Dátum: 2026. febr 02. 19:27

Február 4-én és 5-én napközben folytatódik a távhővezeték javítása a Csokonai utcában. A munkálatok miatt nem lesz fűtés- és melegvíz-szolgáltatás a Csokonai és a Mikszáth utcák érintett lakásaiban.

KolorTV élőben

Programajánló

Ugo Betti: Bűntény a Kecskeszigeten

Egressy Béni Művelődési Központ

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk