https://kolorline.hu/Idén is köszöntötte a mentősöket Kazincbarcika

Idén is köszöntötte a mentősöket Kazincbarcika

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ötödik alkalommal rendezték meg június 7-én a Mentő napot Kazincbarcikán. A rendezvény célja idén is az volt, hogy az önkormányzat köszönetet mondhasson a helyi mentőállomás dolgozóinak.

Az eseményen elsőként Szitka Péter polgármester köszöntötte a résztvevőket, aki beszédében méltatta a Kazincbarcikai Mentőállomás dolgozóinak munkáját.
A városvezetőt Bartha Tamás, az OMSZ Észak-magyarországi Regionális mentőszervezetének vezetője, és Csala András, a Kazincbarcikai Mentőállomás vezetője követték, akik köszönetet mondtak Kazincbarcika városának az elismerésért.

A rendezvényen Kazincbarcika Város Polgármesterének Elismerő Oklevele kitüntetésben Fóris Attila mentőápoló és Pintér Bertalan Gépkocsivezető részesült.

Fóris Attila mentőápoló több mint 24 éve állt szolgálatba állt a kazincbarcikai mentőállomáson. A munkaközösségbe hamar beilleszkedett. A kilencvenes évek végétől már az esetkocsin tevékenykedik.
A szakma iránti elhivatottság és alázat jellemzi. Folyamatosan képzi magát, a legújabb eljárásrendekben is professzionális munkaerőnek bizonyul. Kitartó munkássága, példamutató magatartása iránymutató a pályakezdő bajtársainak.

Pintér Bertalan gépkocsivezető 28 éve állt szolgálatba a kazincbarcikai mentőállomáson, azt megelőzően 13 évig dolgozott gépjármű-vezetőként. Negyvenegy évi tapasztalata miatt bajtársai felnéznek rá. Tanácsaival segíti mindennapjainkat, állományunk oszlopos tagja. A személyiségére végtelen higgadtság, jó előrelátás és helyzetfelismerés, kitűnő problémamegoldó-képesség jellemző.

A kitüntetéseket Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester adták át. A program közös ebéddel és kötetlen beszélgetéssel zárult.

 

További híreink

Az államalapítás ünnepe — többnapos programsorozat Kazincbarcikán

Dátum: 2025. aug 24. 08:00

A Színes augusztus eseménysorozat 20-án a közönségnek és a kikapcsolódásra vágyóknak is tartogatott programokat. Délelőtt a biciklis körforgalom melletti szupermarkettől indult a veterán autók felvonulása, a Csónakázó-tónál pedig számos oldtimert csodálhattak meg az érdeklődők. A gasztronómiai válogatás mellett a kicsiket gyerekprogramok szórakoztatták, de fel lehetett ülni egy óriáskerékre, fantasztikus koncertet adott Szulák Andrea, akit a Miskolc Dixieland Band kísért, este pedig a fiataloknak szólt a Wellhellotól a Rakpart vagy az Apu, vedd meg nekem a várost. Így ünnepelte Kazincbarcika 2025-ben Szent István-napját.

Balázs Klári és Korda György duplán duplázott Kazincbarcikán

Dátum: 2025. aug 23. 08:00

Tavalyi felvetéséhez hűen újra Kazincbarcikára érkezett a Korda házaspár, ráadásul kettős eseménnyel. Augusztus 19-én a Korda All In Tour keretében először „rendezvénykaszinón és pókereseményen” működtek közre, majd este energikus koncerttel töltötték meg a Csónakázó-tó melletti színpad nézőterét. Emellett még egy ifjú fát is örökbe fogadtak a Színes hírességek sétányán. Ha a jövő is úgy akarja, a közös történet még itt sem áll meg.

Útlezárás fakivágási munkálatok miatt

Dátum: 2025. aug 22. 13:51

Életveszélyessé vált a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium előtti fa, ezért ki kell vágni. A munkálatokra augusztus 25-én délelőtt kerül sor, amely ideiglenes útlezárással jár majd.

KockaShow Kazincbarcikán – gyűjtők és építők bámulatos világa

Dátum: 2025. aug 22. 12:00

Jurassic Park, Batman, Star Wars – ezek a filmek is megelevenedtek a KockaShow kazincbarcikai bemutatóján, ahol a LEGO színes világába kalauzoltak el építők és gyűjtők. Kalózok, várak, hajók, sportautók és látványos városok elevenedtek meg LEGO-kockákból a Mezey István Művészeti Központban augusztus 15. és 17. között. Az utazó kiállítás mellett természetesen játszóház is várta az építeni vágyókat.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk