A Mihály-napi hagyományokkal ismerkedtek
Mihály-napi vásárt rendeztek szeptember 28-án a Napsugár Tagóvodában. A rendezvény célja az volt, hogy megismertesse a kicsiket az őszi néphagyományokkal.
Az esemény elején az egyik csoportból verbuválódott vásári forgatag járta végig az árusokat és mérte fel portékáikat, majd a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola néptáncbemutatóját tekinthették meg a kicsik, és szüleik.
Fotók: Zele Tímea
Mint azt érdeklődésünkre Siető Kata óvodapedagógus elmondta, a program célja az, hogy az óvodások megismerjék a néphagyományokat, népszokásokat.
– A másik cél pedig az, hogy különböző színes programokon adjuk meg a lehetőséget a szülőknek, hogy a lehető legtöbb időt tölthessék el gyermekikkel, hiszen erre a mai rohanó világban, egész napos munka mellett hétköznap kevesebb a lehetőség – mondta Siető Kata.
A Mihály-nap egyébként Őszi évnegyedelő nap, egész Európa-szerte ismert pásztorünnep. Úgy tartották, ezután már a fő se nő, ekkor hajtották be az állatokat a faluba, ekkor léptek szolgálatba az új pásztorok, akik miután a szentmisén megkapták a pap áldását a munkájukra és a következő gazdasági évre, felkeresték leendő gazdáikat, ahol ünnepi lakoma és áldomás mellett kötötték meg az új szerződéseket.
Ezzel a hagyománnyal ismerkedhettek meg a Napsugár Oviba járó kicsik és szüleik. Az esemény vásár, majd táncház zárta.