https://kolorline.hu/Hazai Pályán az MTK ellen

Hazai Pályán az MTK ellen

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A labdarúgó Merkantil Bank Liga NB II 11. fordulójában az MTK együttesét fogadja október 1-jén a KBSC. A listavezető fővárosi alakulat elleni mérkőzés igazi rangadónak ígérkezik, hiszen a Barcika a harmadik a bajnokságban.

Két idegenbeli siker után ismét Tiszaújvárosban lép pályáraVitelki  Zoltán együttese. Most azonban erős ellenfél, az előző idényben még NB I-es MTK lesz a vendég, mely szeretne aszezon végén visszakerülni a legjobbak közé. A fővárosi csapat korábban 23 alkalommal nyert élvonalbeli bajnokságot,és 12-szer hódította el a Magyar Kupát. A kék-fehér együttes 1977-ben KEK döntőt is játszhatott és kétszer megnyerte aKözép-európai Kupát (1955, 1963). A vendégek dicső múltjaután a jelen már nem ennyire sikeres, hiszen az utóbbi 25 évben harmadszor szerepelnek a honi labdarúgás második vonalában. Legutóbb az NB II nyugati csoportjában játszottak, így nem mérkőzhettek a KBSC-vel. Az 1994/1995-ös idényben azonban kétszer is megmérkőztek egymással a felek. Ezekre a meccsekre a kazincbarcikaiak emlékeznek szívesebben ugyanis kétszer is legyőzték a budapesti gárdát, amely ezenkívül mindössze a Tiszakécskétől kapott ki és aszezon végén visszakerült az NB I-be. a Kazincbarcika akkor otthon 2-1-re, idegenben1-0-ra győzött az MTK ellen és lett végül harmadik a bajnokságban. 

A helyzet most is hasonló, hiszen 9 forduló után a fővárosi kék-fehérek az első, még a barcikaiak a harmadik helyen állnak. A KBSC Tiszaújvárosban még nem talált legyőzőre, mérlege 3 győzelem és egy döntetlen. az MTK viszont idegenben már nem ennyire sikeres, ugyanis 3 győzelem és egy döntetlen mellett egyszer attól a Dorogtól kapott ki 2-1-re, amelyet a Kazincbarcika vendégként legyőzött 1-0-ra. Az előző két fordulóban a KBSC kétszer is hozta az idegenbeli „slágereredményét” az 1-0-t, míg az MTK a legutóbbi fordulóban 5-2-re verte a Soroksárt, de előtte volt a már említett dorogi kudarc. a két csapat között mindössze két pont a különbség, tehát egy esetleges barcikai sikert követően afelek helyet cserélnének a tabellán. Vitelki Zoltán célja most is, mint eddig mindig győzelemre vezetni csapatát, amelyre az előjelek szerint az esély megvan, a kérdés csupán az élnek-e vele a kék-sárgák.

 Az MTK – KBSC mérkőzés 15 órakor kezdődik Tiszaújvárosban.

A mérkőzés megtekintése díjtalan.

További híreink

Kazinczy Kupa — kölyökatlétika teremverseny Kazincbarcikán

Dátum: 2025. dec 17. 16:36

December 15-én a Kazinczy Tornacsarnok adott otthont a Kazinczy Kupa kölyökatlétika teremversenynek, ahol mindkét kategóriában a Kazinczy Ferenc Tagiskola versenyzői győzedelmeskedtek.

Karácsony a Kincsem Napköziben

Dátum: 2025. dec 16. 21:00

A fogyatékos személyek nappali ellátására specializálódott Kincsem Napközi minden évben megtartja a saját karácsonyát védencei számára. A 2025-ös alkalomra Klimon István alpolgármester is ellátogatott, és hasznos ajándékokat vitt magával a városvezetés nevében. A jó hangulatú, vidám, közösségi esemény csúcspontját egy rendkívüli filmvetítés jelentette. A Kincsem Napközi által készített filmen az ellátottak egyesével, sokszínűen mondták el, mit jelent nekik a karácsony.

Új eszközök a közlekedésbiztonságért – Kazincbarcikán mutatták be a fejlesztéseket

Dátum: 2025. dec 16. 19:30

A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság adott otthont annak a rendhagyó ülésnek, amelyet a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága tartott december 11-én. Az eseményen ünnepélyes keretek között mutatták be és adták át azokat az új, saját fejlesztésű módszereket, amelyek célja, hogy játékos formában, élményszerűen tanítsák meg a gyerekeknek és fiataloknak a közlekedési szabályokat.

Az I. Adventi játszóház a Gyermekek Háza-Kézművesházban

Dátum: 2025. dec 15. 23:00

A karácsonyt megelőző két szombaton, a Mikulásváró családi játszóházat követve — és többéves hagyományait folytatva — tematizált Adventi családi játszóházakba várja a Gyermekek Háza-Kézművesház a kreatívkodni szerető, érdeklődő családokat. A decemberi 13-i alkalom az ajtó-, ablak és asztali díszek készítésére épült.

KolorTV élőben

Programajánló

VI. Dédesi fényparádé és jótékonysági felvonulás

Dédestapolcsány

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk