https://kolorline.hu/Folytatódnak a fejlesztések

Folytatódnak a fejlesztések

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A saválló eszközök a héten érkeztek meg a cég telephelyére és rövidesen kiszállítják a tálalókonyhákba.

Dr. Ronyecz Róbert, a Barcika Príma Kft. ügyvezetője elmondta, az új konyhai eszközök október 18-án érkeztek meg a cég telephelyére, és abból a 25 milliós önkormányzati forrásból vásárolták, melyet a cég 2017-ben fejlesztésekre kapott.

– Augusztus végével lezártuk a tálalókonyhák felújítását, közben megrendeltük a saválló anyagból készült eszközöket. Ezek gyártása a közelmúltban fejeződött be és most értünk el abba a szakaszba, hogy elkezdte a beszállító teljesíteni őket – mondta dr. Ronyecz Róbert, aki kiemelte: az új eszközöket rövidesen telepítik a város tálalókonyháiban.

Nem ez az egyetlen fejlesztés a cég életében, a központi épületet ezekben a hetekben kapcsolják rá a városi távhőhálózatra. Balla Zoltán, a Barcika Szolg Kft. energetikai igazgatóhelyettese elárulta, a fejlesztés már régi elhatározása a cégcsoportnak.

– Az elmúlt hetekben indult a távhővezeték kiépítése és rákötése a gerincvezetékre, és rövidesen az épületbe is beállunk, megérkezik a hőközponti blokk, aminek a bekötése megtörténik, ezután elvégezzük a távvezeték nyomáspróbáját, visszatakarását és utána a hőközpont belső kialakítását is – részletezte a munkálatokat az energetikai igazgatóhelyettes.

A beruházás várhatóan november elejére be is fejeződik, ami nem csupán a Barcika Príma Kft-nek lesz előnyös, de a környéken élőknek is, hiszen egy jelentős gázkibocsátó forrás szűnik meg a területen.

 

További híreink

Szeptembertől változik a temető nyitvatartási rendje

Dátum: 2025. aug 26. 17:00

Új nyitvatartás szerint várja a látogatókat a kazincbarcikai temető szeptember 1-jétől.

Magyar áttörés születhet a körforgásos gazdaságban

Dátum: 2025. aug 26. 14:02

Üvegházhatású szén-dioxidból gyárthat alapanyagot a BorsodChem. A légkörre káros szén-dioxid értékes nyersanyagként hasznosítása fontos előrelépést jelenthet a körforgásos szemléletben. Pontosan ezt célozza a BorsodChem és a szegedi eChemicles közös projektje: ipari méretben, magyar fejlesztéssel alakítanák át a CO₂-t vegyipari alapanyaggá, mindezt akár teljesen megújuló energiával. Ha a folyamatfejlesztés sikerrel zárul, a káros CO₂ zöld minősítésű, értékes alapanyagként hasznosulhat.

Ének az esőben, és tánc és trombitaszó – Boban Marković koncertje

Dátum: 2025. aug 25. 13:16

Magyarországi turnéja keretében Boban Marković, a világikon szerb trombitaművész és csapata, a Boban Marković Orkestar Kazincbarcikát is megtisztelte fellépésével. A Színes augusztus programsor fergeteges záróeseményének az időjárás kevésbé kedvezett, de a legeltökéltebbek – így is szép számban – egy emlékezetes, igazi energiabomba zenei show-t élvezhettek a Csónakázó-tónál.

Az államalapítás ünnepe — többnapos programsorozat Kazincbarcikán

Dátum: 2025. aug 24. 08:00

A Színes augusztus eseménysorozat 20-án a közönségnek és a kikapcsolódásra vágyóknak is tartogatott programokat. Délelőtt a biciklis körforgalom melletti szupermarkettől indult a veterán autók felvonulása, a Csónakázó-tónál pedig számos oldtimert csodálhattak meg az érdeklődők. A gasztronómiai válogatás mellett a kicsiket gyerekprogramok szórakoztatták, de fel lehetett ülni egy óriáskerékre, fantasztikus koncertet adott Szulák Andrea, akit a Miskolc Dixieland Band kísért, este pedig a fiataloknak szólt a Wellhellotól a Rakpart vagy az Apu, vedd meg nekem a várost. Így ünnepelte Kazincbarcika 2025-ben Szent István-napját.

KolorTV élőben

Programajánló

HoopsFest II.

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk