https://kolorline.hu/Menő menza már az Irinyiben is

Menő menza már az Irinyiben is

Szerző:

Demeter Dia

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az Irinyi János Középiskoláért Alapítvány húszmillió forint összegű, 100 %-os európai uniós támogatásban részesült a „Menő menza program az Irinyi János Középiskoláért Alapítvány szervezésében” című projektjével az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program pályázatán.

Az EFOP-1.8.5-17-2017-0273 azonosító számú projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg 2018 február 1-je és 2019 január 31-e közötti időszakban. A projektben az Irinyi iskola 9-12. évfolyamos tanulói, tanárai és dolgozói vesznek részt.
A program célja az egészséges életmód – különösképpen az egészséges táplálkozás – népszerűsítése a felnövekvő generáció számára. A programban dietetikus szakember méri fel a tanulók egészségi állapotát és heti 4 órában segíti a diákokat és a dolgozókat az egészséges táplálkozással kapcsolatos ismeretek elsajátításában.
2018 tavaszán az Irinyi kollektívája tankertet alakított ki az iskola udvarán és egy tankonyhát is létesítenek az intézményben. Jelentős hangsúlyt kap a program során a szemléletformálás, ennek érdekében mintaétrendeket állítanak össze, és a konyhai eszközök biztonságos használatát is elsajátíthatják majd az irinyis diákok. A fentieken túl egészségnapok, előadások, fórumok, tankonyhai főzések bővítik a tanulók egészséges táplálkozással kapcsolatos ismereteit, fejlesztik egészségkultúrájukat.

Az év során három alkalommal szerveznek majd egészségnapot az Irinyiben. Közösségformáló, a diákokat és szüleiket is megmozgató egészségformáló iskolai rendezvényeket, valamint főző és rajzversenyt is tartanak.
Ugyancsak a projekt részeként gyümölcspultot működtetnek majd az iskola portájánál, ahol a diákok, tanárok, dolgozók mindig friss gyümölcshöz juthatnak. Szeretnék ráirányítani diákjaik figyelmét a tiszta ivóvíz fogyasztására, ennek részeként iskolánkban hat ivókút kialakítására is sor kerül.

forrás: Irinyi János Református Oktatási Központ

További híreink

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk