https://kolorline.hu/Jubileumi közgyűlés

Jubileumi közgyűlés

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ünnepi közgyűlést tartott a Vajányi Lajos Bajtársi Egyesület március 9-én Kazincbarcikán, a Mezey István Művészeti Központban. A civil szervezet megalakulásának tizedik évfordulóját ünnepelte.


Fotók: Zele Tímea

Mozgalmas, programokban gazdag 10 évről számolt be Husonyica Gábor, az egyesület vezetője. Az elmúlt időszakban hősök napi ünnepségek, doni megemlékezések szervezése, hadisírok kutatása – ezek felújítása –, katonai emlékművek helyreállítása és koszorúzása, mind-mind szerepelt az egyesület tevékenységében.
– Vannak 1848/49-es emlékek is Kazincbarcikán, sok helyi és herbolyai fiatal áldozta életét az I és a II. világháború ütközeteiben. Sokan emlékeznek még a közeli Tardona rakétásaira, az egykori MHSZ barcikai lőtérre, haditechnikai parkjára, a lövész, rádiós klubok működésére, a repülőnapokra, amelyek mind-mind öregbítették a város jó hírét. Volt tehát jogosultsága a katonai hagyományok ápolásának, és 10 évvel ezelőtt ilyen céllal alakult meg a Vajányi Lajos Bajtársi Egyesület – mesélte az egyesület vezetője.


Husonyicza Gábor, a Vajányi Lajos Bajtársi Egyesület elnöke

Az ünnepi műsor a Himnusszal vette kezdetét, majd az edelényi férfikórus és a Galagonya citerazenekar zenés produkciójával folytatódott.


A Galagonya citerazenekar

Az ünnepi közgyűlés elején Szitka Péter Kazincbarcika polgármestere köszöntötte a meghívottakat, aki beszédében kiemelte, hogy elengedhetetlen a hagyományok ápolása, valamint hadigondozottak és hadiárvák emlékének őrzése, a katonai és háborús történetek felelevenítése.
A jubileumi közgyűlés elején Husonyica Gábor, Vörös Lászlóné nyugállományú ezredesnek, a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének alelnökének emléklapot nyújtott át, ezzel is megköszönve az elmúlt időszakban nyújtott támogatását. Ezen kívül Szitka Péternek egy 1954. március 11-ei keltezésű, a Kazincbarcikai Városi Tanács alakuló ülésének megtartásáról szóló eredeti meghívót ajándékozott.


Husonyicza Gábor Szitka Péternek egy 1954. március 11-ei keltezésű, a Kazincbarcikai Városi Tanács alakuló ülésének megtartásáról szóló eredeti meghívót ajándékozott.

Az ünnepi közgyűlés az elmúlt időszak értékelésével, a jövőbeni tervek és célok meghatározásával folytatódott. A rendezvény kötetlen beszélgetéssel zárult.

További híreink

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk