https://kolorline.hu/A Munkáspárt is bemutatkozott Kazincbarcikán

A Munkáspárt is bemutatkozott Kazincbarcikán

Szerző:

Béres Eszter

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

„Fizessenek a gazdagok!” – hangzott el azon a sajtótájékoztatón, amit Thürmer Gyula, a Munkáspárt országos elnöke és Kardos Mihály, a szövetség Borsod-Abaúj Zemplén megyei 4. választókerületének képviselő-jelöltje tartott március 25-én Kazincbarcikán.

A tájékoztatón Kardos Mihály, a Munkáspárt Borsod-Abaúj-Zemplén megye 04. választókerületének képviselő-jelöltje mutatkozott be, köszöntötte a résztvevőket, majd elmondta, hogy nagy öröm számára, hogy a párt országos listát tudott állítani, s így esélyük lehet a Parlementbe jutni, legfontosabb és kiemelt céljaként pedig a térség munkanélküliségének javítását tartja.

Fotók: Kovács Loretta

Thürmer Gyula, a Munkáspárt országos elnöke stábunknak úgy fogalmazott, hogy országos szinten az emberek félelme tapasztalható: igaz ez a közbiztonságra, a megélhetésre, az egészségügyre és az oktatásra is.

- Az embereknek biztonságot kell adni; biztonságot a munkában, az életükben, hogy például amikor este lefekszem aludni, akkor tudjam, hogy holnap van munkám, tudjam azt, hogy holnap is lesz fizetésem, a gyerekemet tudom iskoláztatni, vagy hogyha elmegyek a kórházba, akkor meggyógyítanak, tehát ezt az érzést az embereknek meg kell adni. Én azt gondolom, hogy harminc esztendő elteltével az embereknek adni kell: többet, mint amit az eddigi kormányok adtak.

Az elnök hozzátette, a társulás számára maga az ember, a magyar ember a fontos, ennek megfelelően alakították ki programjukat az április 8-ai országgyűlési választásra.

A párt vállalásai között szerepel az egészségügy felzárkóztatása, ami az orvosok, szakápolók és ápolók bérének emelését, a kórházak  - többek között a kazincbarcikai kórház - eszközellátását és a várólisták rövidítését jelenti, ami többek között azért is fontos, hogy megállítsák a munkaerő-elvándorlást. Az eseményen elhangzott: az oktatás is az elmúlt pár esztendő vesztese, ezen a területen a legfontosabb lépések egyike, hogy visszaépítsék a tanári pálya becsületét és megemeljék a pedagógusi fizetéseket is.

Emellett a párt kiemelt feladatának tekinti mind a fiatalok, mind pedig a nyugdíjas korosztály megélhetését: munkát a fiataloknak, kétszázezer forint adómentes minimálbért, a nyugdíjasoknak minimum százezer forintos nyugdíjat, 65 év felett ingyenes gyógyszerellátást és megbízható, ingyenes várólista nélküli orvosi ellátást adnának a magyar embereknek.

- Mi olyan programot kínálunk, amit egyetlen politikai párt sem: fizessenek a gazdagok! Azok, akik belőlünk meggazdagodtak az elmúlt évtizedekben. Legyen egyszeri, 45%os vagyonadó – emelte ki Thürmer Gyula.

Fotón: balról jobbra: Kardos Mihály, Thürmer Gyula

Kardos Mihály hangsúlyozta, ha az országban rosszak a törvények, akkor ott megyei és település szinten is problémák vannak, ezért a Munkáspárt a vállalkozások, a gazdaság – kiemelte - a magyar mezőgazdaság előrelendítését és a közutak minőségének javítását is szorgalmazná.

A tájékoztató végén Thürmer Gyula és Kardos Mihály a városlakókkal beszélgetett a szövetség vállalásairól és az április 8-ai választás jelentőségéről.

További híreink

Mi lesz veled kazincbarcikai szülészet? Zajlanak az egyeztetések…

Dátum: 2025. júl 30. 07:50

Egyelőre sok a kérdés a Kazincbarcikai Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztálya körül, miközben a fenntartó szerint biztosított az ellátás az osztályvezető főorvos tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halála után is.

Versenyképes járás?

Dátum: 2025. júl 29. 16:00

Veszélybe került Kazincbarcika költségvetése egy olyan kormányzati programnak köszönhetően, amely idén indult, és a jobb pénzügyi helyzetben lévő településeket lehetetleníti el. A városvezetés jelenleg is egyeztetéseket folytat a szaktárcával, hogy a bevezetett Versenyképes Járások Programnak köszönhetően ne fővárosi mértékű elvonást kelljen elszenvednie Kazincbarcikának. A tét több mint 3 millárd Ft lehet, ami súlyosan aránytalan városunk 14 millárd Ft-os idei költségvetéséhez. A kormányzat a választások előtt 1 évvel láthatóan pénzt próbál pumpálni a kistelepülésekre, hogy ott újabb beruházások valósulhassanak meg. Mivel az államkassza üres, ezért a jól gazdálkodó városoktól való elvonásokkal kívánja Magyarország Kormánya a szükséges pénzt előteremteni.

Lakossági tájékoztató áramszünetről

Dátum: 2025. júl 29. 13:20

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. a biztonságosabb villamosenergia-ellátás érdekében hálózatukon felújítási, karbantartási munkát végez Kazincbarcikán.

A hollandiai fémló – Remko Van Schaik: Robot unikornis

Dátum: 2025. júl 27. 18:21

A Fő téri park közelében látványosan és hatásosan egy unikornis tör ki a házfalból. A festmény a nemzetközileg elismert street art művész, Remko Van Schaik első magyarországi alkotása. Kazincbarcika unikális címerállata ebben a formában a körforgalmi szobor testvére közelében tör rá a gyanútlan járókelőre.

KolorTV élőben

Programajánló

Inline Skate Jam

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk