Elismerés a Deák fiatal művészeinek
A Hajdúszoboszlón megrendezett XIV. Országos Középiskolás Képzőművészeti Diáktárlaton a kazincbarcikai Deák Ferenc Szakképző Iskola és Művészeti Szakgimnázium hat diákja és három pedagógus kapott elismerést a szakmai zsűritől a beküldött munkáik alapján, november 5-én.
Németh Dóra egyéni díjazásban részesült, még további öt tanuló az intézményben működő tehetségműhely részeseként csoportos jutalmazásnak örülhetett, Kovács Gabriella, Kozsup Beáta, Somodi-Hornyák Szilárd felkészítő munkájának köszönhetően.
Komiszár János festőművész, a szakmai zsűri tagja elismeréssel szólt a diákok teljesítményéről, illetve a tehetségműhely munkájáról:
Németh Dóra - Árnyékok (Forrás: suliszerviz.com)
„A kazincbarcikai - Ózdi SZC Deák Ferenc Szakképző Iskolája és Művészeti Szakgimnáziuma - Németh Dóra Árnyékok c. akvarellje tájkép kategóriába tartozik. Az aranymetszés szabályában megkomponált kép elhelyezésében és ágaiban ritmusos facsoportot mutat be, igen kellemesen. Előtér, középtér és háttér megoldása a lehető legegyszerűbben és legjobbszerűen lett elkészítve. A megoldás harmóniát és egyensúlyt áraszt. Az embernek szinte kedve támad besétálni az árnyékos kép előterébe, közelebbről megszemlélni a fákat.”
Szabó Alexa - Műtermi csendélet (Forrás: suliszerviz.com)
„Következő tehetségműhely a kazincbarcikai Deák Ferenc Szakképző Iskola és Művészeti Szakgimnázium. Az alkotók megalapozott vizuális ismeretekkel rendelkeznek, ügyesen alkalmazzák az ábrázolóművészet eszközeit. Ők: Sándor Panna, Simon Gréta, Szabó Alexa, Váradi Alex és Vincze Zalán. Szabó Alexa Műtermi csendélete és Portréja bizonyítja, hogy tehetséges ifjú alkotó. Mindkét képén bravúrosan oldja meg a színek kiosztását. Figuráinak arányait jól állította be. Nem bocsátkozik a mindenáron részletezésbe, s ezáltal festőivé válnak képei. A rajzoktatás során nagyon fontos a belelátó képesség, az alkotó fantázia, a minta és motívumképzés, valamint a kompozíciós készség fejlesztése. Erre kiválóan alkalmas lehetőséget teremtünk, például, amikor papírmetszeteket készítünk. Ennek segítségével és a festés kombinációjával hozunk létre alkotást, mint tette azt Sándor Panna. Papírmetszete segítségével és két színnel, a feketével és a sötétokkerrel izgalmas absztrakt képet hozott létre. És biztosan rájött munkálatai során, hogy milyen sok lehetőség van még ebben a technikában…”
A tárlat célját ekként foglalta össze:
- A diák alkotóművészet támogatása, a középiskolás korosztály képzőművészeti kultúrájának a fejlesztése. A művészet ízének, levegőjének, csodájának megismertetése azokkal, akik nincsenek szoros kapcsolatban az alkotás örömével, de azokkal is, akik képességeik szerinti maximumon, gyakorlati módon is, alkotómunkájukkal részt vesznek a képzőművészetben.
A tehetségműhely további képei megtekinthetők:
https://suliszerviz.com/kiemelt-rendezvenyek/329-diaktarlat-2019-dijazott-alkotasok